All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 16 Şubat 2021 22:09

“Akdemir Forklift firması olarak Sektördeki Öncü Firmalar Arasında Yer Almak İstiyoruz”

Öğeyi Oyla
(0 oy)

2020 yılında Gaziantep ilinde kurularak kısa bir zaman içerisinde Türkiye’nin önde gelen Forklift yedek parça firmaları arasına giren Akdemir Forklift yurt içinden ve yurt dışından İthal ettiği forklift yedek parçalarının yanı sıra özel imalatlar da yaptırarak Türkiye genelindeki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Forklift sektörünün  yeni tanımaya başladığı Akdemir Firmasının  kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demir, kendisi, iş hayatı ve Akdemir forklift firması hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Gaziantep ilimizde Akdemir forklift yedek parça firmasını kurdunuz sektörümüzdeki firmalarında sizi tanıması açısından sizi tanıyabilir miyiz, Mustafa Demir Kimdir?

1971 yılında Şanlıurfa Hilvan ilçesine bağlı Türkmen köyünde dünyaya geldim. İlkokul eğitimimi Türkmen köyünde  tamamladım. Çalışma hayatına daha çocuk yaşta iken 1983 yılında Şanlıurfa Evren sanayi sitesinde oto tamircisi olarak başladım ve bu meslekte kendimi geliştirerek 1989 yılında kardeşim ile birlikte  “ Üstün Dizel”  adı altında tamir ustası olarak devam ettim.

Evliyim ve dört erkek bir kız çocuğu babasıyım.

Profesyonel iş hayatınızdan bahseder misiniz?

1994 yılında BMC yetkili servisliğini üstlendik 1999 yılında servislikle birlikte isim değişikliğine giderek “Demir Kardeşler”  adı altında yeni bir şirket kurdum bu şirketle birlikte hem yedek parça hem de yetkili servis alanlarında faaliyete devam ettim. 2004 yılında tamamen yedek parça sektörüne geçiş yaparak  Şanlıurfa ilimizin en büyük MERCEDES ve BMC yedek parçalarının toptan ve perakende  satışlarını yapmaya  başladım.

2010 yılına gelindiğinde inşaat sektöründe yeni atılımlar gerçekleştirerek 2014 yılında MDEMİR inşaat  şirketini kurarak yapı ve inşaat malzemelerinin toptan ve perakende satışına yöneldim ve bir çok inşaat eserini Şanlıurfa ilimize kazandırmış oldum.

2010-2016 yılları arasında Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Şanlıurfa şube Teşkilat Başkanlığı ve Şube Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa ettim.

Makine sektörüne nasıl giriş yaptınız?

2016 yılında ASFAR şirketini ve JCB yetkili servisliğini devir alarak İş makinaları sektörüne adım atmış oldum 2017 yılında PERKİNS  bölge bayiliğini,2018 yılında ERMAK kaya kırıcılarının bayiliğini üstlenerek  2017-2018 yıllarında ASFAR çatısı altında Hidrolik-pres  kısmı olan ASFAR HİDROLİK bölümünü kurdum.2020 yılında Şanlıurfa Hilvan bölgesinde  büyük ölçekli bir arazi alarak DEMİRBEY köyünü kurarak Tarım sektöründe de büyük bir atılım gerçekleştirmiş oldum.

Akdemir forklift firması ve çalışmaları hakkında da bilgi verir misiniz?

2020 yılında MDEMİR şirketini Gaziantep bölgesine taşıyarak Ahmet İlke Ak ile ortak olarak şirket ünvanını AKDEMİR FORKLİFT olarak değiştirdik. Bu iş yerimizde  her marka forkliftlerin yedek parçalarını gerek iç piyasadan gerekse yurt dışından ithalat yaparak ve aynı zamanda bazı parçaların imalatını da  yaptırarak bu ürünleri Türkiye’nin her ilindeki ihtiyaç sahibi müşterilerimize gönderiyoruz.

Akdemir firması olarak ileriye dönük ne gibi projeleriniz var bizimle paylaşır mısınız?

Firma olarak forklift sektöründeki tüm gelişmeleri, teknolojileri ve pazardaki talepleri güçlü idari yapımızla değerlendirmeye tabi tutarak ve güçlü mali birikimlerimiz ile bu sektörde de öncü firmalar arasında yer almak ve Müşterilerimizle “Satışla bitmeyen dostluk” köprüsünü en iyi ve sağlam bir şekilde inşa etmek en büyük hedefimizdir.

Okunma 32 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…