Akıllı Performanslı Clark, LogiMAT’ta Görücüye Çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clark, yeni S-Serisi elektrikli modeli ilk kez LogiMAT’ta halka tanıttı. Sportif performansı, yüksek güvenlik standartları ve mükemmel ergonomisiyle SE25-35 ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

Clark, yeni S-Serisi ürününü ilk kez Stuttgart’taki LogiMAT’ta halka tanıttı. Clark Europe, 2,5 ila 3,5 ton yük kapasiteli SE25-35 elektrikli dört tekerlekli forkliftlerle, IC motorlu muadilleri gibi akıllı, güçlü ve güvenli nitelikleriyle karakterize edilen ilk nesil elektrikli forkliftleri piyasaya sürüyor.

Sportif performansı, yüksek güvenlik standartları ve mükemmel ergonomisiyle SE25-35 elektrikli denge ağırlıklı forkliftler, sanayi, dağıtım ve gıda, kimya ve ilaç endüstrilerinin gerektirdiği lojistik süreçlerinin zararlı emisyonlara neden olmadan ilerlemesini sağlar. Elektrikli forkliftler, tüm kullanım ömrü boyunca düşük işletme maliyetleriyle yüksek taşıma performansı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır; bu da onları Clark’ın IC motorlu forkliftlerine son derece verimli ve çevre dostu bir alternatif haline getiriyor.

Güvenilir performansa sahip esnek akü çözümü

Entegre geri görüş kameralı gelişmiş akıllı ekranı, aktif güvenlik sistemleri ve kapsamlı ek donanımlarıyla SE25-35 serisi, yoğun iç ve dış mekan kullanımı için idealdir. Çift ana silindirler sayesinde mükemmel direk görünürlüğü sunan yeni kaldırma direkleri özellikle öne çıkmaktadır. Servis dostu ve sağlam bir tasarıma ek olarak, hidrolik kollara veya mini kollara entegre edilmiş sezgisel yön değiştirme ve elektrikli park freni gibi, çalışmayı ve ergonomiyi iyileştirmeye yönelik birçok akıllı fikir forkliftlerin tasarımına dahil edilmiştir. Aracın istem dışı hızlanmasını veya geriye doğru kaymasını önler.

Bir diğer öne çıkan nokta: Operatörler, uygulama gereksinimlerinin değişmesi durumunda herhangi bir ek çaba harcamadan aracın enerji kaynağını değiştirme ve yazılımı buna göre uyarlama seçeneğine sahip. Operatör, forklifti klasik kurşun-asit aküyle çalıştırabilir veya gerekirse çok vardiyalı uygulamalarda özellikle etkili olan yüksek performanslı Clark lityum iyon teknolojisine geçebilir. Bu akıllı akü çözümü sayesinde elektrikli forkliftlerin kaderi neredeyse tüm uygulamalardır.

Yüksek performans için elektrik gücü

SE25-35 serisindeki modeller, hızlı hızlanma ve yüksek itme gücü sağlayan, her biri 9,0 kW ve 80 volt üç fazlı AC teknolojisine sahip iki adet düşük gürültülü AC çekiş motoruyla donatılmıştır. Aşınmasız, güçlü AC motorlar sırasıyla 19 ve 20 km/saat’e varan azami hızlara ulaşır. Forkliftin enerji verimli kullanımı için ayrı ayrı programlanabilen üç sürüş modu mevcuttur. Motor freni ile aşınmasız rejeneratif frenleme ve virajlarda otomatik hız azaltma da ihtiyaca göre ayarlanabilir. Eğimli arazilerde veya rampalarda güvenli kullanım, otomatik olarak devreye giren elektrikli park freni ile garanti edilir. Bu, forkliftin istem dışı hızlanmasını veya geriye kaymasını önler ve operatörün aracı her zaman kontrol altında tutmasını sağlar.

Clark’tan bekleyeceğiniz gibi S-Serisi Elektrik de “Sonuna Kadar Üretilmiş” konseptine göre tasarlandı. Bu, yüksek kaliteli ve dayanıklı bileşenlere sahip sağlam bir yapı gerektirir: S Serisi Elektrikli’de buna ıslak, bakım gerektirmeyen çok diskli frenler, dayanıklı ve elektronik olarak korunan bir dişli kutusu, stabil, titreşimsiz direksiyon aksı dahildir. Clark’ta standart olan, 6 silindirli çatal taşıyıcısı, sağlam direksiyon dingili ve tamamen kaynaklı çerçeveleri olan, kendi üretimleri olan, test edilmiş kaldırma direklerini de saymak lazım.

Örneğin bakım gerektirmeyen yağ soğutmalı çok diskli frenler, güçlü frenleme etkileri sayesinde ıslak veya tozlu yüzeylerde de değerlerini kanıtlıyor. Uzun bakım aralıkları ve düşük işletme ve bakım maliyetleri de vurgulanmalıdır. Bakım durumunda, ilgili tüm bileşenlere servis teknisyeni için kolayca erişilebilmesi, arıza sürelerini en aza indirir.

Yeni HD kamera sistemi

Clark, S-Serisi Electrik ile analog SafeView kamera sisteminin yerini alması amaçlanan yeni isteğe bağlı SafeView HD kamerayı da piyasaya sürüyor. SafeView HD, 1280 x 720 piksel (16:9) ve forklifte monte edilmiş üç geniş açılı kameranın (sol/arka/sağ) yanı sıra 10 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen dijital bir HD kameradır. Operatör gerektiği gibi farklı kamera açıları arasında seçim yapabilir. Operatör çalışma ortamında neler olup bittiğini her zaman bildiğinden bu, kullanım sırasında güvenliği önemli ölçüde artırır.

Akıllı Performanslı Clark, LogiMAT’ta Görücüye Çıktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın