ASPİLSAN’ın Enerjisi Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASPİLSAN, Ar-Ge çalışmalarıyla enerji depolama sistemlerinin üretimini yapıyor ve sunduğu çözümlerle sürdürülebilir enerji depolama alternatifleri sunuyor.

Çevresel sorunlar, dünya ve canlılar üzerinde giderek artan bir etki yaratmaktadır. Bu nedenle, çevre koruma bilincinin artırılması, kişilerin çevre sorunlarına duyarlılığının geliştirilmesi ve çevreyi koruma adımları hakkında bilgilendirilmeleri, çevre kirliliğinin önlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’nin ilk silindirik lityum iyon şarj edilebilir pil üretim tesisini kuran, ülkemizin ilk ve tek Ni-Cd kimyasında havacılık batarya sistemlerini üreten ve aynı zamanda ülkemizin en büyük batarya üreticisi olarak sektöre yön veren ASPİLSAN Enerji, Ar-Ge çalışmalarıyla enerji depolama sistemlerinin üretimini yapıyor, kamu ve özel sektöre sunduğu çözümlerle dünyaya sürdürülebilir enerji depolama alternatifleri sunuyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla enerji çözümlerine dair açıklamalarda bulunan ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ahmet Turan Özdemir, şunları söyledi:
“Sürdürülebilirlik politikamız, çevre dostu uygulamalarımız, yenilenebilir enerji kaynaklarının verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artıracak teknolojik çözümlerimiz ile daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ülkemiz başta olmak üzere, günümüzün ve geleceğin taşınabilir enerji ve enerji depolama alanlarındaki ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler üreten, müşteri odaklı ve çevreye duyarlı bir firma olma misyonumuz doğrultusunda “Sürdürülebilirliği” iş stratejilerimizin merkezine almayı ve kurum kültürümüzün bir parçası haline dönüştürmeyi görev edindik. Daha yaşanabilir bir dünya yaratmaya katkıda bulunmanın bilinciyle kendi faaliyetlerimizde ve değer zincirimizde iklim değişikliği ile mücadelenin önemini göz önünde bulunduruyor ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmanın liderlik sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.
Enerji talebindeki hızlı artışın karşılanması için yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin verimli bir şekilde depolanması ve ihtiyacı karşılayacak en uygun teknolojik dönüşümlerin geliştirilmesi için ülkemizde yerli, milli batarya ve enerji depolama sistemleri (EDS) geliştirilmesi adına kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda elde ettiğimiz Ar-Ge bilgi ve birikimini enerji depolama sistemleri alanına yoğunlaştırdık. Bu kategorideki çözümlerimizden biri “Turna”, diğeri ise “Toy” ismini verdiğimiz taşınabilir enerji depolama sistemleri ürünlerimizden oluşuyor. Bu ürünler kamplarda, outdoor aktivitelerde, afet durumlarında, arazide şebeke elektriğinin kullanılamadığı durumlarda üzerlerindeki USB şarjıyla, ışık kaynağıyla ve dahili invertörüyle hem küçük hem büyük ölçüde sistemleri beslemek için gerekli enerjiyi kullanıcılara sunuyor.

Duvar tipi enerji depolama sistemleri ile de bir evin ihtiyaçlarını giderebilmesi adına çalışıyoruz. Sistemler güneş ve rüzgar gibi yenilebilir enerji sistemlerine entegre edilerek hem kullanıcının faturasını iyileştirecek, hem güneş enerjisini sistemde kullanacak ve çevreci enerji üretiyor olacak.
Küresel ısınmanın çözümü olarak pil üretimi ve enerji depolamada Türkiye’nin firması ASPİLSAN Enerji olarak yarınlara daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak için tüm faaliyetlerimizi sürdürülebilirlik politikalarımız kapsamına uygun şekilde yürütüyoruz.”

Defence Türk

ASPİLSAN’ın Enerjisi Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın