ASPİLSAN Enerji, KAAN’ın Bataryalarını da Tasarlayıp Üretti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clark, yeni S-Serisi elektrikli modeli ilk kez LogiMAT’ta halka tanıttı. Sportif performansı, yüksek güvenlik standartları ve mükemmel ergonomisiyle SE25-35 ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

1990’lı yılların başında CN-235 Casa Nakliye Uçağı Projesi kapsamında başlayan, sonrasında da HERON bataryasının yerlileştirilmesi ve F-16 uçak bataryalarının özgünleştirilmesi ile devam eden faaliyetler sonrasında ASPİLSAN Enerji yoğun AR-GE ve teknoloji geliştirme faaliyetleri izleyerek havacılık bataryaları sektöründe uzmanlaştı.

ASPİLSAN Enerji, özellikle son dönemde yaptığı geliştirme faaliyetleriyle yaklaşık 40’ın üzerinde farklı tipte uçak, helikopter ve İHA/ SİHA’lar için akü tasarlayıp üretebilen, başta TSK olmak üzere ve diğer kurumların ihtiyaçlarını karşılayan bir havacılık batarya mükemmeliyet merkezi haline geldi.
Güvenlik hassasiyetleri çok yüksek olan havacılık sektöründeki 35 yılı bulan bilgi birikimi ve yürütülen ciddi Ar-Ge çalışmaları neticesinde, ASPİLSAN Enerji, sektörde farklı ve özel bir pozisyona geçti.

ASPİLSAN Enerji geliştirdiği ve ürettiği batarya güç grupları ile sadece Türkiye içerisinde değil dünya genelinde gelişmiş havacılık bataryaları tasarlayıp üretebilen stratejik bir kurum durumunda.
FAA muadili olan, EASA Part 21 sahibi bir kurum ASPİLSAN Enerji.
Kalite sistematiği ve ürünün kusursuz şekilde paydaşlara sunulması yeteneği, firmayı, dünya çapındaki havacılık şirketlerinden ayıran önemli bir süreç olarak değerlendiriliyor.
Türkiye’nin beka projeleri kapsamında yer alan 5’inci nesil çok rollü savaş uçağı KAAN’ın bataryalarını da tasarlayan ve üreten ASPİLSAN Enerji, savunma sanayi alanındaki kritik projelerin batarya ve pil gereksinimlerini yerli ve millî olarak üretme kabiliyetine sahip.

Ar-Ge Çalışmalarıyla Gelecek Projelere Yön Veriyor

ASPİLSAN Enerji; Kayseri, Ankara ve İstanbul olmak üzere üç ayrı Ar-Ge merkezinde, sektördeki inovatif çözümleri ve ileri teknolojileri sıkı bir şekilde takip ediyor.
Firma, Ar-Ge merkezlerinde ASELSAN, TUSAŞ ve Roketsan ürünlerine yönelik yüksek teknolojili batarya tasarım projelerinde önemli bir yol aldı.
Bu bataryalar, Türkiye’nin kritik savunma sistemlerinin yerli ve millî olarak üretilmesine önemli katkılar sağlayacak.
ASPİLSAN Enerji, 2024 yılında da ürün gamını yenilikçi çözümler üretecek şekilde genişletmeyi planlıyor. █

ASPİLSAN Enerji, KAAN’ın Bataryalarını da Tasarlayıp Üretti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın