All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:16

Asten Jant Firmasının Çanakkale Fabrikası Üretime Hız Verdi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Asten Jant,Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçen fabrikasında, iş makinaları, forkliftler, traktör, zirai araç ve özel araç jantları üretimine hızla devam ederek yurt içi ve yurt dışı satışlarını sürdürmektedir.

Özellikle  traktör dar ilaçlama jantlarında ASTEN JANT markasının adından çok söz ettirdiğini ifade ederek “ Tarımsal üretim son dönemlerin altın çağını yaşadı diyebiliriz.” şeklinde konuşan  Firma Genel Müdürü Gökhan Topay, kendisine yönelttiğimiz soruları cevapladı.

Yıllardır İstanbul’da faaliyet  gösteren bir firma olarak fabrikanızı neden Çanakkale’ye  kurdunuz?

Evet. Keskin bir soru ile söyleşimize başladık. Neden mi Çanakkale? Yıllardır tatilimizi geçirdiğimiz,  gelişen bu güzel  ilimizde  neden üretim de yapmayalım diye düşündük. Güzellikleri yaşayarak hayattan kopmadan üretmek bize cazip geldi ve  bu kararı aldık.

Fabrikanızın kuruluş süreci ve yapılandırması hakkında kısa bir bilgi verirmisiniz?

Tabiki, 2016 Şubat’ta Organize Sanayi bölgesinde 16.500 m2 arazi alımı ile Çanakkale’de üretim hikayemiz başlamış oldu. %90 öz sermaye ile 4500 m2 kapalı alan yarattık. 2019 Mayıs ayında  İstanbul’daki  yerimizi  kısmen kapatarak Çanakkale’de faaliyete geçtik. 2020 Mart ayında da tüm üretim faaliyetlerini tek çatıda toplamış olduk. Şu anda ek bina inşaatımız da  devam ediyor. İnşaat bittiğinde fabrikamızın kapalı alan 7000 m2’ yi bulacak.

Firma olarak 2020 yılının ilk yarısını nasıl geçirdiniz? Bilgi verir misiniz?

Sizin de bildiğiniz üzere tüm dünya 2020’ye maceralı bir şekilde başladı. Özellikle Covid 19 Pandemisi tüm dünya insanlarını derinden etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Bu süreçte global ve ülkemiz ekonomisi de tabiki yara aldı. Fakat firmamız adına durum biraz farklı oldu.

Çeşitli alanlarda butik üretim yapmamız, bulunduğumuz bölgede olumsuzlukları daha az yaşamamız, fabrika sahasının genişliği, firmamıza artı değer olarak yansıdı. Özellikle gıda ithalatının durma noktasına gelmesi, ülkemizin  gıda ve tarım sektörüne olumlu katkıları oldu. Tarımsal üretim sanırım son dönemlerin altın çağını yaşadı diyebiliriz.

2020 yılı içerisinde piyasaya  yeni bir ürün sundunuz mu?

Piyasaya her dönem yeni ürünler sunmaktayız. Özellikle 2017-2018 yıllarında Almanya bayimiz Whyres kanalı ile bir firmaya elektrikli otobüs jantları ürettik. Bu aracın özelliği, jantların direkt elektrik motorlarına akuple edilmesi, bu sayede güç kaybını minimuma indirerek ve  tekerleklere aktarılması idi. Halen Almanya bayimiz kanalıyla havaalanı yer hizmetleri sektöründe ağır tonajlı uçak çekicilerine özel jant üretimimiz hızla devam ediyor. Tarım sektöründe de dar ilaçlama grubunda 45 farklı ebatta jant üretimi yapabilmekteyiz.

“Kalitemiz gücünüzdür”

sloganıyla müşterilerimize

 en iyi hizmeti sunmak hedefimizdir.

Asten Jant iç piyasada kendini ispatlamış bir marka  yurt dışına da ihracat yapıyorsunuz hangi ülkelere ihracatınız oluyor?

Firmamızın ihracatçı geçmişi uzun yıllar öncesine dayanır. Almanya, İtalya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, İran, Cezayir, Gürcistan, Mısır sürekli ihracat yaptığımız ülkelerdir.

İhracat yaptığınız ülkelerdeki müşterilerinizin ASTEN JANT ürünlerine bakış açıları, tepkileri nasıl?

Söyleşimizin başında da belirttiğim gibi biz butik tarzı üretim yapan bir firmayız. Üründen ürüne hızlı geçiş özelliğimiz sayesinde istenilen adette üretim yapabiliyoruz. Bu durum müşterilerimiz açısından olumlu sonuçlar veriyor. Hızlı ve istenilen miktara göre çözüm sunmuş oluyoruz.

İş makine ve forklift jantları, Zirai araç jantları, Askeriye ve ayrıca özel jant üretimleri de yapıyorsunuz. Her üreticinin uzmanlaşmış ve çok iddialı olduğu bir ürünü vardır. Size sorsam  ilk vereceğiniz cevapta hangi ürününüzü söylersiniz?

Her sektörde ürünlerimiz çok yüksek performansla çalışıyor ancak traktör dar ilaçlama jantlarında ASTEN JANT markası adından çok söz ettiriyor.

Asten Jant’ın ileriye dönük hedefleri nedir diye soracak olursak  neler söylersiniz?

Katma değeri yüksek özel ürünlerde devam diyeceğim. Fabrika sahamızın genişlemesi ile tabi ki makine parkımızda da  değişiklikler olacak. Lazer kesim makinası alımı ve tam otomatik kataforez kaplama ve boya hattına geçiş önümüzdeki dönem hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Okunma 105 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…