All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:27

STILL Hibrit İzleme Ekip Seçimine İmkan Veriyor.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

STILL’e göre üç sene önce piyasaya sürülen OPX yatay sipariş toplayıcıları artık “yeni bir maceraya hazır”. Akıllı iGo neo teknolojisi ile donatılmış olan bu model, yüksek toplama yoğunluğu olan operasyonlarda sipariş toplama makinelerinin verimliliğini yeni bir seviyeye çıkaran otonom asistanlar haline gelmiştir. Ergonomik biçimde tasarlanmış olan OPX iGo neo, işleri kolaylaştırmakta ve maksimum güvenliğe yönelik sezgisel çalışması ve modern tasarımlarıyla göz doldurmaktadır.

Şirketler günlük operasyonlarında sürekli artan maliyet baskısı, daha kısa sipariş işleme süreleri ve daha iyi teslimat kalitesi sağlamayla karşı karşıyadır. Bu baskılara göğüs germeye devam edebilmek için, lojistikler operasyonlarını sürekli değişen gereksinimlere uyarlamaları gerekmektedir. Bunun için aşağıdakileri benzer soruların yanıtları bulunmalıdır: 'Rekabetçi kalmak için ne yapmamız gerekiyor?' 'Şirketimizde olası bir çözümü nasıl uygulamaya koyabiliriz?' veya 'İstediğimiz çözüm için en uygun tedarikçi kimdir?' Bu karmaşık sorular, sağlam bir endüstri ve lojistik uzmanlığına sahip Gelişmiş Uygulamalar ekibi tarafından cevaplanmaktadır.

Bireysel ihtiyaçlara göre uyarlanmış bir danışmanlık yaklaşımı çerçevesinde, istenirse mevcut süreçleri test edebilir ve optimizasyon potansiyelini ortaya koyabilirler. Bu analize dayanarak, aksiyon seçeneklerini belirlerler ve uygun bir uygulama konsepti geliştirirler. Bunun önemli bir avantajı, intralojistik alanında akıllı bir tam hizmet sağlayıcısı olarak STILL’in, dahili malzeme akışı için kapsamlı,  entegre bir manuel, otomatik ve otonom çözümler portföyü sunmasıdır. İlgili teknolojilerin uygulanması ve otomasyon derecesi sadece mevcut süreçlere değil, aynı zamanda süreçlerin gelecekte nasıl değişebileceği gibi faktörlere de bağlıdır.

Bu kapsamlı danışmanlık hizmetinin bir yönü de sipariş toplama alanındaki optimizasyondur. En verimli sipariş toplama sürecinin anahtarı doğru toplama stratejisini seçmek ve uygun toplama konseptini uygulamaktır. Doğru strateji tanımlandıktan sonra, OPX iGo neo gibi otonom bir çözümü temel alan doğru bir konseptin geliştirilmesi önemlidir.

Otonom asistan operasyonu ile artırılmış toplama performansı

Zeminde ve ilk raf seviyesinde yüksek toplama yoğunluğu olan yoğun operasyonlar için STILL artık benzersiz iGo neo teknolojisi ile donatılmış sipariş toplama makineleri sunmaktadır. Bu sayede forkliftler, operatörü sipariş toplama sırasında toplama gibi en iyi yaptığı şeyde destekleyen bireysel, esnek cihazlara dönüşmektedir. Bağımsız hareket eden yardımcılar görevi gören OPX iGo neo operatörünü otonom bir şekilde takip edip her zaman optimal toplama pozisyonunda durarak operatörün yükle birlikte yürümek zorunda olduğu mesafeyi ciddi oranda azaltırken, enerji ve zaman alan montaj ve demontaj işlemlerini yüzde 75’e kadar azaltmaktadır.

Araca entegre edilmiş yapay zeka, hem hareket rotasının hem de hızın ilgili koşullara uyarlanmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak operatör, rafa göre toplama mesafesini manuel olarak ayarlayabilir ve ayrıca aracın maksimum dört palet konumundan hangisinin durması gerektiğini belirleyebilir.

Bu araçları çalıştırmak için WiFi gerekmemekte olup, sistemi kurmak için programlama rotaları veya depo ortamını uyarlamak gibi herhangi bir kurulum işlemi gerekmez.

STILL'de Ürün Yönetimi İleri Uygulamalar Direktörü olarak görev yapan Erik Düwel konuyu şu şekilde açıklıyor: "Proseslerini halihazırda büyük ölçüde optimize etmiş olan şirketler için OPX iGo neo, çalışanların iş yükünü düşürürken yatay sipariş toplama verimi arttırmaya yönelik akıllı bir yol sunmaktadır." “Hala süreç optimizasyonu potansiyeli olan şirketler genellikle verimlilikte çok daha yüksek bir artış elde ediyorlar”.

Marl’de bulunan Metro Logistics GmbH'nin operasyon müdürü olan Peter Kaleck ise şunları söyledi: “OPX iGo neo'yu en büyük Metro Logistics GmbH tesisimizde kullanmak son derece verimlidir, zira 100 metrenin üzerinde çok uzun toplama koridorlarına sahibiz ve tamamında elle toplama yapıyoruz. İlk testlerde halihazırda yüzde 10 ila 15'lik performans artışları ölçtük ve daha az sıkışıklık durumu olan diğer alanlarda daha da yüksek artışlar sağlayabileceğimizden eminiz”.

En son teknolojinin sağladığı güvenilirlik ve emniyet

OPX iGo neo, yeni nesil modern sensör teknolojisi ve kendine has iletişim teknolojisi sayesinde operatör ile güvenilir bir şekilde etkileşime girmektedir. İşe başlamadan önce operatör, daha sonra sadece üzerinde taşıması gereken ve hibrid bir izleme sistemi vasıtasıyla eş zamanlı olarak İki sistemle takip edilen bir uzaktan kumandayı telsiz üzerinden araca bağlar. Bu sayede operatörün sadece işine odaklanarak toplama hatalarını en aza indirmesine ve verimliliğin artmasına imkan verilmiş olur. Piyasada benzeri olmayan hibrid izleme sistemi, hareket takibinin hassasiyetini ve performansını telsiz üzerinden sabit bir konumla birleştirmektedir.

Okunma 144 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…