All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:11

Forklas Firma Sahibi VEYSEL KILIÇ, Yeni Antistatik Lastiği öneriyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Marmara bölgesinin önemli firmalarından Forklas Otomotiv firmasının Kurucusu Veysel Kılıç, Otomotiv ve forklift lastiklerinde 25 yıldan beri “Güven, Saygı ve Uzmanlık” ilkelerine dayalı çalışma yaklaşımları ile müşterilerine her zamankinden daha yakın olmayı hedefleyerek hizmet vermeye devam ediyor.

Forklas firması, Endüstriyel lastik sınıfında bayisi olduğu SOLIDEAL, CONTINENTAL, BKT ve ERC marka lastikleri Bursa ve Marmara bölgesinde en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyor. müşterilerine daha yakın olmayı hedeflediği için Mobil dolgu lastik servisini de hizmete sunarak Bursa ve çevre il ve ilçelerindeki müşterilerine ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Bu arada forklift sektöründe sıkça konuşulan bir lastik türü hakkında da kendisinden   Solideal markasının bir ürünü olan  RES XTREME NMAS (YENİ ANTİSTATİK LASTİK) ile ilgili bir görüşme yaptık.

Kılıç, işletmelerde kullanılan forkliftlerin kullanım alanı olarak Dış alanlarda  %40 iç alanlarda ise  %60 İz yapmayan lastik kullanımının  oranının  ise  %30 civarında olduğunu belirterek sözlerine devam etti.

“İz yapmayan lastikle çalışan forklift statik enerji üretir. Siyah lastiğin tersine iz yapmayan lastik oluşan enerjiyi iletmez, sürtünmeden kaynaklanan statik elektrik dağıtılmak yerine  depolanır ve makinede birikir. Buda 50.000 volt’a kadar statik voltaj oluşumuna neden olur.

Herhangi bir başka iletkenle temas halinde büyük güvenlik tehlikesi yaratarak şok veya kıvılcım oluşur.

Kısaca işletmeler büyük güvenlik tehdidi altındadır, bu tehdit  nedir diye soracak olursanız. Operatör sağlığı ve işletme güvenliği riski, kıvılcım neticesinde oluşabilecek yangın riski, tesis zararı ve iş durması olarak sıralayabiliriz.” 

RİSK KARŞISINDA ÇÖZÜM SOLIDEAL YENİ ANTİSTATİK LASTİK

Veysel Kılıç, Solideal’ın bir ürünü olan YENİ ANTİSTATİK LASTİK türünün Yüksek yoğunluktaki uygulamalarda statik elektrik birikmesini önlemek  için tasarlandığını  belirterek Özelliğini ise Statik elektriğin dağılmasını sağlayan sırt yüzeyinde  siyah nokta yüksek iletkenliğe sahip siyah kauçuktan yapılmıştır ve çelik bantdan sırt yüzeyine sonuna kadar bağlı siyah kauçuk bir tıkaç görevi görür ve biriken elektriği her dönüşte dağıtır.” diye açıkladı.

Ayrıca önemli bir nokta ise  ANTİSTATİK lastikler, belirli bir süre iz yapmayan lastik fiyatlarından piyasaya sürülecek ve kısaca ANTİSTATİK lastik kullanmak için ekstra maliyetiniz olmayacak.”

Okunma 56 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…