Carer’in Elektrikli Forklift Efsaneleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsane 1 – Sınırlı Kaldırma Kapasitesi

CARER elektrikli forkliftlerin çok yüksek kapasiteli, pnömatik tip şasilerle birlikte geldiğini biliyor muydunuz?
Yüksek kapasiteli forkliftlerin Tier 4 uyumluluğuna yönelik artan taleplerle birlikte, elektrikli çözüm gerçek bir alternatiftir. Artık elektrikli forkliftler 3.000 ila 10.000 lbs’ye odaklanan kapasitelere bağlı değildir. Elektrikli bileşenlerdeki gelişmeler ve daha yüksek kilovat saatlerle CARER, içten yanmalı muadillerine benzer performansa sahip yüksek kapasiteli forkliftler sunabilmektedir. Artık madenler, değirmenler, üreticiler, limanlar, kereste, kağıt hamuru ve kağıt şirketleri, kapasite taleplerine en uygun CARER elektrikli forklift çözümü ile 12.000 libre ile 60.000 libre arasında 46 farklı şasi konfigürasyonu arasından seçim yapabilmektedir.

A80-300X Serisi: 48 inçlik bir yük merkezinde 17.500 libre ile 60.000 libre arasında değişen kapasite

Efsane 2 – “Pil, uygulamam için yeterli güç üretmiyor.”

Tüm elektrikli forkliftlerin aynı şekilde üretilmediğinin farkında mısınız?
Her elektrikli forklift, belirli operasyonel beklentileri karşılamak için çok farklı güç sistemleriyle (akü ve şarj cihazı) yapılandırılabilir. Carer, 12.000 lb kaldırma kapasitesinin üzerinde 46 farklı şasi konfigürasyonunda değişen enerji tüketimi performans yetenekleri sunmaktadır. 40 yılı aşkın tecrübesiyle Carer Elektrikli Forkliftler, çeşitli endüstrilerdeki çeşitli performans talepleri için çalışma sürelerini en üst düzeye çıkarmak için gerekli mühendislik ve tasarıma odaklanmaya devam ediyor. İster tek vardiyalı bir operasyonda, ister çok zorlu bir üçlü vardiyalı uygulamada, Carer her türlü ve tüm operasyonel gereksinimlere uyacak şekilde tam güç kaynağını en üst düzeye çıkaracak ideal modeli sunar.

Z100-120 HD Serisi: 120 Volt işletim sistemi ile 21.800 libre-26.000 libre arasında değişen kapasite

Efsane 3 – “Elektrikli forkliftler çok daha pahalıdır.”

Elektrikli forklift, yalnızca size daha pahalıya mal oluyorsa daha pahalıdır ve böyle bir durum söz konusu değildir. Düzenlenmiş kullanım ömrü amortismanı, uzatılmış işletme ömrü, azalan bakım ve onarım maliyetleri, enerji tüketimi, işçilik maliyetleri, lastik aşınması ve arıza süresi dahil tüm işletme maliyetleri göz önüne alındığında, Carer elektrikli forkliftlerin yatırım geri dönüşü genellikle 24 ayın altındadır.

Bu aralık, makinenin boyutu arttıkça bakım maliyetlerinin ve enerji tüketiminin katlanarak arttığı yüksek kapasiteli forkliftlerle daha da büyüktür. Carer Elektrikli Forkliftler, bir elektrikli forklifte kıyasla bir ICE forkliftin genel işletme maliyetlerini analiz etmeye ve ölçmeye yardımcı olur ve geleneksel bir ICE filosuna göre bir elektrikli forkliftin ilk sermaye yatırımının geri dönüşünü kanıtlar.

Örneğin, Carer elektrikli forkliftlerde yaklaşık 90 parça bulunurken, içten yanmalı bir forkliftten yaklaşık 1100 parça bulunmakta, bu da çok daha fazla hareketli parçanın sonunda arızalanacağı ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Aslında, bir Carer elektrikli forkliftin yıllık bakım ve onarım maliyetleri, benzer bir içten yanmalı (IC) forkliftin bakım ve onarım maliyetinin yaklaşık üçte biri kadardır.

Ayrıca, hemen hemen her durumda, Carer elektrikli forkliftin işletme maliyetleri dizel veya LP forkliftlerden yüzde 85-95 daha düşüktür. Bir LP forkliftin yılda 6000$’a mal olabileceği durumlarda, karşılaştırılabilir bir Carer elektrikli forkliftin yıllık maliyeti yalnızca 600-900$ olacaktır. Matematik hesaplaması yapıldığında, elektrikli bir forkliftte prim gibi görünen şey, sonunda tasarruf olur.

