All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 16 Şubat 2021 22:22

Konacranes, Almanya'ya Büyük İstifleme Aracı Siparişi Gerçekleştirdi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Özellikle Alman Bundeswehr'e (Federal Silahlı Kuvvetler) yönelik filo hizmeti şirketi olan BwFuhrparkService GmbH, geçen yıl Mart ayında 39 Konecranes istifleme aracı sipariş etti. Zorlu koşullar için özel olarak uyarlanmış olan istifleme araçları, ülke genelindeki askeri lokasyonlarda konteyner taşımasında kullanılacaklar. Teslimat, Eylül 2020'de başladı ve Şubat 2021'de tamamlanacak.

1955'te kurulan Bundeswehr, Alman ordusunu, donanmasını ve hava kuvvetlerini tek bir komuta altında birleştiriyor. Almanya ve AB topraklarını savunmadaki rolünün yanı sıra, BM gibi küresel organlarla da işbirliği içinde çalışıyor. Bu işlemleri gerçekleştirirken verimliliklerini en üst düzeye çıkarmak adına, ekipman ve malzemeleri taşımak için konteynerler kullanıyorlar ve bunları taşımak için yüksek performanslı bir istifleme aracı filosuna ihtiyaç duymaktalar. Eylül 2020'nin başından bu yana Konecranes, Almanya genelinde çeşitli askeri lokasyonlarda Bundeswehr'in araç filosu hizmet şirketi olan BwFuhrparkService GmbH'ye haftada iki Konecranes SMV 2216 TC3 istifleme aracı teslimatı ile filoyu modernize etmektedir.

Bu siparişte Konecranes ile yakın işbirliği içinde çalışan yerel distribütör Richter Fördertechnik GmbH & Co. KG. Arka Ofis Satış Yönetimi Şefi Michael Antschischkin konuyla ilgili olarak "Artımlı sevkiyat, bu kadar çok sayıda istifleyiciyi ülke çapında ve yurtdışındaki operasyonlara sorunsuz bir şekilde entegre etmemize yardımcı oluyor." "Araçlar geldiği andan itibaren, askeri operatörler ve teknisyenler yerinde tam sürücü ve hizmet eğitimi alıyor." şeklinde açıklama yaptı.

Konecranes Lift Trucks Almanya Satış Müdürü Ralf Gowin konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Konecranes'den, birçok farklı konumda verimli çalışma esnekliğine sahip, taşıması kolay kompakt bir konteyner taşıma makinesi sağlaması istendi." "Müşterinin katı gereksinimlerini dikkatle inceledik ve mevcut modellerimizden birini tüm ihtiyaçlarına uyacak şekilde uyarladık."

39 adet özel yapım Konecranes istifleme aracı asker yeşili renkte boyanmış olup, 5500 mm dingil mesafesine sahiptir ve 22 tonluk konteynerleri ilk sırada üç kat yüksekliğe, ikinci ve üçüncü sırada sırasıyla 16 ton ve 6 tonluk konteynerleri istifleyebilmektedir. Diğer özelleştirilmiş modifikasyonlar şunları içermektedir: aracı kurtarmak veya düz olmayan bir zeminde takılırsa diğer forkliftlere yardımcı olmak için özel bir bağlantı ve zorlu ortamlarda aşınmayı, yakıt tüketimini azaltmaya ve güvenliği artırmaya yardımcı olmak için lastik basıncı izleme fonksiyonu. Bundeswehr'in talep ettiği şekilde tamamen güvenli bir sürüş alanı için ekstra güvenlik özellikleri eklendi.

Özel müşteri gereksinimlerinden bir tanesi de uzun mesafelerde taşımayı kolaylaştırmaktı. Bu nedenle Konecranes, bir nakliye taşıyıcısındayken her bir istifleyiciyi sabitlemek için ön aks ile karşı ağırlık arasına özel güvenlik gözleri ve ve tekerleklerin hareket etmesini durdurmak için metal plakalar yerleştirmiştir. Ek olarak, söküm ve montaja yardımcı olmak için forkliftlerde bom ve yayıcı üzerindeki hidrolik hortumlar için özel bir bağlantı sistemi bulunmaktadır.

Okunma 20 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…