“180 Aküyü Aynı Anda Şarj Edebiliyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sektörün genç, dinamik akü firmalarından BRS Akü’nün Genel Müdürü Bernal YÜCE bey ile BRS’deki güncel gelişmeleri akü ve fuarlara dair düşünceleri üzerine sizler için konuştuk.

Merhabalar Bernal Bey. Bize BRS Akü’nün kuruluş hikayesinden ve firmadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
BRS Akü dünyada 21 ülke 24 fabrikada faaliyet gösteren uluslararası bir kuruluşun Türkiye yapılanması olarak faaliyete geçmiştir. Yurt dışında kurulu ar-ge departmanından aldığı destekle akü yenileme alanında kendine özgü iddialı bir proses ile hizmet vermektedir. Ben şirketin genel müdürü olarak çalışmaktayım.

BRS Akü bünyesinde hangi markalar yer alıyor? Üreticisi veya temsilcisi olduğunuz markaların hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?
BRS Akü bir hizmet firması olduğundan bünyemizde bir marka yoktur. Ancak bu yılın ikinci yarısından itibaren kendi markamız ile Avrupa’da imal edilmiş çok kaliteli bir traksiyon aküsünü Türk pazarına lanse edeceğiz.

Aküder, İsder, İmder, Platformder gibi sektörel dernekler sizin için ne ifade ediyor? Söz konusu sektörel derneklerin sektörün gelişime ne ölçüde katkı sunduklarını düşünüyorsunuz? Bu konuda sektör takipçilerine bir öneriniz var mı?
Biz BRS olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren Aküder üyesiyiz. Dernekten şimdiye kadar teknik ve idari konularda birçok kez destek aldık. Platformder’in düzenlediği 2022 Platform Günleri etkinliğine stant açarak katıldık ve önemli diyaloglar kurduk. Sektör dernekleri artık ticaretin ve üretimin olmazsa olmazıdır. Tüm sektör bileşenlerinin daha güçlü olması için bu tür örgütlenmelerin içinde olmaya davet ediyorum.

 

Platform sektörü için bir değerlendirmeniz var mı? Sektörün geleceği için düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Gözlemlediğim kadarıyla Platform sektörü oldukça hareketli bir sektör. Önemli büyüklükte firmalar pazarı domine ediyor. Akü yenileme açısından önemli bir potansiyel taşıyor. Bizim bu sektöre yönelik hizmet vermek üzere 180 aküyü aynı anda şarj-deşarj edeceğimiz özel akıllı bir cihazımız var. Bu yükseklikte bir kapasite ile hizmet verdiğiniz anda daha kısa sürede daha fazla aküye hizmet vererek müşterilerimizin çalışmalarının aksamadan devam etmesini sağlanmaktadır. Önümüzdeki dönemde hizmetlerimizi bu sektöre daha etkin iletmeye çalışacağız.

BRS Akü’nün genel olarak sektörel fuarlara katılım sağladığını gözlemlemekteyiz. 2024 fuarları için planlamanız var mı?
2024 fuar takviminde 07 Haziranda WIN Fuarı’na, ağustos ayında Kadef Fuarı’na ve yıl içinde yapılacak Platform Günleri’ne katılma kararı aldık.

Dünyada ve Türkiye’de sektörel fuarcılıkla ilgili görüş ve değerlendirmenizi alabilir miyiz?
Sektörel fuarlar ticaretin en önemli unsurlarından biridir. Dünyaya paralel olarak ülkemizde de sektörel ihtisas fuarları artmaktadır. Herhangi bir sektöre ait tüm bileşenlerin tek çatı altında toplanması hem katılımcılar hem ziyaretçiler açısından maksimum fayda sağlamaktadır. Ben yine de ülkemizde sektörel fuarların daha özelleşerek sektörle direkt ilgisi olamayan firmaların ayıklanmasıyla hem sektöre hem de fuarlara yatırım yapan katılımcılara daha fazla fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Akü sektörünü değerlendirir misiniz? Yakın gelecekte ne gibi öngörüleriniz var?
Akü sektörü özellikle endüstriyel alanda oldukça hareketli bir sektör. Pazarda çok büyük aktörler var. Ancak maalesef ülkemizde akü kullan-at bir ürün gibi kullanılıyor. Kapasitesi düştüğü anda yenisini alma yönünde karar alınıyor. Bu da yatırım ve işletme maliyetlerini arttırıyor. Kullanma alışkanlığı olarak sektöre aküyü öldürmeden yenileyip uzunca bir süre daha kullanabileceklerini ve yatırım kararlarını erteleme imkanı olduğunu benimsetmek gerekli. Ayrıca bizim gibi firmalar tarafından verilen aylık periyodik bakım hizmetinin akü ömrünü uzattığını firmaların özümsemesi gerekli.
Yakın gelecekte bugün başlamış olan lityum akü tercihinin bir miktar daha artacağını ancak yatırım-fayda analizi açısından akü yenileme hizmetinin sektörde daha önemli bir pay alacağını öngörüyorum.

BRS Akü’nün projelerinden bahsedebilir misiniz?
BRS Akü olarak 2023 yılı için primer faaliyetimiz olan akü yenileme ve servis hizmetleri alanında yeni iş birlikleri yapmayı hedefliyoruz. Günümüzde koşullarında maliyetler çok artmıştır. Özellikle İstanbul gibi nakliye ve zaman maliyeti çok yüksek olan bir şehirde aynı işi yapan firmaların bu maaliyetleri paylaşması gerekiyor. Biz kendi hinterlandımızda birçok firmayla iş birliği anlaşmaları yapmaya başladık. Kaliteli hizmetimizle sektörde faaliyet gösteren firmalara da fayda sağlıyoruz. Bu noktada çalışmalarımıza devam ediyoruz.
İkinci olarak bizim en önemli projemiz kendi markamızla bir traksiyoner aküyü piyasaya sunmaktır. Bu noktada piyasanın en yüksek garanti süreli aküsünü satışa sunmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili satış planlama ve bayileşme süreçleri üzerine çalışıyoruz.

Eklemek istediğiniz, sektör takipçilerine söylemek istediğiniz farklı bir konu var mı?
Tüm sektör takipçilerini 7-10 Haziran 2023’te yapılacak WIN EURASIA Fuarı’nda salon 7 – A130 numaralı standımıza bekliyoruz.

“180 Aküyü Aynı Anda Şarj Edebiliyoruz”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın