Elektrikli Forkliftlere Autoboost Özelliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektrikli forkliftlerin neden dizelden daha iyi olduğu konusundaki argümanlar iyi bir şekilde prova edildi. Ancak birçoklarında rahatsız edici bir şüphe var: Peki ya güç kesintisi olasılığının çok yüksek olduğu rampalar ve dik yokuşlar? Sorunu ne olacak?
Bu sorun Mitsubishi Forklift Trucks tarafından yeni, patent bekleyen AutoBoost özelliği ile kesin olarak çözüldü.
Mitsubishi forkliftlerinin Birleşik Krallık’taki tek ithalatçısı olan RDD’den Stewart Gosling’e göre : “AutoBoost, gücün ne zaman gerekli olduğunu, hızın ne zaman muhafaza edilmesi gerektiğini algılayarak ve hızlanma ve tork artışlarını tam olarak ne zaman ve nerede ihtiyaç duyulursa orada otomatik olarak etkinleştirerek algılar.” Diyor.
EDiA EX’in diğer tüm 2,5 ila 3,5 tonluk elektrikli forkliftlerin yanı sıra herhangi bir dizelden üstün olmasını sağlayan bir dizi yeni özellikten yalnızca biridir.

“Dört tekerlekten yönlendirme ve bir başka yenilik kombinasyonu sayesinde kaygan koşullar sorun yaratmıyor: elektrikli diferansiyel kilidi. Sonuç, içeride veya dışarıda en zorlu ortamlarda bile olağanüstü çekiş ve kontroldür. Forkliftin arkasında, direksiyon tekerlekleri, en dar alanlarda güvenli çalışma için piyasadaki en küçük dönüş dairesini sağlamak üzere 100 derecelik devasa bir kilitten geçer. Önemli olan. Tam kilitle yola çıkarken bile geri itme yok.”

Önde, her iki tahrik motoru da daha iyi kavrama ve hassas kullanım için farklı yönlerde döner. Gerçekten de, yeni EDiA EX ile ilgili her şey güven vermek için tasarlandı: hem operasyon yöneticisi hem de sürücü için. Son teknoloji yazılım, performans özelliklerini her bir operatörün sürüş stiline ve yeteneğine göre otomatik olarak uyarlayarak, kullanımı tamamen sezgisel hale getirir.
Bunun yanı sıra, EDiA’nın Akıllı Viraj Alma Sistemi, viraj alırken yol tutuşunu optimize etmek için kamyon hızını otomatik olarak ayarlamak için bir dönüşün en başında (dönüşün yarısında değil) hızı, açıyı ve yükü hesaplar – iş hacmini ve güvenliği en üst düzeye çıkarır. Dahası, EDiA EX kullanıcıları, yüksek hızda fırsat şarjlı lityum-iyon veya Quasar ile geliştirilmiş kurşun asitli aküler kullanarak, akü değiştirme, doldurma ve doldurma olmadan çok vardiyalı çalışma dahil olmak üzere dizel ile aynı kesintisiz performanstan yararlanır. bakım gereksinimleri yoktur.
Bay Gosling, “Nakliye, lojistik, meşrubat, kereste vb. gibi her zaman sağlam dizel olan pazarlarda talepte büyük bir büyüme yaşıyoruz” diyor. “Bu hiç şaşırtıcı değil çünkü EDiA EX, güvenlik, üretkenlik ve çevreye özen açısından IC motorlu forkliftlerden çok daha fazlasını sunuyor. EDiA EX, bir dizel denge forklifti ile aynı gücü ve her yere gidebilen performansı sunarak, herhangi bir sektördeki herhangi bir müşterinin karbon ayak izini azaltmasını sağlarken, gürültü emisyonlarının yanı sıra kirliliği de ortadan kaldırarak çalışma ortamını iyileştiriyor.”

Elektrikli Forkliftlere Autoboost Özelliği

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın