Aramıza Yeni Katılanlar ve Yeni Projeler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba aziz okurlar, değerli sektör takipçileri!

İstif Material Handling Dergisi olarak her gün sizlere daha iyi ve daha güzelini sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Dergimizde hemen her sayımızda bir yenilik görmeniz mümkün.
İstif Sektörünün Duayenleri yazı dizisine başlıyoruz. Üç temel başlık altında ilerleyecek olan yazı dizisini uygun koşullar oluştuğunda da kitap halinde yayınlayarak geçmiş deneyim ve tecrübeleri gelecek nesillerle buluşturmayı planlıyoruz. Üç başlıktan kastımız şudur:

1. İstif Sektöründe kurucu rol almış ve vefat etmiş olanlar.
2. Kurucu veya sektörde yöneticisi olduğu firmada faal olanlar.
3. Kurucu veya yönetici olduğu firmadan emekli olanlar.

Sektörde çeyrek asır devirmiş olan herkese sayfalarımız açıktır.
Bir başka yenilik olarak Bakış, Nostalji ve Fuar Şehirleri gibi başlıklarımız altında sürekli tazelenen dergimiz her geçen gün daha da iyisini sunma konusunda kararlılığını sürdürüyor.
Teknoloji adına çok kıymetli yazılar yazan, pazarlama danışmanlığı ve kurumsal iletişim konularında birçok çalışmaya imza atmış olan Bengisu Akbulut yazılarıyla aramızda olacak. Bengisu Hanımın ilk yazsını sayfalarımız arasında bulabilirsiniz.

Reklamlarıyla da aramıza yeni katılanlar oldu.
Bir Ankara firması olan, bu sayımızda aramıza yeni katılan Saurus Rampa ve Yükleme Sistemleri, Türkiye’nin ilk otomotiv müteşebbislerinden olan merhum Oktay Demirdağ’ın kurmuş olduğu Altınboğa Makine Sanayi A.Ş.
Kocaeli bölgesinin otomotiv ve iş makineleri lastikleri alanında en önemli markalarından biri haline gelen KRB Şirketler Grubu; bugün Esenyurt tesisleri yanında Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde otomotiv, iş makineleri ve forklift lastiği üretimi ve satışı adına sektörümüzün gelişimine önemli bir katkı sağlamak üzere yatırımlarına hız veren Z&Q Quelchem Dış Ticaret A.Ş.; Türkiye’nin transpalet konusunda yerli üretimini başarılarıyla taçlandırarak liderliğe aday konumunda bulunan Yaparlar İnşaat ve Tarım Aletleri A.Ş., Yapar Transpalet markası ile dergimizin 2024 yayın planlarına katılan firmalar oldular. Yine bir süredir reklamlarına ara veren firmalardan Adana’dan Atakan Hidrolik Ltd. Şti.; Türkiye istif sektöründe çok önemli yatırımlardan birine imza atarak yerli forklift konusunda önemli bir açığı kapatmak üzere sürekli kendisini yenileyen İzmir’den Simerlift; art arda ülkemizin birçok bölgesinde şubeler açarak yatırımlarını ilan ve reklamlarıyla büyüten Ceoparts; Kocaeli bölgesinden Demo Makine tekrar aramıza katıldılar.

2024 yılı sektör adına birbirinden önemli yatırım ve proje haberleri ile başladı. Tüm sektör paydaşları gibi bizler de bu haberleri heyecanla karşılamışken ardı ardına alınan ekonomik daralma politikaları bu heyecanın süratle sönümlenmesine yol açtı. Merkez Bankası kararları ile birlikte sürekli yükseltilen faizlerin, birçok sektörde olduğu gibi ülkemizin istif ve iş makineleri sektöründe de bir durgunlaşmaya sebep olduğu gözleniyor ve piyasada birçok olumsuz söylenti dolaşıyor.
Biz prensip olarak, olumsuzlukları dillendirmek vazifesinde değiliz. Sektörümüzde her gün birbirinden önemli güzel gelişmeler olmaktadır.

Yeni ve güzel projelerde görüşmek üzere…

Aramıza Yeni Katılanlar ve Yeni Projeler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın