All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cumartesi, 01 Eylül 2018 10:17

İskenderun Limakport’ta 'Takip Sistemi' uygulaması başladı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Hatay'ın İskenderun Limakport, Konteyner ve Liman Takip Sistemi uygulamasını hayata geçirildiği belirtildi.

İskenderun Limakport’ta yeni devreye alınan sistemle gümrük idaresinin sistemleri ve liman işletmesinin sistemleri entegre edilerek gümrük denetimlerinin etkinliği artırılacak, limana gelen-giden konteynerlerin, liman içi hareketleri dahil olmak üzere etkin bir şekilde izlenmesi ve sağlıklı istatistik üretilmesi mümkün hale gelecek. Ayrıca gümrük idaresinin otomasyon sistemleriyle limanların otomasyon sistemlerinin entegre edilmesinin önemli bir çok katkıları olacak.

BELGE SAHTECİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Limakport İskenderun’da bu sistemin hayata geçirilmesi ile insan hataları ortadan kaldırılmış olacak. Kontrollerin etkinliği artırılarak işlem süresi kısalacak. Belge sahteciliğinin de önüne geçilmiş olacak. Böylelikle başvuru, belge, kontrol ve izinler standart hale getirilerek izlenilebilirliğin arttırılmasına imkan tanınıyor.

Birçok kolaylığı bünyesinde barındıran yeni Takip Sistemi ile Limakport İskenderun Limanı'nda firmaların işlem maliyetleri düşürülerek, uluslararası rekabet gücü artacak. Ayrıca kağıtsız beyanname uygulamaları için ortam sağlanmış olacak.

Okunma 1365 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…