Asansör Fuarı Prestij Kazandırıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

09-12 Mart 2023 Tarihinde Gerçekleşen 18. Uluslararası Asansör Fuarı her yıl olduğu gibi bu yılda çok hareketli geçti. Ulusal ve uluslararası birçok sektör temsilcisinin ürünlerini sergilediği fuar dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğradı.

Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Asansör İstanbul 2023’ü Destekledi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, 2023 yılında destek kapsamına aldığı sektörel nitelikli yurt içi fuarlara Uluslararası Asansör İstanbul’u da dahil etti. “Bakanlığımız, yurt içindeki bir fuarı desteklemeden önce, o organizasyonun yurt dışı katılımcı ve ziyaretçi sayısının oranına ve yurt dışı katılımcılara tahsis edilen toplam stand alanının belirli bir düzeyde olmasına bakıyor” diyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt, Asansör İstanbul 2023’ün küresel asansör endüstrisinin dünya çapındaki en büyük buluşmalarından birisi olduğunu açıkladı. Fuarın sektörel ticarete milyonlarca dolarlık katkı yapacağını belirten Bozkurt, ”9-12 Mart tarihlerinde 18.’sini düzenleyecekleri Asansör İstanbul, Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 60 bin metrekare alanda, yurt içi ve yurt dışından 400 katılımcı firmayı, dünyanın dört bin yanından 30 binin üzerinde satın almacıyla buluşturdu” dedi.

Destek başvuruları DYS üzerinden yapılıyor

Tarsus Türkiye tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle bu yıl 18.’si düzenlenecek Uluslararası Asansör İstanbul’a katılan yerli firmalar, Ticaret Bakanlığı’nın sağladığı destek kapsamında stand maliyetlerini indirebilecek. Destekten yararlanmak isteyen firmalar, başvurularını Destek Yönetim Sistemi üzerinden yapabilecekler.

Katılımcılar uluslararası ticaret fırsatları elde etti

Uluslararası Asansör İstanbul 2023 katılımcıları, dört kıtadan gelen diğer katılımcı ve ziyaretçilerle buluşacağı organizasyonda, bir taraftan sektörün gelişen teknolojilerini yakından takip ederken, diğer yandan yerli ve yabancı yatırımcılarla tanışıp ve uluslararası ölçekte yeni ticaret fırsatları buldu.

“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla kapılarını açan fuar; konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan otomobil asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara dair yeniliklere ev sahipliği yaptı.

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün tüm paydaşlarını çatısı altında buluşturan fuar birçok yerli ve yabancı markayı hedef kitlesiyle bir araya getirerek ticaret köprüsü oldu.

Asansör Fuarı Prestij Kazandırıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın