CeMAT RUSSIA 2023 Vizyonu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CeMAT Rusya 2023, vizyon ortaya koyan ve kesin bir dille ifade etmeliyiz ki vizyon kazandıran bir fuar.Biz Moskova Havalimanı’nda önce taksi bakındık. Sonra Yasin hemen Yandex’in taksi uygulamasını indirdi ve bir taksi çağırdı. (Uygulamadan taksi çağırmayıp orada bekleyen taksi stantlarına giderseniz bagajlar için hayli fiyat farkı talep ediyorlar.)  Uygulamadan taksiyi çağırdık. Hemen geldi. Tacik Türklerinden güler yüzlü bir kardeşimiz geldi.
Türkiye’den geldiğimizi  anlamış. “Neresinden” dedi, “İstanbul” dedik. Çat pat Türkçe-İngilizce karışımı anlaştık. Moskova havalima

nında taksiler genelde yeni arabalardı. Tacik taksici ilginç bir bilgi verdi. Havalimanı  yönetimi Chery ile anlaşmış ve yakında tüm arabalar Chery cip olacakmış.

Havalimanından Mitino’ya geçtik. Yol yaklaşık bir saat sürdü. Moskova içinden nehir ve kollarının aktığı, dev ağaçlık ve ormanlarla, su parkları, gezi parkları ve göllerle çevreli ferah, temiz ve düzenli bir şehir.
Var olan ve devam eden savaştan herhangi bir emare, herhangi bir iz söz konusu değil Moskova’da…
Fuar günü İstif Material Handling World dergimizin bagajları ile birlikte Mitino’dan Crocus Expo’ya hareket ettik.  Crocus bizim ülkemizde de az da olsa yetişen ve çok kıymetli bir bitki olan safran çiçeğinin Latince adı.
Aras Agalarov’un Crocus International şirketi tarafından geliştirilen site, Moskova Oblastı İdari Karargahı’nın yakınında, Moskova’nın MKAD çevre yolunun hemen dışında yer alıyor.  Neo-klasik ve oryantal mimari tarzların karışımıyla doğal taştan inşa edilen iki katlı bina 2002 yılında açıldı.
Crocus Grubu, Myakinino’daki Moskova metro tren istasyonunun Volokolamskaya ve Strogino istasyonları arasında bulunan Arbatsko-Pokrovskaya Hattı’nın uzantısı üzerinde ek olarak planlanması ve inşa edilmesi için ödeme yaptı. Tek platformlu yer tabanlı istasyon olarak eklenen bu istasyon, Crocus’un finansman girdisi sayesinde iki platformlu yer altı geliştirmesi olarak inşa edildi. Moskova dışında inşa edilen ilk istasyon olan Myakinino, 26 Aralık 2009’da açıldı.
Bugün aşağıdakiler de dahil olmak üzere perakendecilere ev sahipliği yapmaktadır:
Kıyafet: Ajan Provokatör, Aquascutum, Armani, Calvin Klein, JLO by Jennifer Lopez, Philipp Plein, Vivienne Westwood
Çocuk giyimi: Steiff
Ev Eşyaları: Royal Doulton
Aksesuarlar: Bally, Faberge, Land
Rover, Wedgwood
Crocus Expo, yine Crocus International tarafından inşa edilen ve işletilen, bitişikteki ticaret fuarı ve iş merkezidir. Rusya’nın en büyük iş merkezidir.
Crocus, 2011 yılından bu yana, artan ziyaretçi sayısı nedeniyle VDNKh sergi merkezinden buraya taşınan yıllık video oyunu sergisi Igromir’e ev sahipliği yapıyor. Her yıl yüz binin üzerinde ziyaretçi Crocus’taki Igromir’e katılıyor. 2014 yılında ilk Comic-Con Rusya’ya da ev sahipliği yapan Crocus Expo, 2016 yılında telefonla alınan bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi. Bir yıl sonra komşu Crocus Belediye Binası’ndaki bir konser salonu da benzer bir tehditle karşılaştı.

Crocus’a yaklaştığımzda açık havada bulunan stantlar ve oradaki iş makinaları arz-ı endam ediyordu. Tabi burada fuara bakınca Jungheinrich markası kendisini gösteriyordu. Stantları hınca hınç doluydu. Rusya’da Jhlift firması tarafından temsil edilen Jungheinrich standının fuar boyunca yoğun bir ilgi gördüğügözlemlendi.

 

 

Fuar’ın tarihinden 5-6 ay önce CeMAT’ı organize eden DM Fairs firması ile barter anlaşması yapmıştık. Hannower Messe fuarın düzenlediği WIN 2023’te çalışmalarımız ilgilerini çekmiş ve bizi Moskova davet etmişlerdi.

Biz de Türkiye’den Moskova CeMAT 2023 fuarında dağıtımı yapılacak olan İMH World dergimize katılabilecek firmalara dar bir zaman çerçevesinde ulaşmış olmamıza rağmen gayet güzel bir teveccühle karşılaştık ve ortaya arşivlik bir dergi eki çıktı. Forklift üreticisinden iş makinası ve forklift lastiğine, istif tekerlerinden akümülatöre, redresörden bilumum yedek parçaya kadar birçok yerli üreticilerin ürün, hizmet ve şirket bilgilerini içeren World dergimizi bütün stantlara tek tek dağıttık.

   

Fuarda Türkiye’den katılan firmalarla hasbihal etme imkanımız oldu. Emes Teker standında Turgut Bey ve
Ayten Hanımla görüştük. Kama, Ceylift, Dolphin, Energon, İnci Akü, Bayrak, ELS Lift fuarda ülkemizi temsil eden diğer firmalardı. CeMAT 2023 fuarında İMH World dergisi ile birlikte fuar firmalarına ve katılımcılarına sesini duyuran firmalar ise Ceylift, İş’te Lastik, Forkliftçatalı, Önder Lift, Forlas, Emes Teker, FKK Güney Oto, Anko, Solion, And Filtre, Bna Ataşmanları, Yüce Yedek Parça, Pusula Yedek Parça, Avrupa Yedek Parça, Solidlas, Nonyus Forklift, TRG Charge istasyonları, Özismak ve kapak sponsorumuz Wager Ataşmanları oldu.

Fuar alanı tertipli ve düzenliydi. 3 ana hol ve bir de açık havadan oluşan fuara 490 civarı firma katıldı.
İlk gün saat 15:30’da dahi girişte fuara girebilmek için sıra bekliyordu. Diğer yandan fuara iyi hazırlanmış büyük markalar fark ediliyordu ki bunlardan en dikkat çekeni Heli forklift idi. Jungheinrich, Comitas,
Asia MH, Zilin, Mima, Zowel, Jac forklift, Liu Gong, Noblelift, Composit lastikleri diğerlerinden biraz daha tanıtım açısından öndeydi, diyebiliriz.

CeMAT RUSSIA 2023 Vizyonu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın