Doosan, yeni istif aracı modelini piyasaya sürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doosan, üretkenliği artıran çok yönlü elektrikli çatallı istif aracı serisini piyasaya sürdü. Müşteri geri bildirimlerinden yararlanarak uzman mühendislerden oluşan bir ekip tarafından tasarlanan BR14JW 9-Serisi, daha yüksek çalışma hızlarını gelişmiş ergonomi ve daha fazla sürücü konforuyla birleştirerek ağır depolama görevlerini daha hafif işler haline getirmektedir.

Doosan’ın geniş depo forklifti yelpazesine yapılan en son ekleme olan yeni 9-Serisi elektrikli istifleme araçları, kapasiteleri 1.400 ile 2.500 kg arasında değişen altı hareketli asansör modelinde ve Ağır, Dar veya Standart olmak üzere üç şasi tipinde mevcuttur. Tüm modeller, 13 m’ye kadar yüksekliklerde çalışırken daha fazla stabilite ve daha güvenli yük taşıma için direk salınımını %40 azaltan Doosan’ın ünlü Koruyucu Denge Sistemi ve Akıllı Sensör kontrolü ile donatılmıştır.

Her depo uygulamasına uygun

İmalat, toptan dağıtım ve yiyecek ve içecekten mühendislik, inşaat malzemeleri ve nakliye ve depolamaya kadar geniş bir endüstri yelpazesindeki işletmeler, Doosan’ın en yeni 9-Serisi elektrikli çatallı istif araçlarının iyileştirilmiş verimliliğinden, hızından ve performansından faydalanacaktır. Depolama alanından en iyi şekilde faydalanan, dar koridorlardaki kullanılabilir depo alanını en üst düzeye çıkaran Doosan’ın en son yüksek performanslı çatallı istif araçlarında yapılabilen yüksek nokta erişimi yapılandırması sayesinde depo içi kapasite ve erim dönüşüm geçirmektedir.

En dar koridorlardan en iyi şekilde yararlanan Doosan’ın yeni ultra kompakt BR14J-9 ve BR16J-9 modelleri önceki modellere göre %12 daha az genişlikte olup daha kısa bir şasi ile birlikte çok daha dar bir dönüş yarıçapı sunarak operatörün 3 m’den az genişliğe sahip koridorlarda bile güvenle manevra yapmasına olanak tanımaktadır.

Ağır yükleri kaldırma imkanı sunan BR20JW-9 ve BR25JW-9 ağır iş modelleri sırasıyla 2 ton ve 2,5 ton’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olup, standart BR14JW-9 ve BR16JW-9 çatallı istif araçları standart uygulamaların her alanında değer ve performans sunmaktadır.

Maksimum Verim

Doosan’ın 9-Serisinde tasarım ve mühendislik açısından %15 daha yüksek hareket hızı, %20 daha yüksek kaldırma hızı ve %10 daha yüksek indirme hızı ile sonuçlanan iyileştirmeler yapılarak operasyonel performans daha iyi seviyeye yükseltilmiş ve işin daha hızlı ve verimli bir şekilde yapılmasına yardımcı olunmuştur.

Sürücü, 180° veya 360° direksiyon seçeneği ile maksimum manevra kabiliyetine sahiptir. 360° direksiyon sistemi, hızlı yön değiştirirken veya dar alanlarda manevra yaparken kollar, bileklere ve omuzlara daha az yük bindirmektedir.

Daha güçlü ergonomi

Yeni 9-Serisi çatallı istif araçlarının şık görünümü, güvenlik, sürücü konforu, bakım kolaylığı ve üretkenlik tamamen dikkate alınarak sağlam ergonomi ile birleştirilmiştir.

Kabin, standart olarak tamamen ayarlanabilir birinci sınıf Grammer süspansiyonlu koltuk kullanılarak operatör konforu ve yorgunluğu azaltmanın yanında daha fazla farkındalıkla daha güvenli manevralar için mükemmel çepeçevre görüş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yükseltilmiş direk tasarımı ileri görüşü iyileştirirken, çapraz tepe koruması, yüksekte çalışırken çatal uçlarının daha iyi görülebilmesini sağlamaktadır.

Diğer standart özellikler arasında ayarlanabilir direksiyon mili, kolay ve sezgisel gösterge paneli, daha geniş kol dayama yeri ve sürücü konforu için bol miktarda bacak mesafesi yer almaktadır.

Opsiyonel ekstralar şunları içerir: Önceden yükseklik seçimi, yandan kaydırmalı otomatik merkezleme işlevi, otomatik yan yatma seviyelendirme sistemi, direk lazer göstergesi, çatal kamerası ve joystick kontrol kumandası.

Büyüyen depo grubu

Doosan’ın geniş depo istif makinaları yelpazesindeki kapsamlı yükseltme programının bir parçası olan yeni 9-Serisi çatallı istifleme aracı, yüksek performanslı yaya tahrikli istifleyiciler, motorlu transpaletler ve platformlu çiftli istifleyicilerin yanında 1,3 tondan 25 tona kadar kapasitelerde üç ve dört tekerlekli elektrikli ve IC karşı denge ağırlıklı forklift çeşitlerinden oluşan, büyüyen ve gelişmiş bir ürün listesini tamamlamaktadır. Bunların tamamı şirketin müşteri ihtiyaçlarına uygun basit, güçlü ve sağlam ekipman sağlama taahhüdünü yansıtmaktadır.
Ürün grubu genelindeki standart özellikler arasında düşük gürültülü ve bakım gerektirmeyen AC motorlar, elektrikli direksiyon, rejeneratif frenleme, hassas orantılı hidrolikler, güç

ve makine durumunu görüntülemeye yönelik çok fonksiyonlu ekran, kaplumbağa hızı düğmesi, yükün darbesiz şekilde indirilmesi için hidrolik tampon yer almakta olup, bunların tamamı dar alanlarda yüksek manevra kabiliyeti sunan ve güven ve emniyetle kaldırma operasyonunu gerçekleştirmek için kararlılıkla tasarlanmış dayanıklı ve kompakt şaside bir araya gelmektedir.

Depo ürün grubu Doosan’ın dünya çapındaki servis ağı tarafından tam olarak desteklenmekte ve Doosan’ın minimum aksama süresiyle maksimum performansa olan bağlılığının altı çizilerek orijinal Doosan parçalarıyla desteklenmektedir.

Yeni depo modellerinin tamamı, işlevsel form, yüksek manevra kabiliyeti, dayanıklılık ve sağlam, güvenilir performans gibi Doosan’ın bilinen tasarım özelliklerini yansıtmaktadır.

Konuyla ilgili olarak “Depodaki üretkenlik, üretim ve perakende sektöründeki işletmeler için son derece önemli bir odak noktasıdır. Birleşik Krallık genelinde İşgücü varlığının baskı altında olduğu ve hizmet ve teslimat konusunda müşterin beklentilerinden geri adım atmadıkları günümüz koşullarında şirketler, verimlilik kazanımlarına yönelik planlarını desteklemek adına daha yüksek performanslı malzeme taşıma ekipmanlarına ihtiyaç duymaktadır.

“Küresel bir mühendislik müessesesi olan Doosan’ın büyüklüğü ve kapsamı, tasarım yenilikleri, yeni akü ve şarj teknolojileri yükseltmeleri, gelişmiş emniyet özellikleri ve seri genelinde performansı arttırıcı yenilikler getirerek depo ürün grubumuzda ciddi, sürekli yatırım yapmamıza imkan veriyor” şeklinde açıklama yapan Doosan Industrial Vehicle UK Ticari Direktörü Ryan Lenihan

“Depo forklift serimiz ve yeni modeller, kapsamlı IC motorlu ve elektrikli karşı dengeli forkliftlerimiz yelpazemizi tamamlamaktadır. Bunların hepsi, açık alanlarda, fabrikada ve depolardaki geniş yelpazedeki endüstriyel faaliyetlere yönelik olarak dayanıklı ve güvenilir çözümler sunan güçlü bir marka olarak Doosan’ın pozisyonunu daha da destekleyen kapsamlı bir yeniden modelleme programının parçası.” şeklinde devam etti.

Doosan’ın tamamen yeni 9-Serisi elektrikli çatallı istif aracı yelpazesi, güvenli, yüksek performanslı bir depoyu işletmek bir işletmenin için bir istif aracında ihtiyaç duyduğu her şeyi sunmaktadır.

Doosan, yeni istif aracı modelini piyasaya sürdü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın