Antalya, Konya, Niğde ve Ankara Gezisinden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba kıymetli ve aziz okurlarımız!

İstif Material Handling Dergimizin 25. yılında 124. sayımızı beğenilerinize sunmanın onur ve kıvancını yaşamaktayız.

Şubat ayı hareketli geçti demiştim ancak Mart ondan daha da hareketliydi.

Sektörden 35 kişi ile UN Forklift Türkiye’nin Antalya Titanic Deluxe Oteli’nde üç gün boyunca konuğu olduk. UN Forklift Türkiye, Bahadır Adiloğlu yönetiminde ve yöntemiyle konukları ve bayileriyle başarılı bir organizasyon yaptı.

Programda bayilik süreçleri, UN Forklift 2024 stratejileri, yeni bayiler, fiyat politikaları, satış yöntemleri, pazardaki fırsatlar konuşulurken Bahadır Adiloğlu’nun takdim konuşmasının ardından 2023 yılını en yüksek satış rakamlarını yakalayıp yılı birinci tamamlayan Konya bölge bayii Ertaş Forklift’ten Erdal Alataş, ikinci olan Adana bölge bayii Aktif İstif Makinaları’ndan Safa Develi, üçüncü olan Diyarbakır bölge bayii Surkent Makina’dan Murat Akyol birer tanıtım ve teşekkür konuşması yaptılar.

Bahadır Adiloğlu bana da bir süpriz yaptı ve “İstif Material Handling Dergisi sahibi olarak bizimle düşüncelerini paylaşır mısın?” diyerek mikrofona davet etti. Ben de tüm katılanları Eylül’de Moskova’da yapılacak olan Cemat Fuarı’na davet ettim. Ayrıca dergimizin yayın politikasından, kitap serisi haline getirmeyi planladığımız Duayenler yazı dizisinden, fuar şehirlerinden ve diğer içeriklerimizden bahsettim.

Benim ardımdan UN Forklift Türkiye Finans Müdürü Yaşar Bey finansal konularda, teknik servis müdürü de firmanın teknik servis politikaları konularında bilgilinderme yaptılar.

Antalya’dan sonra Konya’ya geçtim. Orada da UN Forklift Türkiye 2023 birincisi Erdal Alataş’la röportaj gerçekleştirdim. Onun da başarı hikayesini sayfalarımızda görebileceksiniz.

Sonrasında Konya’da sektör adına birbirinden önemli birçok gelişmeye tanık oldum. Sektör adına yeni umutlar yeni mutluluklar demektir. Hpsystem, Spartek / Dolphin Forklift gibi üretici sınıfında yeralan firmalardaki gelişmeler beni ayrıca mutlu etti.

Konya’da farklı bir kaç ziyaretten sonra Niğde’ye yöneldim. Nevşehir’e yaklaşırken yılan gibi kıvrılan yola yukardan bakan Hasan Dağı’nın muhteşem görüntüsüyle karşılaştım. Tepesi dumanlı dağ yarısına kadar bembeyaz karlarla kaplı olunca görüp görebileceğiniz en güzel dağ manzarası ile nefis bir seyir zevki sunmaktaydı.

Bor üzerinden Niğde’ye vardım. Doğrudan Niğsac tesislerinde Abdulkadir Bey karşıladı. Niğmer Forkliftleri’nin üretim tesislerini gezdirdi. Bir yerli üretim forklifti daha yerinde görerek safhalarını da inceleme fırsatım oldu. Ceylift, Dolphin, Simerlift, Sanica’dan sonra 5. yerli forkliftimiz Niğmer’in de artık görücüye çıktığını mutlulukla duyurmak lazım.

Niğde’den Ankara’ya geçerek orada birkaç dostla hasbihal ettikten sonra İstanbul’a döndüm. İstanbul’da da 1947 yılından bu yana el aletlerinde birbirinden güçlü ürünler üreterek bugün dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Yaparlar A. Ş. Genel Müdürü Cüneyt Bey’le hem şirketin bugünü hem de transpalet üretimiyle ilgili bilgi alarak istifadenize sunmuş olduğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Kıymetli dostlar, Eylül ayındaki Moskova Cemat Fuarı için geri sayım devam ediyor. Katılmak isteyen firma yetkilileri; erken kayıt avantajlarından yararlanmak için lütfen acele ediniz ve bize ulaşınız.

Yeni ve güzel projelerde görüşmek üzere…

ERSİN KARACA  Genel Yayın Yönetmeni

Antalya, Konya, Niğde ve Ankara Gezisinden…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın