Filo Yönetim Teknolojilerinde Yenilikler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forklift telematiklerinden daha fazlasını elde etmek, temel bilgilerin ötesine bakmayı ve diğer sistemlerle entegrasyonla beslenen analitiği birleştirmeye başlamayı içermektedir.
Forkliftlerden alınan telematik verilerini operasyon verileriyle veya gerçek zamanlı konum beslemeleriyle birleştirerek, kullanıcılar fayda sağlar.

Bireysel forkliftlerin ve tüm filoların yönetimini iyileştirmek için teknolojinin kullanımı artmaya devam ediyor. Hatta şirketlerin %41’i filo yönetimi teknolojilerini halihazırda benimsediklerini söylüyor. Bu veri bu yılın başlarında gerçekleştirilen Modern Malzeme Taşımada “Kaldırma Aracı Satın Alma ve Kullanım Çalışması”na göre elde edilmiştir.

Bu teknolojilerin ve yazılımın ilk dört kullanım alanı bakım geçmişini, güvenlik, bakım maliyetlerini ve kullanım düzeyini izleme olarak sıralanmaktadır. Anketin gösterdiği gibi, buradaki başarı önemli olup, %43’ü çabalarının son derece veya çok başarılı olduğunu söylerken, %54’ü de çabalarını biraz başarılı olarak nitelendiriyor.
Veya The Raymond Corp’da RTLS ve Pick2Pallet’ten sorumlu iWarehouse ürün müdürü Erica Moyer’in dediği gibi, “bu teknolojinin geleceği bugündür.” “Filo yönetimi ve operatör destek teknolojileri, forklift operatörlerinin kendinden emin ve rahat olmalarını sağlarken çalışma verimliliğini artırmanın temel unsurlarıdır. Bunlar ileriye dönük operasyonel masa bahisleridir.” diye de ekleme yapıyor.

Collective Intelligence Group’ta ürün müdürü olan Chris Reeves bunu şu sözleriyle açıklıyor: “Bu teknolojilerin yöneticilere daha fazla kontrol ve sürücülere daha fazla sorumluluk veriyor. Denetçiler, forklift araçları ve sürücüler arasında verimli, üç yönlü iletişim kurup filo operasyonlarını optimize etmeye yardımcı olurken güvenliği ve üretkenliği artırırlar.”
tahsis etmelerine imkan vermektedir.

Hem Collective Intellgience hem de Raymond, forklifti gerçekte kimin sürebileceğini, nasıl kullanıldığını ve herhangi bir anda içinde bulunduğu durumu kontrol eden telematikler sunmaktadır. Bu da, filo yöneticilerinin forklift kaynaklarını maksimum etki için daha iyi tahsis etmelerine imkan vermektedir.

Moyer, yakın zamanda Raymond’un, “tesis kurallarını güçlendiren ve Raymond forkliftin düzgün çalışmasını destekleyen” gerçek zamanlı bir konum belirleme sistemi eklediğini” açıklıyor. Patentli ultra geniş bant teknolojisi, forkliftleri ve yayaları takip ederek, rotaları en üst düzeye çıkarmak ve tıkanıklığı ve olası olayları en aza indirmek için belirlenmiş alanlarda çalışmalarını sağlamaktadır. Bu, şirketin telematik çözümü ile tamamen entegredir.

Bu nedenle, koltuklardan gerçek zamanlı konumlama sistemlerine kadar forklift aksesuarları, teknolojiyi işin yapıldığı noktaya her zamankinden daha yakın hale getiriyor. Bu, hem operatörler hem de operasyonlar açısından fayda getirmektedir.

Filo Yönetim Teknolojilerinde Yenilikler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın