All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 25 May 2020 12:36

ESAN AKÜ TRAKSİYONER AKÜ PAZARINDA

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Avrupa ve Türkiye’de sayılı Akü üretim firmaları arasında bulunan ve üretiminin yüzde 70’ini Avrupa, Asya ve Afrika kıtasında 50 den fazla ülkeye ihracat yapan Esan Akü, Traksiyoner akü pazarına yönelik üretimleri ile bu Pazarda da iddialı bir konuma geldi.

Kurulduğu ilk yıllarda  üretimini  sadece yerel pazara  sunan ve özellikle son 10 yıldır gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla hedeflerini ve ürün gamını  genişleten bir marka haline gelen Esan Akü ve Malzemeleri San. Ve Tic. AŞ, 1978 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Uzun yıllar üretim faaliyetini  4.Levent  ’te sürdüren Esan Akü, artan iş hacmi ve büyüyen organizasyon yapısı gereği 1999 yılında Ayazağa ’da yeni bir tesis inşa ederek, tüm üretim ve yönetim faaliyetlerini bu tesise taşımıştır. Esan Akü, 2005 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yetkilendirdiği AKÜDER Akümülatör ve Geri Kazanım Sanayicileri Derneği’nin 1 numaralı ve aynı zamanda kurucu üyesidir.

Esan Akü, büyüyen satış ağı ve organizasyonu ile yurt içinde toplam 200’ün üzerinde bayi ve satış sonrası hizmet noktasında faaliyetini sürdürmekte, ayrıca üretiminin %65’ini 3 kıtada 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir. Artan satış ağı ve organizasyonu ile tüm yönetim, operasyon ve üretim faaliyetlerini 2016 yılında Gebze’deki modern tesislerine taşıyan Esan Akü, 41 yıllık tecrübesiyle çevre duyarlılığı ve müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiştir.

Esan Akü; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.2018 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak tescil edilen Esan Akü, IATF 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Endüstri 4.0 hedefi doğrultusunda, üretim hatlarında oluşturduğu akıllı üretim sistemleri, robot ve otomasyon sistemleri,  yüksek teknoloji ürünü şarj sistemleri ve özel tasarım makinaları ile sektöründe öncü bir konuma gelmiştir.

“Pozitif Enerji” sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Esan Akü, vizyoner yatırımları ve nitelikli insan gücü ile sektördeki öncü rolünü gelecekte de devam ettirecek.

 

Okunma 420 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…