Bauma Ekim 2022’ye ertelendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bauma’nın organizatörü olan Messe München, ticaret fuarının 2022 sonbaharına, spesifik olarak belirtmek gerekirse 24-30 Ekim tarihlerine erteleneceğini açıkladı. Başlangıçta Bauma’nın aynı yılın 4-10 Nisan tarihlerinde yapılması planlanıyordu.

Messe München ile üst düzey endüstri temsilcileri ve Danışma Kurulu arasındaki görüşmelerin sonucunda bu karar alındı. Organizatörler, pandemiye rağmen Nisan tarihi için rezervasyon seviyesinin yüksek olduğunu söylemişti. Ancak müşterilerle yaptıkları görüşmelerde, başlangıç tarihinin küresel pandemi açısından çok fazla belirsizlik içerdiğinin giderek daha iyi anlaşıldığını gördüler.

Messe München konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hâkim görüş, ticaret fuarının başarısı için çok önemli olan dünya genelinde seyahatin bir yıl içinde büyük ölçüde engellenip engellenmeyeceğini değerlendirmenin şu anda zor olduğu yönündeydi.” “Özellikle dünyanın her yerinden müşterilerin bauma’ya katılmasını ve buna bağlı olarak stant inşaatı, lojistik ve otel kapasitesine yüksek yatırımlar yapmasını bekleyen global katılımcılar, ertelemeyi savundu. Ticaret fuarının tüm sektörü bir araya getirmek ve tüm pazarlar için bir merkez olmak şeklindeki nihai faydasının, Nisan tarihine bağlı kalınması durumunda tehlikeye atılacağını gördüler.”

Organizatörler, katılımcılar ve organizatörler için ticaret fuarı ile ilgili uzun planlama sürelerini göz önünde bulundurarak kararın şimdi verilmesi gerektiğini söylediler. Fuarın ertelenme duyurusunun, katılımcılara ve ziyaretçilere yaklaşan bauma’yı hazırlamak için güvenli bir planlama temeli sağladığını eklediler.

Messe München’in başkanı ve CEO’su Klaus Dittrich şunları söyledi: “Bauma’yı erteleme kararı bizim için elbette kolay olmadı. Ancak, katılımcılar fuara katılımlarını planlamaya başlamadan ve buna uygun yatırımlar yapmadan önce bunu şimdi yapmak zorundaydık.

“Maalesef tüm dünyada başlatılan aşı kampanyasına rağmen pandeminin ne zaman büyük ölçüde kontrol altına alınacağını ve dünya genelinde sınırsız seyahatin yeniden ne zaman mümkün olacağını kestirmek henüz mümkün değil. Bu durum katılımın hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için planlanmasını ve hesaplanmasını zorlaştırmaktadır. Bu koşullar altında, dünyanın önde gelen ticaret fuarı olan bauma’nın endüstrinin tüm yelpazesini temsil ettiği ve başka hiçbir karşılaştırılabilir etkinlikte olmayan düzeyde uluslararası erişim sağladığına dair temel sözümüzü yerine getiremezdik. Sonuçta, son bauma’da dünya çapında 200’den fazla ülkeden katılımcı ağırlandı. Bu nedenle, karar tutarlı ve mantıklıdır.”

Bauma Ekim 2022’ye ertelendi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın