“6 Kıtada 70 Ülkeye İhracat Yapan Lider Firmayız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomotiv, maden, denizcilik, inşaat, tekstil ve forklift yedek parça sektörlerinde faaliyet gösteren FKK için Mart ayı oldukça hareketliydi. Modex ABD ve LogiMAT Almanya’ya katılan şirket, fuar izlenimlerini ve FKK’nın dünya çapındaki etkisini dergimize anlattı:

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da, FKK GÜNEY OTO A.Ş. firması olarak hem ülkemizi hem de markamızı temsilen, 11-14 Mart 2024 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen MODEX VE 2024 ATLANTA Fuarı ve hemen ardından 19-21 Mart 2024 tarihlerinde Almanya’da gerçekleşen LOGIMAT 2024 STUTTGART Fuarı’na katılım sağladık. 1957’den bugüne kadar kendi yerli ve milli imkanları ile dünya standartlarında üretim yapan firmamız, dünyada 6 kıtada, 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapma potansiyelini yakalamış ve her geçen gün büyüyen ürün çeşitliliği, dönüştürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynakları ile bu iddiasını sürdürmektedir.

Uluslararası bir marka olma yolunda; geçmişten günümüze teknoljiyi yakından takip etmemiz, yeni ve sürdürülebilir üretim teknikleri geliştiriyor olmamız, müşterilerden gelen geri bildirimleri yüksek önemde çözümleme ve değerlendirmeye tabi tutmamız, markamıza değer katacak test ve kalibrasyon aşamalarını eksiksiz yürütmemiz ve çevresel etki değerlendirmesine gereken önemi vermemiz şüphesiz başarımızın ardındaki en önemli faktörlerdendir.
Dünya pazarında daha fazla yerimizi almak, Türk Malı ürünlerin kalitesini ve pazardaki payını yükseltmek, Türk Malına olan güveni artırmak ve milli ekonomiye direkt katkı sağlamak amacı ile 2023 yılı ikinci çeyreğinde startını verdiğimiz B2B projemiz ve lojistik üstlerimiz ile tüm dünyada operasyonlarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Yeni ve gelişen çağda bilginin önemini benimsiyor, internet ve bilgi teknolojilerini etkin şekilde kullanarak tüm dünyada işin profesyonelleri ile birebir çalışma ve ürünlerimizi pazarlama olanağı yakalıyoruz. Operasyonlarımızı sürdürürken dil, zaman ve coğrafya farkı gözetmeden ara prosesler ile ortak bir dil kullanıyor, ERP ve yazılım sistemlerimizi anlık olarak bir biri ile konuşturabiliyoruz. Bu sayede hizmetlerimizi müşterilerimizin masa üstü sistemlerinden mobil cihazlarına kadar sokup, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi avuç içine kadar sığdırmayı başardık.

E-ticarette en önemli konulardan olan ürün çeşitliliği, stok bulundurma, ve kısa teslim süreleri konularında ivme kazanmak ve başarımızı daha da artırmak adına, Almanya’da Düren eyaletinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Atlanta’ da 2023 yılında faaliyete aldığımız lojistik ve depolama üstlerimiz ile bu noktalardan çok hızlı bir şekildeoperasyonlarımızı yürütme, Avrupa ülkeleri ile Amerika’nın farklı eyaletlerinde ertesi gün teslim, diğer kıtalarda ise en makul ve kısa sürelerde teslimat imkanına kavuştuk. Atlanta, Latin ve Güney Amerika ülkelerine olan konumu ile ön plana çıkan bir yer durumunda fakat her ne kadar Amerika’da tek nokta üzerinden operasyonlarımızı sürdürüyor olsak da San Francisco – California – San Diego hattında uzun bir alanda operasyon noktalarımızı çoğaltmayı amaçlıyoruz. Yine 2024 yılı içerisinde İngiltere’de faaliyete almayı planladığımız Lojistik ve Operasyon Merkezimiz ile müşterilerimize daha yakın olmak, teslim sürelerini daha da kısaltmak ve hizmet kalitemizi daha da yükseltmeyi amaçlıyoruz.
Globalde yerelleşmek, bulunduğumuz ülkelerin yerel bir hizmetiymiş gibi etki yaratmak, erişilebilirlik, bulunulabilirlik, güvenilirlik mottoları ile çıktığımız bu yolda katıldığımız fuarlarda buluştuğumuz ve ziyaretimize gelen müşterilerimizden aldığımız pozitif yorumlar ve enerji ile çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

 

Neden Globalde Yerelleşmek?

Globalde yerelleşmek hem iş süreçlerimizi kolaylaştırıyor hem o ülkenin ve bölgenin yerel bir hizmetiymişsiniz gibi direkt etki yaratıyor. Dil problemi ve bazı bürokratik sorunlar ortadan kalkıyor. Bulunduğunuz bölgenin veya ülkenin ticari hükümlerine tabi olduğunuzdan operasyon süreleri kısalıyor, banka, kargo gibi bölgesel sistemlere çok çabuk entegre olabiliyor ve hizmet kalitesini daha da artırabiliyorsunuz. %100 yerli ve milli sermaye ile kurduğumuz globaldeki yerel firmalarımız ile milli ekonomimize sürdürülebilir şekilde direkt katkı sağlıyoruz. Bu minvalde hali hazırda Almanya’da FKK ERSATZTEILE GMBH, Amerika’da FKK USA LLC. olarak operasyonlarımıza devam ediyoruz.

Ürün Çeşitliliği…

Ürün çeşitliliğimiz her geçen gün müşteri ihtiyaçları, gelişen ve değişen teknolojik makineler sayesinde artmaya devam ediyor. Bu bağlamda Ar-Ge ve yatırım faaliyetlerinde sona geldiğimiz “Elektrik Ürün Portföyümüzü (Akü Soketleri ve Akü Ekipmanları)” Çorum’da bulunan tesislerimizde üreterek, çok yakın zamanda Türkiye, Amerika ve tüm Avrupa pazarın da sektörün ve müşterilerimizin kullanımına sunmuş olacağız.” █

“6 Kıtada 70 Ülkeye İhracat Yapan Lider Firmayız”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın