All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:15

Yüzde 100 Yerli Üretim Türkiye’nin İlk Forklift Dolgu Lastiği

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ercan Premiks Ambalaj ve Kauçuk Sanayii ve Ticaret A.Ş Firması tarafından Piyasaya Sunuldu

Lastikler bir forkliftin yerle sürekli ve doğrudan temasını sağlayan yegane aksamıdır. Bu aracın güvenliği, verimliliği ve kullanımında yaşamsal öneme sahiptir.

Türkiye pazarında  forklift lastikleri baz alındığında gelişen yeni sanayi ve lojistik segmentlerin dolgu lastiklerinin pazar payını arttırmakta olduğunu gözlemlemekteyiz.

Dolgu lastikler daha uzun ömürlü olduklarından forkliftin servis dışı kalması daha az olmaktadır zeminleri çok iyi olan tesislerin daha çok tercih ettiği dolgu lastiklerin yanı sıra havalı lastiklerde de tamamen dışa bağımlı olduğumuzdan seçenek bolluğuyla kaliteli, kalitesiz bir çok ithal markalara doymuş piyasamıza bir soluk getirecek “% 100 YERLİ ÜRETİM” forklift dolgu lastikler Ercan Premiks Ambalaj ve Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından 2018 yılında ERC ENDÜSTRİYEL DOLGU LASTİKLERİ Türkiye pazarına sunulmaya başlandı.Bu konuda bilgisine başvurduğumuz firma CEO’ su Cem Ercan, Ercan Premiks ve imalatları olan ERC SOLID TYRES endüstiriyel dolgu lastikleri hakkındaki sorularımızı cevapladı.

Sizi tanıyabilirmiyiz?

1979 İstanbul doğumlu evli ve iki çocuk sahibiyim. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü mezunuyum. İngilizce ve Almanca dillerini bilmekteyim.

Ercan Premiks Ambalaj ve Kauçuk Sanyi Ticaret AŞ firması hakkında bilgi verirmisiniz?

Ercan Premiks 1990 yılında plastik ve kimya sektörleri üzerine kurulmuş bir firmadır.2008 yılı itibariyle Kauçuk hammadde ve karıştırılmış kauçuk ithalatına ve satışına yönelmiş ve 2013 yılında piyasadan gelen talepler doğrultusunda karıştırılmış kauçuk işleme ve üretim makinalarımızı alarak imalata başladık ve bugün aylık 350 ton üzeri kauçuk hamur üretim yapmaktayız. Avrupa, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine üretimimizin % 30 unu ihraç etmekteyiz.

Forklift dolgu lastiği imal etmeye ne zaman ve nasıl karar verdiniz anlatırmısınız?

Firmamızın ihtiyacı gereği bir forklift almıştık bu forkliftin üzerinde havalı lastikler mevcuttu çivi, demir vs gibi malzemelerin lastiğe sürekli girmesinden dolayı sık sık patlıyor buda yüklemelerimize ve üretim sürecimize oldukça zarar veriyordu.

24 saat forklift kullanan bir firma olarak bu sorunu bir şekilde çözmemiz gerekiyordu ve bunun için dolgu lastik kullanmaya karar verdik ve sonucunda lastik patlaması sonucu oluşabilecek iş kazalarının önüne geçmiş olduk ayrıca lastiğin patlamaması sayesinde de iş süreçlerimizde forkliftten kaynaklı aksaklıklar ortadan kalkmış oldu.

Piyasada yaptığımız araştırma sonucu gördük ki tüm forklift dolgu lastikleri ülkemize ithal olarak gelmektedir bizde firma olarak 28 yıllık tecrübemize dayanarak lastiğin tüm ham maddelerini elimizde bulundurduğumuz için ithalat masraflarını ve sorunlarını ortadan kaldırarak % 100 yerli olarak üretim yapmaya karar verdik.

2017-2018 yıllarında ilk lastiklerimiz üreterek farklı ve zor koşullarda test ettik. Test sonucu aldığımız başarılı sonuçlar sonrasında portföyümüzü genişletme ve resmi satışlarımızı başlatma kararı aldık.

Firma olarak kaç tip ve hangi ebatlarda forklift dolgu lastiği üretiyorsunuz bunların özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

8 inch janttan 15inch janta kadar tüm ebatları siyah ve iz bırakmayan dolgu olarak üretmekteyiz.

İyi bir lastiğin bileşenleri nelerdir ?

Forklift dolgu lastiğinde en önemli konu kullanılan iç telin ve karkasta kullanılan hamurun kalitesidir. Bu konuda da devreye Ercan Premiks Ambalaj. Ve Kauçuk San. ve Tic. AŞ firmamızın hamur konusundaki yetkinliği ve tecrübesi giriyor.

Çünkü biz , dünyanın önde gelen araba , kamyon ve uçak lastiği üreten firmalarından temin ettiğimiz yüksek  kaliteye sahip kauçuk hamurlarını kendi bünyemizde tekrar işliyor laboratuarımızda tabii tuttuğumuz testler sonucu sınıflandırma yapıyor ve forklift dolgu lastiği için en uygun hamuru kullanıyoruz. Bu da bizim tüm rakiplerimizden bir adım önde olmamızı sağlıyor.

Yıllık üretim adediniz nedir?

Şuanda senelik İstanbul Dudullu Organize Sanayii bölgesinde yıllık 20.000adet üretim yapmaktayız. 2021 yılında Yalova İmes Organize Sanayii Bölgesindeki yatırımımızı tamamlayıp kapasitemizi 150.000 adete çıkarmayı planlamaktayız.

Seçenek bolluğuyla doymuş bir pazarda firma olarak nasıl bir pazarlama stratejisi düşünüyorsunuz?

Üretimimizin %100 yerli malı olması, stok problemimizin olmaması, ihtiyaçlara en hızlı ve doğru bir şekilde cevap verebilme, ürünlerimize verdiğimiz garanti hizmetlerimiz ile hem Türkiye’de hem dünyada tercih edilen bir marka olacağımızı düşünüyorum.

Türkiye forklift lastiği sektöründe bugünkü arz ve talep durumu hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alıp büyüme hızı ile dikkat çekmektedir. Buna paralel olarak sanayimiz her geçen gün daha da büyüyecektir. Sanayinin gelişimi ile forklifte duyulan ihtiyaç da artacaktır. Buna istinaden forklift lastiği ihtiyacı da hızla artacak ve dolgu lastiği kullanımı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de de büyük bir paya sahip olacaktır.

Firma olarak ileriye dönük projelerinizden bahseder misiniz?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi projelerimiz dünyadaki tüm forklift ve iş makinası

endüstriyel dolgu lastik çeşitlerini üreten, müşterilerimizin sorunlarına ve isteklerine anında cevap verebilmeyi sağlayan platformlar oluşturarak bir dünya markası olacağız.

Okunma 108 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…