ALFA Forklift Ankara Bölge Satış Yöneticisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVRAN GÜLER, “ Gelişen teknoloji İş makinalarına İlgi duymamı sağladı.”

İş Hayatında kadın olmak  göründüğü kadar zor bir durum değil ve son derece özel bir duygu. Elbette bazı zorluklarla karşılaşmanız doğal ancak doğru yerdeyseniz ve sevdiğiniz işi yapıyorsanız o zorluklar sizin için aşılması gereken küçük engeller oluyor.

“Bayanlar en az erkekler kadar iş hayatındalar. Bu sebeple kolay olduğunu düşünüyorum.  Satış ve pazarlama konusunda erkeklere nazaran daha anlayışla karşılanıyoruz, bu büyük bir avantajdır.” diye konuşan Devran Güler’i sayfalarımız arasına konuk ettik.

 Devran Güler kimdir?

1984 Ankara doğumluyum. Aslen Ordu Perşembe ’liyim . Kamu yönetimi mezunuyum.2004 yılından beri iş hayatının içindeyim. Bu süreç içinde çalışma saham,satış pazarlama üzerine oldu. Satış Pazarlama departmanındaki hareketlilik benim yapımı yansıttığı için hep bu alanda devam ettim. Şu an Tekmak İstif Makinaları San. Tic. AŞ’ de Bölge Satış Yöneticisi olarak çalışmaktayım.

 Forklift işine girmeden evvel  hangi  iş kollarında çalışmalar yaptınız?

İş hayatıma ilaç firmasında tıbbi satış mümessili olarak başladım ve dokuz yıl boyunca bu sektörde çalıştım.

 Forklift işine girmeye nasıl karar verdiniz?

İlaç sektöründeki  gidişat ve kariyer yapma olanaklarının olumsuz yönde ilerlemesi beni arayış içerisine soktu. Her gün ilerleyen teknoloji ve sanayi şartları iş makinalarına ilgi duymamı sağladı ve kararımı forklift sektöründen yana vererek bu sahada çalışmaya başladım.

 Forklift işine girdiğiniz ilk günlerden bu yana nasıl bir gelişme süreci yaşadınız, neleri hedeflemiştiniz ve  bunlar gerçekleştimi?

İlk günlerde sektöre uzak olduğum için tabi ki zorluklar yaşadım. Forklift satışı için eğitimlerden ziyade sahada satış yaparak forklifti daha iyi öğrenebiliyorsunuz ve daha teknik konuşabiliyorsunuz. Gün geçtikçe daha donanımlı olmak kendi satmış olduğum forklifti ve rakiplerim hakkında daha çok bilgiye sahip olarak satış anlamında kendimi geliştirmeyi hedefledim ve satışlarımla bu hedefimi gerçekleştirdim.

 Forklift işine girdiğinizde  en çok kimlerden destek gördünüz?

Bölge satış müdürlerimin desteği çok büyük oldu.

 Bir bayan olarak çalışıyor olmak kolaymı? Siz  Satış ve Pazarlama konusunda  çalışan  bir bayan olarak ne gibi avantajlarınız  ve dezavantajlarınız  olabiliyor anlatırmısınız?

Bayanlar en az erkekler kadar iş hayatındalar. Bu sebeple kolay olduğunu düşünüyorum.  Satış ve pazarlama konusunda erkeklere nazaran daha anlayışla karşılanıyoruz, bu büyük bir avantajdır. Dezavantaj olarak şahsım adına herhangi bir zorlukla karşılaşmadım ya da dezavantajları avantaja çevirebilen yapımdan kaynaklanıyor olabilir.

 Yolunuza ne gibi  engelleri çıkabiliyor ve bunları nasıl aşabiliyorsunuz?

Ciddi engellerle karşılaşmıyorum. Küçük engeller kendiliğinden aşılabiliyor.

 İşinizi severekmi yapıyorsunuz ? İşinizde en çok neler motive ediyor sizi?

İşimi severek yapıyorum. Bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve satış yapmak beni motive ediyor.

 Şu anda ALFA forkliftlerin Satış ve Pazarlamasını yapıyorsunuz ALFA forkliftler hakkında bizi bilgilendirirmisiniz?

2016 yılı ilk çeyreğinde şirketimiz Tekmak İstif Makinaları San. Tic. A.Ş distribütörlüğü ile Alfa Forklift ve Depo Ekipmanları markamızı ülkemiz sanayi ve ekonomisine sunmanın gururunu yaşamaktayız. Sektörün ihtiyaçlarını gözeterek kalite ve uygun fiyat politikasıyla yola çıkan Alfa markamız kısa zamanda kullanıcılarıyla buluştu.Akülü modellerimiz ve 10 tona kadar seçenekleriyle  her geçen gün yükselen satış grafiğiyle büyük beğeni topladı.

  Hangi bölgede  faaliyet gösteriyorsunuz?

İç Anadolu’nun ve Batı Karadeniz’in bir kısmında çalışmalar yapıyorum.

 İş hayatına girmek isteyen bayanlara nasıl bir mesaj vermek istersinz?

“Korkmayın cesur olun” diyebilirim.

ALFA Forklift Ankara Bölge Satış Yöneticisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın