All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:29

Clark, Depo Ürün Grubuna Çalışma Platformlu Sipariş Toplayıcıyı Ekliyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Clark Europe, yeni bir sipariş toplama aracı sunarak depo teknolojisi alanındaki ürün yelpazesini genişletiyor. Forklift uzmanı şirket, COP1 ile gerçekten çok fonksiyonlu bir modeli piyasaya sürdü:

Araç ürün toplama konusunda son derece verimli olmakla kalmıyor, aynı zamanda da yükseltilebilen çalışma platformu sayesinde kayar merdiven veya çalışma platformu olarak değerini kanıtlıyor. Geleneksel bir kayar merdiven ile karşılaştırıldığında, COP1 sadece yukarı tırmanma ve aşağı inme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kaza riski de azaltılmış olur.

Sipariş toplama veya onarım, bakım veya temizlik işleri için kullanılmasına bakılmaksızın Clark COP1, sezgisel ve güvenli çalışması sayesinde kendisine her zaman hayran bırakan ideal bir yardımcıdır. Bu çok yetenekli yapı özel bir avantaj sağlamaktadır: Aracın akış hareketi, aynı anda hem kaldırma işlemi yapmasına hem de aracın sürülmesine izin verdiğinden,  zamandan tasarruf ve yüksek verimlilik sağlanır. Bu nedenle, COP1 sadece toptan ve perakende, dağıtım ile yiyecek ve içecek endüstrisinde ideal bir yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ofislerde, otellerde, müzelerde, hastanelerde veya ticaret fuarı inşaatlarında kullanım için mükemmel bir seçenek oluşturur. İçeride ve düz zeminlerde kullanıldığında araç, rafların doldurulması, envanter alınması, odaların dekore edilmesi, tabelaların asılması, ışık kaynaklarının değiştirilmesi veya diğer birçok işin yanında komple temizlik ve onarım işleri için emniyete ve verimli bir şekilde kullanılabilir.

Lithium-ion-Ready sayesinde özel tasarlanmış güç

Çok fonksiyonlu sipariş toplayıcıda hem 0.65 kW'lık bir tahrik motoru hem de 2.2 kW'lık bir kaldırma motoru mevcuttur. Standart ekipman olarak bir iş günü için yeterli enerji sağlayan ve bakım gerektirmeyen 24 voltluk bir pil (120 Ah) ile birlikte gelmektedir. Pil, herhangi bir 230 Volt sokette entegre bir şarj cihazı ile şarj edilebilir. Şarj kablosu araca entegre edilmiştir. Kullanımın daha yüksek elverişlilik gerektirmesi halinde, COP1'e isteğe bağlı olarak fabrikada 120 Ah kapasiteli bir lityum-iyon pil takılabilir, böylece ara şarj için mola süreleri kolayca kullanılabilir. Şarj işlemi herhangi bir gaz üretmediğinden, her iki pil versiyonunda da şarj odalarına veya havalandırma sistemlerine gerek yoktur.

Çok fonksiyonlu yapı sezgisel ve güvenli kullanımı garanti eder

COP1'in yüksekliği ayarlanabilir rafı 90 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Alt raf 110 kg daha taşıyabilir. Çalışma platformu ile operatör maksimum 2.990 mm kaldırma yüksekliğine ve 5 m yüksekliğe ulaşabilir. Maksimum 6 km olan sürüş hızı kaldırma yüksekliğine uyarlanmıştır. Ulaşılması kolay düğmeler çapraz sürüş sırasında güvenli ve verimli çalışma sağlar. COP1'in kendi etrafında dönmesine izin veren manevra kabiliyetinden özellikle bahsetmek gerekmektedir. Sadece 750 mm'lik toplam genişliği ve sadece 1.260 mm'lik dönüş yarıçapı, aracın dar koridorlarda veya sınırlı çalışma alanlarında kolayca manevra yapmasına izin vermektedir ve 80 cm'ye kadar dar kapılar bile sorun teşkil etmez.

Ek olarak standart güvenlik özellikleri de göze çarpmaktadır. Güvenlik özellikleri arasında elektrikli emniyet çubukları ve iki adet optik el sensörü ile ayak boşluğundaki iki adet emniyet şalteri yer almaktadır. Buna ek olarak, bir yan yatma sensörü ile çalışma platformunun altındaki bir güvenlik sensörü, platform indirildiğinde meydana gelebilecek yaralanmaları önler. Esnek depo yardımcısı sadece operatör çalışma platformu üzerinde ayaktayken ve emniyet çubukları kapalı konumdayken çalıştırılabilmektedir. Çalışma platformu kaldırıldığında, emniyet çubukları otomatik olarak kilitlenir. Operatör platformunun altındaki güvenlik sensörleri, operatör çalışma platformunun altındaki motor kapağına bastığında sürüş, indirme ve kaldırma fonksiyonlarını devre dışı bırakır. Optik sensörler, operatörün sürüş ve kaldırma sırasında iki elini de kumandalarda tutmasına ve aracı kullanırken araç şeridinde kalmasına imkan vermektedir. Emniyet şalterleri operatörün platformda sabit şekilde durmasını sağlamaktadır. Emniyet şalteri attığında sürüş, indirme ve kaldırma fonksiyonları otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Ergonomik direksiyon topuzu, aracın sezgisel ve hassas  şekilde kontrolünü sağlar. Küçük parçalar standart saklama bölmelerinde güvenle saklanabilir. İki bardak tutucu ve bir belge saklama bölmesi, operatörün günlük çalışma rutinini kolaylaştırır. Aydınlatmanın yetersiz olduğu çalışma alanlarında çalışmak veya yaklaşan trafiğe uyarmak için araçta, ön araç şasisine entegre edilmiş bir LED ışık bulunmaktadır. Sonuncusu ama en önemlisi Clark, COP1'in güvenlik özelliklerini dışarıdan kumandası mümkün olan acil durum hidrolik indirme ve acil durum durdurma özellikleriyle tamamlamaktadır.

Sağlam ve işlevsel yapı

COP1 imal edilirken sağlam bir yapıda olmasına özellikle önem verilmiştir. Sağlam çelik kasası, aracı sadece hasarlardan korumakla kalmaz, aynı zamanda tahrik dişlisi, iki adet destek silindiri ve iki adet destek kenarı kombinasyonu ile sağlanan beş noktalı destek sayesinde sabit bir sürüş tarzı ve sağlam bir tutunma noktası sağlar.

Okunma 326 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…