All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:09

ACCESS 50 YAYIMLANDI!

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Tüm dünyayı saran Korona virüs ’ün etkisi altında KHL tarafından hazırlanan ACCESS 50 yayımlandı. Dünyanın en büyük Personel Yükseltici Platform kiralama parkına sahip firmaların sıralandığı listede geçen sene olduğu gibi United Rentals 142256 adet ile ilk sırada yer aldı.

Tüm dünyayı saran Korona virüs ’ün etkisi altında KHL tarafından hazırlanan ACCESS 50 yayımlandı.  Dünyanın en büyük Personel Yükseltici Platform kiralama parkına sahip firmaların sıralandığı listede geçen sene olduğu gibi United Rentals 142256 adet ile ilk sırada yer aldı. Bu sene listede 3 Türk firması da yer alırken, bu firmaların sıralaması; 49.Mrt Makine, 69.Fatih Vinç ve 70.Rent Rise şeklinde gerçekleşti.

Listede 7 firma ile yer alan Çin merkezli kiralama firmaları, toplamda 56.021 adet makine ile kendilerini temsil etmişlerdir.

Türkiye ile hemen hemen aynı yüz ölçüme sahip Almanya’dan 3 firmanın bulunduğu listede, toplamda 32.175 adet makine ile listede yer almışlardır.41.543 km2 yüzölçümüne ve 17.400.000 nüfusa sahip Hollanda ise yine 3 firma ve toplamda 60 bin adet makine ile listede yer almışlardır.

Önümüzdeki yıl için listenin nasıl şekilleneceğine, durdurulan ve / veya iptal edilen makine yatırımları ile iade edilen kiralanmış ekipmanların tekrar işleme alınması etki edecektir.

Platformder “ Listede daha fazla firma ile yer almalıyız”

Türkiye Platformder  derneğinden yapılan açıklamada “Ülkemizden kurumsal firmaların sayısının artarak listede daha fazla firma ile temsil edilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Çünkü, listeye yeni giren firmaların makine parkı sayıları ve ülkemizle aynı yüz ölçüme sahip gelişmiş ülkelerin makine parkı sayılarına baktığımızda, ülkemizde platform sektörünün çok daha büyüyeceği aşikardır.  Ancak bu büyümenin, her yönüyle kurumsal bir zemine oturmuş olması gerektiğini söylemek faydalı olacaktır.”

Okunma 111 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…