Continental, Talentouch’un “Sessiz İstifa” Etkinliğinde Yer Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi sonrası ortaya çıkan kavramlardan biri olan “Quiet Quitting” üzerine Talentouch tarafından organize edilen, “Çalışanların Sessiz Yardım Çağrısı” başlıklı seminerde, Continental Türkiye, şirket olarak sessiz istifaların önüne geçmek için hangi aksiyonları aldıklarını anlattı. Şirketin İnsan Kaynakları Operasyonları, Yetenek Yönetimi ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Selin Demiralay, pandemi dönemi boyunca çalışanlarına yönelik faaliyetlerini ve bu dönem ile başlayan Great Place to Work sürecini aktararak, etkinlikte yer alan diğer IK profesyonelleri ile bilgi paylaşımında bulundu.

Continental Yönetim Kurulu’nda Yeni Düzenleme

Continental AG Denetim Kurulu, 14 Aralık’ta gerçekleştirdiği toplantısında, Olaf Schick’in başkanlık edeceği yeni, Yönetim Kurulu’nun yeni birimi olan “Dürüstlük ve Hukuk”u oluşturmaya karar verdi. 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üç yıllık bir süre için Continental Yönetim Kurulu’na Olaf Schick atandı ve yönetim kurulu üye sayısı altıya çıkmış oldu.

Schick, Grup Hukuku ve Fikri Mülkiyet, Grup Uyumluluğu, Grup İç Denetimi, Grup Kalite Yönetimi ve yeni Grup Riskleri ve Kontrolleri alanlarından sorumlu olacak. Yeni görevine başlayana kadar bu alanlar ilgili yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğunda kalacak.

Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Wolfgang Reitzle, Almanya’nın Hannover kentinde yapılan Denetleme Kurulu toplantısının ardından şunları söyledi: “Olaf Schick’le birlikte uluslararası deneyime sahip yeni bir lider kazandık. Schick, operasyonel ve yönetişim deneyimiyle birlikte risk yönetimi sistemi kurma ve dahili soruşturmalar yürütme konusundaki uzmanlığı nedeniyle mükemmel bir uyum sergiliyor.”

Aynı zamanda Reitzle şunları söyledi: “Nikolai Setzer, Grup Uyumluluğu ile Grup Hukuku ve Fikri Mülkiyet için çok önemli olan temeli atarak, dürüstlük ve uyumluluğu güçlendirdi ve bugünkü kararın yolunu açtı. Olaf Schick’i İcra Kurulu ekibimize davet etmekten mutluluk duyuyorum. Tecrübesi ve uzmanlığıyla Continental’de dürüstlüğün ve hukukun daha da güçlendirilmesine yardımcı olacaktır.”

Continental Yönetim Kurulu Başkanı Nikolai Setzer, “Bu alanlarda en yüksek standartları birlikte belirleyeceğiz” dedi.

Continental AG Yönetim Kurulu, 1 Temmuz 2023’ten itibaren aşağıdaki altı üyeden oluşacaktır:

İcra Kurulu Başkanı ve Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Nikolai Setzer (Mart 2024’e kadar atandı)
Finans, Kontrol ve BT’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi Katja Dürrfeld (Aralık 2024’e kadar atandı)
Halkla İlişkiler ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ariane Reinhart (Eylül 2025’e kadar atandı)
Lastik grubu sektörü ve Grup Satın Almadan sorumlu İcra Kurulu Üyesi Christian Kötz (Nisan 2027’ye kadar atandı)
ContiTech grup sektöründen sorumlu İcra Kurulu Üyesi Philip Nelles (Mayıs 2024’e kadar atandı)
Dürüstlük ve Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Olaf Schick (Haziran 2026’ya kadar atandı)

Olaf Schick Kimdir?

Olaf Schick, Temmuz 2020’den beri Mercedes-Benz Group China’nın finans müdürü olarak görev yapmaktadır. 2017’den 2020’ye kadar Daimler AG’de baş uyum görevlisi olarak görev yapmıştır. Daha önce şirket bünyesinde hukuk, birleşme ve devralmalar, finans ve avukatlık alanlarında çeşitli görevlerde bulundu. 1972 yılında Almanya’nın Tübingen şehrinde doğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Continental, Talentouch’un “Sessiz İstifa” Etkinliğinde Yer Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın