All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 10 Ağustos 2020 21:26

Güvenlik Uzmanı Elokon, Yakınlık Algılama Sistemini Geliştiriyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İntralojistike yönelik güvenlik ve destek sistemleri tedarikçisi olan Elokon, yakınlık algılama ve uyarı sistemi ELOshield için bir takım yenilikleri ve gelişmiş özellikleri tanıttı. Bunlar arasında akıllı yelek şeklinde şirketin ticari olarak piyasaya sürülen ilk giyilebilir ürünü, yeni yaya modülleri ve depodaki geniş alanlarda endüstriyel araçların hızını azaltmak için otomatik bir sistem olan ELOshieldSPEED yer almaktadır. Öngörülebilir gelecekteki birçok endüstriyel etkinliğin iptal edilmesi nedeniyle Elokon, şirketin highlights.elokon.com internet sitesinde bu yeni gelişmeler hakkında bilgileri, videoları ve şirket personeliyle röportajları içeren özel bir bölüm oluşturulmuştur.

Yeni akıllı güvenlik yeleğine entegre edilen teknoloji sadece forkliftler, AGV’ler ve kobotların yakınında çalışırken çalışanlar için güvenliği arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda maksimum konfor ve engelsiz hareket kabiliyeti sunuyor. Bu akıllı ve bağlantılı iş kıyafeti, ELOshield’ın yaya modüllerinin tüm fonksiyonlarını içermektedir. Tehlikeli bölgeye girdikleri anda kullanıcıya görsel, sesli ve temaslı uyarı sinyalleri göndererek çarpışma riskini önlemektedir. ISO sertifikalı yüksek görünürlüğe sahip yelek, hafif yumuşak dış malzemeden yapılmıştır ve çeşitli boyutlarda mevcuttur.

Şirket halihazırda müşteriye daha fazla esneklik sunmak için ELOshield yaya modüllerini iki versiyon şeklinde sunmaktadır. Endüstriyel araçlara takılan ELOshield modülleriyle telsiz yoluyla iletişim kurarak, bir tehlike bölgesine girdiklerinde sesli, temaslı ve yanıp sönen uyarılarda bulunarak optimum koruma sağlamaktadır.

Sadece 110 g veya 140 g ağırlığında olan her iki modül de kompakt olup, seçimi belirleyen şey gerekli pil ömrüdür: daha küçük olan tek vardiyalık modül yaklaşık 12 saat çalışırken, biraz daha büyük olan iki vardiyalık versiyon yaklaşık 20 saatlik kapasiteye sahiptir. Yeni modüller serbestçe yapılandırılabilir, birbirleriyle kombine edilebilir ve depo personeli veya ziyaretçiler gibi farklı insan grupları için düzenlenebilmektedir.

Depodaki geniş alanları güvenli ve emniyette tutmak sorunlu olabilir, ancak bu sorun şimdi ELOshield’ın yeni ELOshieldSPEED ürününün kullanılmasıyla çözülmüştür. Bu sayede salonların geneli veya belirli giriş ve çıkışlara sahip uzun koridorlar gibi bireysel olarak tehlike teşkil eden bölgelerinin tanımlanması sağlanır ve sürücünün müdahale etmesi gerekmez. Bu bölgelere giren araçlar otomatik olarak belirlenen hıza düşürülür ve bölgeden çıktıklarında orijinal hızları otomatik olarak devam ettirilir.

Okunma 258 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…