All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 16 Şubat 2021 22:11

GAMA AKÜ, Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile Anlaşma İmzaladı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Gama Akü, Türkiye’nin 20. Teknoparkı olarak, Uludağ Üniversitesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ İhracatçı Birlikleri ortaklığında kurulan Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile anlaşma imzaladı.

Gelenekselleşen akü pazarına yenilikler getiren Gama Akü, TÜBİTAK TEYDEB kapsamında projelerin AR-GE çalışmalarını ULUTEK çatısı altında gerçekleştirecektir.

Ulusal ve ekonomik kazanımları, proje ekibi ve organizasyonları bakımından akademisyenlerden oluşan hakem değerlendirmesinde yüksek başarı elde eden Gama Akü, Lityum İyon Aküleri ömrünü 10 kata kadar arttıracak LTO Pil ile çalışabilen Portatif Güç istasyonlarının tasarlanması ve Prototipinin Üretilmesi projesiyle ülke ekonomisine büyük değer sağlayacaktır.

Gama Akü, her yıl biraz daha büyüyerek sektöre farlılıklar getirmeye devam ediyor. Gama Akü Genel Müdür Yardımcısı Turgay Yağdoğan "Ar- Ge Merkezi bünyesinde; ürün yelpazesindeki ürün gruplarından yola çıkarak katma değeri yüksek özel ürünler geliştireceğiz. Üniversite, kamu kurumları ve diğer özel sektör kuruluşları ile iş birliği yaparak ürünlere yönelik müşteriden gelen talepleri karşılayacağız. Yeni ürünlere yönelik çeşitli test, analiz ve tanımlama hizmetlerinin verilmesiyle yerli teknolojinin ‘know-how’ geliştirme konularında çalışmalar gerçekleştireceğini " söyledi.

Okunma 52 defa Son Düzenlenme Cuma, 19 Şubat 2021 09:55

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…