All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:12

GAMA AKÜ Traksiyoner Akü Kazanı İmalatına Başladı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Gama Akü Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Üretim Sorumlusu Sinan Uysal, hem asitlik hem alkali hem de ATEX gereksinimlerine uygun olarak yüksek kalite ve yüksek dirençli Traksiyoner Akü Kazanı imalatına başladıklarını ifade ederek ilk sevkiyatlarını da kişisel hijyen ürünlerinde sektör lideri olan bir firmaya gerçekleştirdiklerini söyledi

Gama Akü Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ailesi olarak ilk faaliyetine 2012 yılında Bursa Demirci Mahallesinde 350 m2’lik bir atölyede başlayan ve sürekli gelişmekte olan sektörün doğru ve detaylı analizleri ile birlikte müşteri talepleri ve artan iş potansiyeline 2014 yılından bu yana Bursa Çalı Organize Sanayi Bölgesindeki 2200m2’lik şirket merkezinin yanı sıra Çerkezköy / Tekirdağ, Merkez / Manisa ve Gölcük / Kocaeli olmak üzere 3 şubesi ile  geniş bir alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Ürün yelpazesinde “Traksiyoner Akü Kasaları” imalatı yaparak genişleten firmanın üretim sorumlusu  Sinan Uysal, bu yeni oluşumla ilgili açıklamada bulundu.

“Sektörün ihtiyaçlarından biri olan Traksiyoner Akü Kazanı üretimine başlamış bulunuyoruz. Üretimini yapmakta olduğumuz TRAKSİYONER AKÜ KASALARI (TAK) akışkan yatak yöntemi ile VASTCOAT TA  organik asit içerikli modifiye poliolefin toz kaplama ürünleriyle kaplama yapılmaktadır.

VASTCOAT TA toz kaplaması - özel olarak traksiyoner akü kasalarının iç ve dış kaplaması için tasarlanmış olup hem asitik hem alkali ortamlarına hem ATEX gereksinimlerine uygun olarak uzun süre dayanım sağlamaktadır.

YÜKSEK KALİTE, YÜKSEK DİRENÇ

Akışkan yatak tekniği ile beraber kullandığımız VASTCOAT TA toz kaplamasını özel kılan unsurlar onun metalle birlikte çok iyi uzaması, darbe ve çok iyi kimyasal direnci, petrol yağlarına karşı gösterdiği performansı, düşük sıcaklıklarda (-60Co)

esnekliğini kaybetmemesi, sülfürik asit gibi aşındırıcı kimyasallara olan yüksek dayanımıdır.

6 aydan uzun süredir asit doldurduğumuz akü kazanlarını gözlemliyoruz. Saha kullanım şartlarına benzer titreşim, darbe ve akü değişiminde ortaya çıkan kuvvetleri  kazana uyguluyoruz. Aldığımız sonuçlar geleneksel yöntemlerle üretilmiş kazanlara göre çok daha olumlu. Bu kadar ağır testlerde bile henüz hiç korozyon ve yırtılma görmedik. Bu hem kaplamanın  hem de kaplama öncesi yaptığımız kumlama sürecinin etkisi. Ayrıca kazanlarda bağımsız beş parça yerine uzun kenarları kaynak yerine büktüğümüz için sadece kısa kenarlarda kaynak kullanılıyor. Böylelikle kaynak yerinden sızıntı ve yırtılma gibi risklerde en az %40 azalmış oluyor.

İLK SEVKİYAT YAPILDI.

Gama Akü firmasının İlk Traksiyoner Akü Kazanı  kazan sevkiyatının yapıldığının altını çizen Uysal, “ Kişisel hijyen ürünlerinde sektör lideri olan müşterimize ilk son kullanıcı kazan teslimatımızı yaptık. Hem metal üretim ve hazırlık süreçlerinde hem de kaplama sürecinde kullandığımız yenilikçi ve benzersiz teknikler ile akülerin kazan bakımı için tasarruf etmekle beraber asit sızması kaynaklı makine ve iş yerine olası hasarları azalttık. İşletme zeminine yayılan akü asitinin yaratacağı iş güvenliği riskleri de yine aynı paralelde azaldı” dedi.

Okunma 114 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…