All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:33

Fesan, kaliteden ödün vermemek için damperlerinde Hardox® ve Strenx® çeliklerini kullanıyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Konya merkezli Türk römork ve damper üreticisi Fesan Makina, müşterilerin daha güçlü ve daha hafif ekipman talebini karşılamak için Hardox® aşınma plakası ve Strenx® performans çeliğine geçti.

Sürekli büyüyen pazarın bir parçası olan Fesan, başka ülkelerde de iş bağlantıları arıyor.

Fesan’ın yurtiçi satışlarından sorumlu Mehmet Baypınar, "Türkiye’de kendimize bir isim yaptık, şimdi dünyanın geri kalanında da büyük bir isim olmak istiyoruz ve bunu Hardox ve Strenx çeliklerinin yardımıyla yapıyoruz. Hardox® 450 aşınma plakası ve Strenx® performans çeliğinin uygulanması, şirketin beklentilerini karşılamanın da ötesine geçti. Yeni çok amaçlı yük modeli olan Dangal, zorlu koşullara dayanıyor ve tasarımı yenilikçi çözümler içeriyor.

Fesan, önceki kalın standart kalite çeliğin yerine Strenx 700® ve Strenx 960® çeliklerini kullanarak şasinin ağırlığını 800 kilo azalttı. Fesan, Hardox’u yan ve arka kapaklarda kullanan ilk şirkettir  ve Kapaklarda 3 milimetre kalınlığından 1,5 milimetrelik Hardox 450’ye geçiş, aracı sadece kapaklarda bile 600 kilo hafifletti." Diye konuştıu.

Hardox® aşınma plakası ile yapılan kapılarda artık göçük yok

Önceden damper gövdelerinin kapakları standart kalite çelikten yapılıyordu, bu nedenle ağır yüklerde deformasyon ve ciddi göçükler önemli bir sorun oluşturuyordu. Ancak 2015 yılında Fesan, Strenx® çeliğinden yapılmış destek parçalarıyla yan kapılar için Hardox® 450 çelik kullanımını test etmeye karar verdi ve sonuç son derece olumlu çıktı. Şirketin kurucusu Selim Selvi, "Kalite hakkında kayda değer geri bildirimler aldık ve müşteri memnuniyeti son derece yüksekti." Diyorve sözlerine şöyle devam ediyor.

"Hardox ve Strenx hayatımıza girmeden önce, Türkiye’deki römorklarımız 9-9,5 ton ağırlığındaydı. Hardox ve Strenx’i kullanmaya başladıktan sonra, ağırlığı kademeli olarak önce 8000 kiloya, sonra 7000 kiloya, şimdi de 6200 kiloya azaltabildik."

Müşterileriniz için neden daha az ağırlık bu kadar önemli?

Selvi, "Aracın hafiflemesi, daha fazla ürün yükü taşıyabilmesi anlamına geliyor ve bu da son kullanıcı için daha fazla verimlilik demektir, Daha az yakıt tüketimi para tasarrufu sağlar ve sürdürülebilirlik açısından da olumludur ve Fesan, kaliteyi sertifikalandırmak için 2019 yılında Hardox® In My Body üyesi oldu ve üyeliği SSAB’nin materyal desteğini de içeriyor.

Fesan’ın gelecek için planları neler? Hardox® 500 Tuf kullanmayı düşünüyor musunuz?

“Evet, düşünüyoruz," diyor Selvi. "Yeni bir tasarımımız var ve Hardox 500 Tuf’u dahil etmek için SSAB’den teknik destek alacağız. Fesan yenilikçi bir şirkettir. Özelliğimiz kaliteli ürünler üretmektir ve bunun için de kaliteli malzemeye ihtiyacınız vardır."

Fesan’ın römork ve damperli kamyonlarında SSAB çeliği kullanılıyor

•    Damper gövdesinde Hardox® 450.

•    Hardox® 500 Tuf yeni bir tasarıma dahil edilecek.

•    Römork şasilerinde ve damper gövdelerinin destekleyici parçalarında Strenx® 700 ve Strenx® 960.

SSAB HAKKINDA

SSAB, İskandinav ve ABD merkezli bir çelik şirketidir. SSAB daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için müşterileri ile yakın işbirliği içinde geliştirilen katma değerli ürün ve hizmetler sunar. SSAB’nin 50’den fazla ülkede çalışanları bulunmaktadır. SSAB’nin İsveç, Finlandiya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretim tesisleri bulunmaktadır. SSAB hisseleri Nasdaq Stokholm ve Nasdaq Helsinki’de işlem görmektedir. www.ssab.com. Sosyal medyada da bize katılın: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter ve YouTube.

Okunma 328 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…