All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:12

Erdemir Kalıp Genel Müdürü Hüseyin Çalışkan

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Manisa’da faaliyet gösteren, Erdemir Kalıp Firmasının Gene Müdürü Hüseyin Çalışkan,” Devletimizin yerli üretime destekleri ve ithalata getirmiş olduğu ek vergilerde iç piyasaya hareketlilik getirdiğini ifade, “Üretim kapasitemizi yeni teknolojilerle geliştirerek ihracat ağımıza yeni müşteriler ekledik ve uluslararası arenada artık biz de varız” dedi.

Çalışkan, kendisine yöneltiğimiz soruları cevapladı.

Firmanızda kuruluşundan bu yana ne gibi gelişmeler oldu, firmanız, üretimleriniz, çalışmalarınız hakkında bilgi verirmisiniz?

“2013 yılından 2019 yılına kadar Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerine Kalıp imalatı, bakımı, revizyonu, otomasyon, makine yedek parça imalatı ve mekanik aksamlar alanlarında hizmet vermekteydik.

2016 yılında Kurşun enjeksiyon üretim alanında Endüstriyel Akü kutup başları üzerine AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına başladık.

2017 yılında projemizi başarı ile tamamladık. Seri üretime geçerek, tüm enerjimizi ve yatırımlarımızı bu alana yaparak , üretim tesisimizi orta ölçekli organize sanayi bölgesine taşıdık.

2019 yılında Starter akü kurşun adaptör, kurşun atlama baraları ve plastik kaplamalı kurşun şarj kablolarını ürünlerimiz arasına ilave ettik.

2020 yılının ilk çeyreğinde Stasyoner Akü kutup başları üretimini de başarı ile tamamlayıp, müşterilerimizin hizmetine sunduk.

Ürünlerimizi önce kendi kontrol ekipmanlarımız ile test ediyor ve 2. aşamada şehrimizde bulunan Celal Bayar Üniversitesi Laboratuvarlarında testlere tabi tutuyoruz. Kalite yönetim sisteminin reel olarak aktif bir şekilde kullanıldığı tesisimizde müşterilerimizi ve ürünlerimizi garanti altına alıyoruz. DIN, BS standartlarına uygun Traksiyoner Griftlerimiz ve Stasyoner Griftlerimiz, ayrıca Telekom Akü Griftlerimiz müşterilerimizin yanı sıra, kendilerinin müşterileri tarafından da sahada oldukça beğenilip, kullanılmaktadır. Gizlilik politikalarımız ile müşterilerimize ait üretim alanları oluşturuyoruz. Yetkilendirdikleri kişiler dışında hiç kimse o alanlara giremiyor, ürün ve teknik detaylara erişemiyor. ISO 9001:2015 - ISO 14001:2015 – ISO 10002:2014 – OHSAS 18001:2007 Kalite Belgelerine, Yerli Malı Belgesine ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Teknolojik Ürün Deneyim Belgelerine Sahip işletmemizde    toplam 1200 m2 alanda, büyük akü üreticilerine  tedarik sağlamaktayız.

Yüksek Kalitede Akü  Bileşenleri üretiyoruz.

Erdemir Kalıp Tasarımını  geliştirdiği EIS (Elektronik Enjeksiyon Sistemi) ile Endüstriyel ve Starter Akü üreticileri için Yüksek kalitede akü bileşenleri üretir.

-DIN ve BS Standartlarında geniş ürün gamına sahiptir. Erdemir Kalıp hücre direkleri , ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Sertifikası, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistem Sertifikası, ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sertifikası ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Sertifikasına sahip üretim tesisinde son teknolojiler kullanılarak üretilir.

Kaliteye Değer Katıyoruz.

Yeni Teknoloji, yüksek kaliteli ve uzun hizmet ömürlü bileşenler olması sebebiyle sektörde güvenilirliği sağlamış ürünlerdir.

Bağlantı parçalarının kurşun ile mukavemeti üst düzeydedir , pürüzsüz yüzey, yüksek yapısal yoğunluk ve sızdırmazlık yüzey yapısı ile büyük akü üreticilerinin

Sektörde aranan çözüm ortağı konumunda olan Erdemir Kalıp , gelişimini değişen yeni teknolojilerle sürdürmektedir.

Müşteriye özel , gerekli olana hizmet anlayışıyla farklı prosüdürleri uygulayabilir ve üretim yapabilir bir prosese sahiptir.

Erdemir Kalıp olarak, başarımızın ardında işimizde en iyi, en yenilikçi, en kaliteli olma azmi ve gayreti yatıyor. Vazgeçilmez ilkemiz olan müşteri güveni ve memnuniyeti ile sadece Türkiye de değil tüm dünyada büyük akü üreticilerine değer katmak için çalışıyoruz.

Sektördeki gelişimi ve 2020 yılı değerlendirmesi için neler söylersiniz?

Öncelikle tüm dünya ve ülkemizde yaşanan pandemi sebebiyle tüm insanlığa, sağlıklı ve kontrollü bir yaşam diliyorum.

Kuşkusuz global etki yaratan bu durumun sektörümüzü de etkilemesi kaçınılmazdı. Önlemlerini alan, köklü ve kriz yönetimine sahip firmalar daha az etkilendi diyebiliriz. Biz de bu dönemde önceki yıllardaki tecrübelerimizden dolayı durmak yerine, hamle yapmayı tercih ettik. Üretim kapasitemizi yeni teknolojiler geliştirerek 1 milyon adete çıkarmayı başardık. Yine bu dönemde ihracat ağımıza yeni müşteriler ekleyip uluslararası arenada artık bizde varız diyebiliyoruz.

Tabi ki tüm bu yaşanan olumlu gelişmelerde devletimizin  yerli üretime destekleri ve  ithalata getirmiş olduğu ek vergilerde iç piyasaya hareketlilik getirdi.

Umarım ülkemiz güçlü ekonomi savaşlarında hak ettiği yeri alacaktır.”

Okunma 87 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…