All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:32

BÖYLEMİ AYRILACAKTIK BE AHMET’İM

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bir yıl evvel yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak tedavi gördüğü hastanede 10.Mayıs 2020 günü vefat eden Görgülüer,12 Mayıs 2020 günü Doğduğu yer olan Elazığ’ın Baskil ilçesindeki Aile kabristanına defnedilmiştir.

Üzüntümüz Büyük, Gönlümüz hüzünlü, gözlerimiz yaşlı olsa da, Ahmet kardeşimizin ömrü son bulsa da Yüce Allah’ım onu cennetine koysun. Mekanı cennet olsun, Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

 

20 Yıldan beri ailelerimizden, çocuklarımızdan daha fazla beraber olduk, ülkenin dört bir tarafına beraber seyahatler yaptık bazen otelde   aynı odada bazen arabanın içerisinde bazen tok bazen aç yattığımız, bir sigara paketini bölüştüğümüz, sevinci ve kederi birlikte yaşadığımız günlerimiz oldu.

İkimizin de bir tek gayesi vardı, Material Handling Dergisini ait olduğu sektöre yararlı bir dergi konumuna getirmek. Bunun içinde bıkmadan ,usanmadan çıktığımız yolda şartlar ne olursa olsun hiç vazgeçmeden yolumuza devam etmek için birbirimize söz vermiştik.

Ben İstanbul’da Anadolu yakasında Pendik’te oturuyordum Ahmet ise Avrupa yakasında Bağcılar Yüzüncü yıl’da Seyahate çıkacağımız zaman kar,kış demeden ve hiç üşenmeden Pendik’te buluşur yola koyulurduk.

Oda bende oturduğumuz yerden telefonla iş yapmayı sevmezdik. İlla gidecek ve o ildeki sektördeki tüm firmaları ziyaret edecektik.

Bir İzmir seyahatinden dönmüştük her seyahat dönüşü olduğu gibi o akşamda benim evde kaldık. Sabaha kadar bir öksürük krizi tuttu Ahmet’i, uyuyamadım kalktım odasına geldim yüzü parlıyordu, ter içindeydi. Uyandırdım ve üstünün değiştirmesini söyledim. Sabah olunca…

“Ahmet kalk doktora gidiyoruz” dediğimde

“Ne Doktoru abi boş ver” dedi, bende sana “Hayır gideceğiz” diye ısrar ettim ve

Zorla da olsa Remedy hastanesine götürdüm, sıra bekliyorduk ki Ahmet “Abi doktorun vereceği bir öksürük şurubu yahu gidelim işimize bakalım “diyerek hastanenin dışına kendini attı.engelleyemedim.

Kendi evine gittikten birkaç gün sonra beni aradı ve “Abi bugün doktora gittim, benim durum iyi değil tedavi görmem lazımmış” dedi.

Doktorların isteği üzerine Ahmet için artık her gün hastanelere gitmesi ve daha sonra da günlerini hastanelerde yatarak geçirme süreci başlamıştı.

Artık telefonla görüşebiliyorduk ve hep bana “ Abi seni yalnız bıraktım” Abi kendine iyi bak ,kendini fazla yorma” diye konuşur kendi sağlığının yanı sıra hep beni düşünürdü.

Corona diye bir illet tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de başına musallat oldu ve ben geldiğim Adana’dan İstanbul’a yasak dolayısıyla dönemedim. böylece Ahmet ile 20 yıl hiç birbirimizden ayrılmadığımız günler son bulmuş ve birbirimizi göremez olmuştuk.

Her gün telefonla arıyordum ve her geçen gün görüşmelerimizde konuşmakta zorlandığını hissediyordum daha sonra telefonuma cevap veremeyince yoğun bakıma alındığını öğrendim.

Ve iki gün sonra Eniştesi İhsan beyden vefat haberini aldım.

Allah’ın takdiri uygun gördü aldı ahrete, dualarımız seninle Ahmet’im başımız sağ olsun.

“Ama böyle mi ayrılacaktık be Ahmet’im.

Seninle birlikte yaptığımız her şey, birlikte gezdiğimiz her yer artık bana seni hatırlatacak,

Beraber geçirdiğimiz ömre bedel günler gözümün önünden su gibi akıp geçip gidiyor. Şimdi sen yoksun ve benim boğazıma dolandı bir kördüğüm.

Söylesene be kardeşim benimle yaşamaktan mı korktun.

Bildim ki ölümden öte gerçek olamazmış... Senin özlemin bana çok ama çok ağır olacak.

Ve ben seni o kadar çok özlüyeceğim ki.. Artık ağlayamayacak kadar çok.

Sen öldün ama sonsuza dek kalbimdesin ve her zaman da öyle kalacaksın. Seni ölünceye kadar sevgiyle anacağım.

Allahın rahmeti üzerine olsun, Mekanın cennet olsun, ebedi istirahatgahında nurlar içinde yat.

Mert, dürüst, iyilik timsali kardeşim benim.

Okunma 342 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…