All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:24

VETTER SmartFork® AGV sektörüne giriyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Otomatik güdümlü araçlar intralojistikte giderek önem kazanmaktadır. Otonom sistemler, otomatik lojistik süreçlerinin temel taşıdır ve Lojistik 4.0’ı daha verimli, daha güvenli ve daha kolay hale getirmek için sürekli olarak geliştirilmektedir.

Tanımlanmış ve güvenli bir yük algılama ve yükleme süreci için belirleyici kriter, akıllı sensörlerin AGV sistemlerinin çatallarına entegrasyonudur.Avrupa’nın lider çatal üreticisi VETTER, uzun yıllardır bu pazar konulundaki yenilikçi liderdir:

VETTER SmartFork®, AGV’leri akıllı sensör teknolojisi ile donatmak ve bunları çok çeşitli gereksinimlere göre bireysel uyarlamak için iyi şekilde tasarlanmış ve yerleşik çözümler sunmaktadır.Örneğin, çatal ucundaki entegre ışık sensörleri, paletin ucunu tanır, böylece yük, arkasındaki mallara zarar vermeden güvenli bir şekilde alınır.

Çatal ortasındaki sensörler, çapraz veya uzunlamasına depolanmış euro paletlerin kolayca algılanmasını sağlamaktadır. Entegre sensör teknolojisi ayrıca izin verilen giriş derinliğine ne zaman ulaşıldığını göstermektedir.

Hem çatal ucuna (SmartFork® FrontCam) hem de çatalın yanına (SmartFork® SideCam) entegre kamera sistemlerinin kurulumu, otomatik güdümlü araçlarda kullanım için geniş yelpazede ek seçenekler sunmaktadır.Bir diğer özellik de, yükün ağırlığının belirlenebileceği bir tartım çatalı olan SmartFork® Scale’dir. Yük merkezinin gösterilmesi ve çatallardaki yük dağılımı gibi benzersiz ek fonksiyonlar, araçların yanlış veya aşırı yüklenmesinin önüne geçmektedir.Tartım çatalı aracılığıyla belirlenen ağırlık verileri ve sensör bilgileri, CAN-OPEN veya MQTT gibi açık ara yüzler yoluyla iletilmekte, doğrudan AGV kumandası için işlenmekte ve isteğe bağlı olarak ERP sistemine aktarılmaktadır.

VETTER’in çatal üretimi ve işlenmesinde benzersiz bilgisi, sensörlerin mükemmel ve korumalı şekilde entegrasyonunu sağlamaktadır. Buna, yük kapasitesini, yorulma mukavemetini etkilemeden ve çatalları bükmeden kablolama işleminin yapılması dahildir. Çatallar en yüksek gerilimlere maruz kaldığından, tüm sistemin endüstriyel mukavemetine özellikle dikkat edilmektedir.

VETTER SmartFork® özellikleri sadece çatallarda kullanılmamakta olup, çatal taşıyıcılar veya direkler de akıllı ve kanıtlanmış sensörlerle donatılabilmektedir.

Gerekli tüm fonksiyonların ve SmartFork® sensörlerinin entegrasyonu ve uygulaması AGV OEM’leriyle yakın koordinasyon halinde gerçekleştirilmektedir.

VETTER, tüm sistemi montaja hazır hale getirmek için eksiksiz bir tasarım ve geliştirme süreci sunmaktadır.

Nihayetinde VETTER SmartFork® ile Yüksek Teknolojili bir AVG’ye sahip olmak verimlilik ve emniyet sağlamaktadır.

Okunma 262 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…