KR55H2-Kısa: 12.000 lb Vagon Çözümü

Efsane 4 – “Elektrikli forkliftler bulunduğumuz ortamda çalışmaz.”

Elektrikli forkliftlerin her türlü hava koşulunda açık havada çalışabileceğini biliyor muydunuz?

ICE forklift eşdeğerleriyle hemen hemen aynı olan elektrikli forkliftler, aşırı sıcak ve soğuk sıcaklıklarda, yağmurda ve hatta karda bile açık havada çalışabilir. Otomotiv endüstrisinde kanıtlanmış gelişmelere benzer şekilde elektrikli forkliftler, çalışma ortamından bağımsız olarak ICE forkliftlerin çoğunluğunun yerini alabilecek düzeye gelmiştir. Bazen, özellikle çekiş ve hızlanmada ek performans avantajları bile eklemektedir. Carer Elektrikli Forkliftler, her uygulamanın belirli çevre koşullarına özel modeller sunar. İster soğuk ve karlı, ister aşırı sıcak dökümhane uygulaması olsun, Carer Elektrikli Forkliftlerin çoğu ortama uyacak bir modeli vardır.

F60-100HD2 Serisi: 13.500 libre ile 22.000 libre arasında değişen kapasite

Efsane 5 – Forklift Filom Sürdürülebilirliğe Katkı Sağlayabilir mi?

Sürdürülebilirlik kelimesi birçok farklı görüş çağrıştır-
abilir. Sürdürülebilirliğin temelinde, kaynakların kullanımının, yatırımların yönünün, teknolojik gelişmenin yöneliminin tümünün bir grubun günlük kararlarında kanıtlanan örgütsel görüşlerde ortaya çıkan değişime katkıda bulunduğu değişim sürecini bulacaksınız. Elektrikli forkliftler, hava kalitesinde, değişken fosil yakıtlara bağımlılıkda (ve bunların öngörülemeyen fiyatlarında) değişiklikler, daha uzun hizmet ömrü, daha uzun lastik ömrü ve daha az yağ atımı sağlar. Carer Elektrikli Forkliftler, sektörlerine çevresel sürdürülebilirlik konusunda liderlik etmek isteyen müşterilere her seferinde bir forklift yardımcı olmayı taahhüt eder. Şu anda karbon emisyonlarını ortadan kaldıran makinelerin satın alınmasını teşvik etmek için birçok teşvik programı mevcuttur. Bunlar, satın alma maliyetinin %80’ine kadar çıkabilir.
Lütfen bölgenizde bulunan bazı programlar hakkında size bilgi vererek yardımcı olmamıza izin verin.

R45-80H2 serisi: 9.900 libre ile 17.500 libre arasında değişen kapasitelere sahip

Efsane 6 – Piyasada Kabul Görme – “Yeni teknolojinin kobay faresi olmak istemiyoruz.”

Üretilen ilk forklift elektrikle çalışan bir üniteydi. On beş yıl önce, Kuzey Amerika pazarına satılan oturmalı karşı dengeli forkliftlerin %35’i elektrikle çalışan ünitelerdi. Bugün bunların yaklaşık %70’i artık elektrik tahrik üniteleridir. Elektrikli forklift satın almaya yönelik önemli tarihsel itirazlar artık geçerli değildir. Diğer bir deyişle, Carer elektrikli forkliftleri çoğu uygulama içinperformans, pil çalışma süresi, tüm iklim ve hava koşullarında çalışma ve satın alma fiyatı gibi tüm çalışma gereksinimlerini karşılamaktadır. Operatörler kendilerine bir elektrikli forklift kullanmaya alışma fırsatı verdiğinde, bu forkliftler söz konusu operatörlerin ileriye dönük tercihleri olmaya devam etmektedir. Hiçbir operatör içten yanmalı bir makineyi çalıştırmayı asla tercih etmez. Yani, hayır, kobay değilsiniz… bir pazar lideri oluyorsunuz ve organizasyonunuza akıllı çözümler getiriyorsunuz. İçten yanmalı eski forkliftlerinizden dönüştürme yaparken lütfen Carer elektrikli forkliftlerini göz önünde bulundurun.

Z60-100H Serisi: 96 voltluk bir işletim sistemiyle 13.500 libre ile 22.000 libre arasında değişen kapasiteler.

Carer’in Elektrikli Forklift Efsaneleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın