All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 16 Şubat 2021 22:07

Akdeniz Bölgesinin Güçlü Firması ATAKAN MAKİNA “Sektörün Her Dalında Hizmet Veriyor.”

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Akdeniz bölgesinin seçkin firmalarından biri olan Atakan Makina, forklift ve istif makinaları sektörünün öncü ve güçlü markalarından YALE ile yoluna devam ederken, Sıfır ve 2.el Makina alım-satımı, yedek parça ve servis hizmetleri ve ATARENT firması ile forklift kiralaması olmak üzere kısaca sektörün her dalında hizmet veriyor.

Bir aile şirketi olan  Atakan Makina firmasının kurucu ortaklarından ve İşletme Müdürü Mehmet Fatih Cengiz, ATAKAN Makina firmasının çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“Şirketimiz 2001 yılında iş makinaları tamir bakım onarım servisi olarak kurulmuş olup, kurulduğu günden itibaren vizyonunu sektörde öncü ve yön veren işletme konumuna gelmek olarak belirlemiştir. 2005 yılında HYUNDAI ile ile başlayan servislik hikayemiz, 2007 yılında şu anda şirketimizin ana odak noktası olan forklift sektörüne HYSTER markası ile geçiş yaptı. 2019 yılından itibaren  tamamen forklift sektörüne kanalize olan firmamız sektörün öncü ve güçlü markalarından YALE ile yoluna devam etmektedir.” diye konuştu ve  Forklift sektörünün bölgedeki durumunu da kısaca özetleyen Cengiz, “Forklift sektörü günden güne büyüyerek gelişen bir sektör durumundadır.  Bölgemiz tarım, liman lojistik ve sanayi üretimleri açısından oldukça geniş iş alanlarına hitap etmektedir. Yıllar geçtikçe forklift kullanan işletmelerin ve biz servislerin olumlu yönde geliştiğini gözlemlemekteyiz.” dedi. sözlerine şöyle devam etti.

“2019 yılı sonunda dünya markası olan YALE markası ve QUICKLIFT ailesine dahil olduk. Birlikteliğimiz her geçen gün güçlenerek devam etmekte. Markamızı Akdeniz bölgesinde satış ve servis bayisi olarak temsil etmekteyiz.”

Satış ve satış sonrası hizmetlere büyük önem verdiklerinin altını çizerek belirten Mehmet Fatih Cengiz, “Öncelikle iyi bir servis araştırmacı ve gelişime açık olmalı. Yani sadece sektörün o anki taleplerine değil sektörde henüz oluşmamış taleplerinde hazırlığı içerisinde olmalı. Sektörde karşılaşılan zorlukları klasik yöntemler dışında farklı bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözülmesi gerekir. Biz tüm ekip arkadaşlarımıza bu felsefeyi aşılamaya çalışıyoruz.”

Baba nasihatı  “STOK SATAR”

Atakan Makina firmasının yedek parça deposunda  önemli miktarda stok bulunduğunu gözlemledik ve  bunun nedenini sorduğumuzda “Bizde baba nasihatıdır “ STOK SATAR” sözü. Özellikle temsil ettiğimiz markalarda ciddi derecede stok yapılanması içerisindeyiz. Yani bizi ve markamızı tercih etmiş firmaları oluşabilecek yedek parça taleplerinde hedefimiz minimum süre bekletmektir. Ayrıca firmamızın çözüm yüzdesini bulundurduğumuz yedek parçalar sayesinde olumlu yönde değer kazanmaktadır.” diye açıkladı.

Kiralamada ATARENT markası

Forklift kiralama sektörüne de  çok önem verdiklerini özellikle  belirten Mehmet Fatih Cengiz, “Önceleri sadece çalıştığımız  firmalara destek amaçlı amatörce yürüttüğümüz kiralama hizmetimiz yıllar geçtikçe büyüyerek profesyonelleşmeye başlamıştır  Şu anda kiralama markamız olan ATARENT  markası piyasada  oldukça bilinir hale geldi  ATARENT  1-7 ton arası forklift  ürün yelpazesine sahip ve her geçen gün kuvvetlenerek yoluna devam etmektedir.” dedi ve sözlerini devam etti.

“Ümitlerle başladığımız, korkuların daha hakim olduğu bir yılı çok şükür kazasız belasız olabildiğince iyi durumda kapattık. Umarım bir daha benzer durumlar ile ülkemiz ve dünya karşılaşmaz. Bu sene yani 2021  bana göre profesyonellik senesi. Gemiyi iyi idare eden her işletme iyi sonuçlar alacaktır. Umuyorum bu sene 2020 yılının tüm yaralarını saran bir sene olacaktır.

Firma olarak hedefimiz Avrupa ülkeleri ve markalarında verilen hizmetin daha iyisini verebilmek. Tabi bu biraz kulağa zor gelse de birinin bu yolu açıp Global devler ile yerli ve yurdun markası arasındaki rekabet ateşini fitillemesi gerekiyor. İnşallah daha çağdaş ve dinamik çalışmalar ile tekrardan bir röportaja konu olacağız.”

Okunma 49 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…