DOOSAN Elektrikli Forklift Yelpazesini Geliştiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlam, yüksek performanslı forkliftler söz konusu olduğunda lider bir üretici olan Doosan, başarılı BT/BX 7 Plus Serisi elektrikli karşı denge ağırlıklı forkliftlerinde büyük bir yükseltme yaparak, orta-pazar ürün grubu için üç ve dört tekerlekli, 1.5- -3,5 ton aralığındaki forkliftlerine gelişmiş performans artırıcı tasarım ve iyileştirilmiş özellikleri ekledi.

En zorlu çalışma ortamlarında bile basit, güçlü performans sunmak üzere tasarlanan Doosan, BT/BX 7 Plus modellerinin artık geliştirildiğini ve bunun sonucunda gelişmiş frenleme, azaltılmış gürültü seviyeleri, daha yüksek soğutma performansı ve ekstra sürüş konforu sağladığını söylüyor. Diğer avantajlar arasında daha verimli ergonomi, standart olarak yeni güvenlik özellikleri – artı seçeneklerde daha fazla seçenek – ve her türlü hava koşulunda daha iyi performans ve güvenilirlik için geliştirilmiş su geçirmezlik yer almaktadır.

İyileştirilmiş güvenlik

Doosan’ın, Doosan Elektrikli manyetik otomatik Park Freni (EPB) ve Elektrikli Ayak Freni (EFB) sistemlerini ve sınırsız rampada kayma engelleme sistemini içeren çok yönlü fren sistemi ile güvenlik bir üst seviyeye çıkarıldı. EPB sistemi ile sürücü koltuktan kalktığında park freni otomatik olarak devreye girerek aracın çevresinde güvenliği sağlarken, yeni EFB sistemi ile operatörün ayağı gaz pedalından kalktığı anda frenler otomatik olarak uygulanmaktadır.
Kabinde akıllı tasarım özellikleri, daha fazla sürücü konforu ve iyi düşünülmüş ergonomi, daha güvenli çalışma sağlamaktadır. Yeni geliştirilmiş direk tasarımı, direk salınımını önemli ölçüde azaltarak operatörün direk tamamen yükseldiğinde güvenli bir şekilde manevra yapmasını sağlar. Ek olarak, Doosan’ın isteğe bağlı Koruyucu Denge Sistemi (GSS), bir yük kaldırıldığında seyahat hızını otomatik olarak azaltarak güvenli kullanım sağlar.

Diğer güvenlik iyileştirmeleri arasında daha net bir yukarı görüş için açılı tavan çubuklarına sahip yeni tasarlanmış bir tepe koruması, daha iyi arka görüş için büyük bir panoramik ayna ve aracın etrafına kırmızı çizgiler yansıtarak yayalara uyarı veren yeni bir çit ışığı özelliği yer almaktadır. Ek olarak, ekstra görüş için isteğe bağlı ön ve arka güvenlik lambaları mevcuttur.

Ekstra seçenekler

Yeni modellerde isteğe bağlı bir özellik olarak parmak ucuyla kontrol özelliği mevcuttur. Hızlı, hassas ve tamamen ayarlanabilir parmak ucu kontrolü, zor işleri zahmetsiz ve verimli hale getirmektedir. Ayrıca NFC Start seçeneği ile güvenlik artırılarak sadece yetkili kişilerin aracı kullanmasına izin verilmiştir.

Doosan, 150 kg’a kadar ayarlanabilen tam süspansiyona ve çok daha fazla kol dayama kontrolüne sahip yeni Doosan

düşük titreşimli, şok emici koltuğun piyasaya sürülmesiyle
operatör konforunun önemli ölçüde arttığını söylüyor.

Gürültü seviyeleri de önemli ölçüde iyileştirildi. Düşük gürültülü bir tahrik aksı ve yeni bir ses bastırma tasarımının birleşimi, önceki modele kıyasla ses yoğunluğunda %37’lik bir azalma sağlayarak hem sürücü hem de yakınlarda çalışanlar için çok daha konforlu bir çalışma ortamı yaratmaktadır.

Doosan’ın sağlam tasarım ve güvenilir performans konusundaki itibarına uygun olarak, en son modeller, hava nasıl olduğundan bağımsız olarak, en zorlu dış mekan uygulamalarında su ve kire karşı koruma sağlayan geliştirilmiş su geçirmezliğe sahiptir.

Tüm konektörler suya karşı IP67 sınıfında korumalı olup, kontrolörlerde sızdırmazlık ve IP65 sınıfına göre yalıtım sağlanmış ve motorlar ile pompalar için IP43 sınıfında tam toz ve su koruması sağlanmıştır. Yeni bir merkezi soğutma fanı ile elektrik motorunun soğutma performansı da iyileştirilmiştir.

Verimlilik artışı

Yoğun çalışma ortamlarında verimliliği en üst düzeye çıkarmaya ve güvenliği artırmaya yardımcı olan Doosan’ın yeni, geliştirilmiş viraj hızı kontrol sistemi, viraj alırken aracın seyahat hızını otomatik olarak optimum seviyeye düşürerek, kaza ve hasar riskini azalmakta, operatörlerin günlük taşıma görevlerini kendilerinden emin şekilde ve daha yüksek performansla gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Çok vardiyalı operasyonlar için pillerin hızlı değişimine izin veren Yandan İçeri ve Dışarıya Kaldırma (SLIO) ve Yandan İçeri Çekme ve Dışarı Çekme (SRIO) tasarımı ile pil değiştirme operasyonlarında daha fazla verimlilik kazanımı elde edilebilir.

Değerli depo alanını azaltmaya yardımcı olan yeni BT/BX 7 Plus modellerindeki daha dar dönüş yarıçapı, işletmelere daha dar koridor genişlikleri ile daha kompakt bir raf düzenine geçme potansiyeli sunmaktadır.

DOOSAN Elektrikli Forklift Yelpazesini Geliştiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın