E- Ticarette Stoklu Satış Dönemi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ersin Karaca: Okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız?

Murat Tunca: Bu fırsatı bizlere verdiğiniz için nezdinizde İstif Material Handling ailesine teşekkür ediyorum . 1971 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümünden 1995 yılında mezun oldum. Sonrasında Pre-MBA programını bitirdim. Kendi branşımla ilgili bir kaç firmada çalıştıktan sonra 2005 yılında meslek hayatıma istifleme sektöründe devam etmeye karar verdim. 2005 yılından 2019 yılına kadar Hyster ve Yale markalarının Türkiye distribütörlerinde yedek parça müdürü olarak görev aldım. 2020 yılından itibaren de Partsbul E-ticaret A.Ş’ de CEO olarak görev yapmaktayım.

Ersin Karaca: Partsbul E-Ticaret AŞ’yi anlatır mısınız?

Murat Tunca: 2020 yılında; 2 ana ortak, 3 hissedar tarafından kuruldu. İstif makineleri ve forklift sektörünün tüm dinamiklerinde edindiğimiz tecrübe ile sektörün en büyük eksiklerinden biri olan, yedek parça tedariği konusunda çözüm üretmek amacıyla faaliyete geçtik.

Ersin Karaca: partsbul.com’da bayilik avantajı var mı? Kimlere bayilik veriliyor?

Murat Tunca: E-Ticaret sitemizde, iki sistemimiz var. Biri, müşterinin direkt üye olup alışveriş yapabildiği sistem. Diğeri ise, bayilik başvurusunda bulunan üyelerimizi değerlendirdiğimiz, belirli kriterlere sahip, tarafımızca uygun görülen üyelerin bayi olarak atandığı sistem. Bayimiz olan müşterilerimize, sistem üzerinden, marka, sınıf, ürün kategorisi ve maliyetine göre %5 ile %15 arasında değişen oranlarda indirimli fiyatlara sahip alan açılır.

Ersin Karaca: Hangi ürünleri satıyorsunuz. Bize özelliklerinden bahseder misiniz?

Murat Tunca: Hyster, Yale, Linde, Still, Jungheinrich, Mitsubishi, Cat, Toyota, Bt, Cesap, Crown, Komatsu gibi istif makinalari ve forklift sektörünün öncü markalarına ait orijinal, oem ve muadil yedek parçaları partsbul.com’ da bulabileceksiniz.

Ayrıca müşteriler, stokta kalmayan veya hızlı hareket görmeyen ürünler veya farklı marka yedek parçalar için taleplerini ”Teklif Al” butonundan, info@partsbul.com mail adresi veya WhatsApp hattı üzerinden iletişim kurarak taleplerini iletebiliyorlar.

Ersin Karaca: Distribütörlüğünü almak istediğiniz yeni markalar var mı?

Murat Tunca: Avrupa’dan dört üretici ile distribütörlük görüşmelerimiz devam etmektedir. Sözleşmeler inceleniyor. Hem onlar adına hem de müşterilerimiz adına, en uygun anlaşmayı yapmak için uğraşıyoruz. Bu doğrultuda taleplerimizi iletiyor olacağız. En yakın zamanda, hepimizin yüzünü güldürecek bir sonucun çıkacağına inanıyoruz.

Ersin Karaca: partsbul.com’un gelecek planlarından bahseder misiniz?

Murat Tunca: Firmamız kuruluş aşamasındayken, marka ve proje yöneticilerimizle, kısa ve uzun vadeli planlarımızı oluşturmuştuk. Ekonomik gelişmeler ve diğer şartlarda meydana gelen değişikliklerden maalesef herkes etkilendi. Küçük sapmalar yaşansa da planlanan hedeflere emin adımlarla ilerlemekteyiz. Distribütörlük anlaşmalarımız tamamlandıktan sonra, önceliğimiz stok ürün çeşitliliğimizi arttırmak yönünde olacaktır. Amacımız, başta Türkiye olmak üzere, mümkün olan her pazar noktasına ulaşıp, en kaliteli hizmeti sunabilmek.

Ersin Karaca: partsbul.com’un hizmet anlayışından, benzer firmalara nazaran farklarından bahsedebilir misiniz?

Murat Tunca: Tecrübelerimize dayanarak, doğru yedek parçayı hızlı ve ekonomik şekilde tedarik etmenin öneminin farkındayız. Bu nedenle, sektördeki stoklu satış yapan ilk ve tek E-ticaret firmasıyız. Aynı gün kargo veya depodan teslim avantajımız ile müşterilerimize zaman kaybı yaşatmıyoruz.

Ersin Karaca: Müşterilerinize nasıl ulaşıyorsunuz. Yeni müşteriler sizi nasıl buluyor?

Murat Tunca: Dijital pazarlama çağında bir e-ticaret firması olarak müşterilerimize ulaşmamız, daha önemlisi onların bize ulaşması aslında çok zor değil. Bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayar, bize ulaşmak için yeterlidir. En doğru internet stratejisini ve dijital reklamları kullanarak müşterilerimizin bu kanallarla bize ulaşmasını sağlıyoruz.

Ersin Karaca: Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Murat Tunca: Yapmış olduğumuz işin, taşımış olduğumuz yükün ve almış olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Herkese aynı hizmet anlayışı ile prensiplerimizden ödün vermeden, şeffaf bir şekilde, kurallar ve etik değerlere göre hareket ederek, sektörde eksik olan açığı kapatmak için çalışmaya devam edeceğiz.

E- Ticarette Stoklu Satış Dönemi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın