FKK Wheel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FKK istif makinaları tekerleri konusunda Dünya’da ve Türkiye’de kaç yıldır satış yapmaktadır?
FKK 1993 yılından beri İstif Makinesi tekeri üretmektedir. İlk üretim müşteri talebine yönelik mevcut malzemenin Poliüretan veya Vulkollan kaplanması suretiyle gerçekleşmiş olup , 2016’dan itibaren seri üretime geçilmiştir. FKK 2018 yılından beri yurtdışı pazarında aktif bir rol oynamaktadır. Şuan aktif rota çizilen ülke sayısı 60 dır.

Dünya’da ve Türkiye’de hangi teker markaları satılıyor?
İç ve dış pazarda bu anlamda üretim yapan irili ufaklı firmalar mevcuttur. Bizim Benchmark olarak aldığımız tek marka vardır Rader Vogel. Bunun dışında kalan yeni oyuncular, ufak imalathanelerde mevcuttur ama bizim için yukarıda ki tek firma referans noktasıdır.
Bahsi geçen markayı ve diğer ithalat ürünlerini, ülkemizde çeşitli firmalar satmaktadır. FKK dışında Türkiye’de üretim tesisi olan firma yoktur. Buradan şunu da ekleyebiliriz, dışarıdan alınan her bir ürün dışa giden paramızdır eğer kaynaklarımızı daha etkin kullanabilirsek dışa bağımlı olmadan bu ekosistemi kendi yönümüze çevirebiliriz.

Türkiye pazarı için 2023 yılı ve sonrası için paylaşabileceğiniz bir stratejiniz var mı?
FKK olarak kısa ve uzun vadeli planlarımız muhakkak mevcut, özellikle Teker grubunda çeşit – performans – kalitatif görsel anlamında farklılıklar yapmayı planlamaktayız. Buna bağlı sahaya gidiş (route to market) anlamında da organizasyonel bir takım değişiklikler planlamaktayız. Teker gurubu için denge mekanizması ve balata çeşitlerine ilave, kendi üretimimiz olan birkaç farklı ürün daha bu yapı içerisinde yer alacaktır. Ürün ve iş yapış şeklimize şuan yön vermeye devam ediyoruz , takdir edersiniz ki yön vermek kendi başına yeterli değildir, 2023 için en büyük planımız bunun bir davranışa dönüşmesini sağlamaktır.

Türkiye pazarına getirmeyi düşündüğünüz başka markalar var mı?
Aslında bu sorunun cevabı daha önce 104. Sayınızda İstif Material Handling Dergisinin vermiş olduğu röportaj da H.Tayyip Altuncu bey açıklamıştı. Biz tüccar değil üreticiyiz, üretmediğimiz ürünü satmayız şeklinde … Bende aynı alana vurgu yapmak istiyorum.

Teker, Havalı ve Dolgu lastik çeşitlerinde Türkiye pazarında satış oranlarınızı paylaşabilir misiniz?
Bu sorunun cevabı aslında bizim tarafımızda bir problem teşkil etmese de diğer paydaşları da bağladığından cevap vermekten imtina ediyoruz. Bunun yerine Nielsen , Ipsos vb. Pazar araştırma şirketlerinden veri talep edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz.

FKK Wheel

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın