Bofan’dan Yeni Atılımlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1- Bofan Makina’nın kuruluş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz? Ne zaman, kim tarafından, ne amaçla kuruldu?

Bofan Makine, Timkon şirketler gurubu bünyesinde 2019 yılında Çölgeçen ailesinin ikinci kuşak yöneticileri olan Oğuzhan Çölgeçen, Mehmet Akif Çölgeçen ve Burak Çölgeçen tarafından 2019 yılında ülkemizin önde gelen firmalarına teknik ürün tedariği hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Timkon şirketler gurubu olarak, geride bıraktığımız deneyim dolu yıllardan aldığımız güçle, insana, doğaya ve işimize olan bağlılığımızla, 75’i aşan kadromuz ile 2021 yılının son çeyreğinde Bofan Makina olarak, Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Teleskopik Platform, Sepetli Platform, Örümcek Platform, Telehander, forklift ve diğer akülü, dizel, çekilebilir, elektrikli manlift ürün gruplarında ayrıca konteyner ürünlerinde kiralama hizmetleri vermeye başlamıştır.

2- Okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız? Firmadaki görevinizle ilgili bilgi verir misiniz?

1989’da İstanbul Kadıköy’de doğdum. Aslen Kahramanmaraşlı olup Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ikamet ediyorum. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Eskişehir Üniversitesi mezunu olup Dumlupınar Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktayım. Bofan Makina firmasının genel müdürü olarak görev yapmaktayım.

3- Bofan Makina’nın bünyesinde hangi markalar var? Hizmet ve ürün bazında ne söylemek istersiniz?

Bizlere bu sektöre yatırım yapmamıza başlıca vesile olan Mak-Ser Platfrom’dan Hüseyin Bey ve Mahir Bey’e ayrıca teşekkürlerimizi buradan da iletmek isteriz. Personel yükseltici ekipman parkurumuzun %80 gibi oranı Dingli markadır. Parkurumuzun %20’lik kısmı ise Haulotte ve Zoomlion marka ekipmanlardan oluşmaktadır.

Forklift parkurumuz ise Jungheinrich ve Uzakdoğu yapımı ürünlerde Alfa markaları ile hizmet vermektedir.

4- Manlift kiralama ve forklift kiralama üzerine yatırımlarınız olduğunu biliyoruz. Bu konularda daha geniş bilgi verebilir misiniz? Bu makina ve yatırımlara yenileri eklenecek mi?

Bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede personel yükseltici ekipmanlara ciddi yatırımlarda bulunduk. Mak-Ser Platform ile yapmış olduğumuz paket ekipman anlaşmamız kapsamında 2023 yılı içinde teslimleri devam edecektir.

5- Bofan ilginç bir isim. Bir hikayesi var mı?

Bofan ismi aile bireylerinin isimlerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Logomuzda bulunan dikey çubuklar aile bireylerini simgelerken, dikey çubukları kapsayan çember ise aile bireylerinin birbirine olan bağını simgelemektedir.

6- Kaç personeliniz var? Araç parkurunuzla ilgili bilgi verir misiniz?

Bofan makinada 8 çalışma arkadaşımız ile hizmet vermekteyiz. Araç parkurumuzda 89 adet personel yükseltici ekipman ve 11 adet forklift bulunmaktadır.

Bofan’dan Yeni Atılımlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın