“Forklift Çalıştıran Tüm İşletmelere Hizmet Sunmaya Talibiz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solidlas’ın sahibi Mustafa Refik Aydın ile sektöre uzun zamandır katkı sunan Uğur Fidancı güçlerini birleştirerek “Solidair” markasını yarattılar. Aydın ve Fidancı Solidair’in kuruluş amacını, Ege bölgesindeki faaliyetlerini ve geleceğe yönelik hedeflerini dergimize anlattı.

Solidair hangi markaları temsil edecek?

Solidair, 2016 yılında kurulan, forklift lastiği pazarında önemli bir yere sahip olan Solidlas Otomotiv’in üretimine başladığı yerli siyah ve iz bırakmayan dolgu lastikleri, distribütörlüğünü yaptığı AMW (Sri Lanka) grubunun ürettiği EcoTrac, SoliTrac, Solimax Premium ve Extra Premium siyah ve iz bırakmayan dolgu lastikleri ve son olarak Greckster (Hindistan) grubunun üretimini yaptığı standart ve yanak korumalı seçenekleri ile havalı lastiklerin satışını ve temsilini Ege Bölgesi’nde yapıyor olacak.

Yine Solidlas Otomotiv’in SLD Filtre markası altında 2022 yılında üretimine başladığı forklift filtreleri, toz boya filtreleri önemli bir satış kalemimiz olacak.

Solidair hangi ürünleri satacak ve hizmetleri ne olacak?

Solidair olarak dolgu ve havalı forklift lastikleri ve forklift filtreleri grubunda müşterilerimize hizmet vermeye ve çözümler sunmaya çalışacağız. Solidlas’ın sahip olduğu sektörel know-how ile sorumlu olduğumuz bölgede sektöre öncülük etmeyi ve müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda doğru ürünleri en kısa zamanda ulaştırmayı hedefliyoruz.

Mobil servis aracımız ile lastik değişim sürelerini en aza indirerek müşterilerimizin verimlilik artışlarına katkı sağlamayı kendimize görev bildik.

Neden İzmir bölgesini tercih ettiniz?

İzmir, ülkemizin büyük ticaret merkezlerinden birisi. İlk 500 firma listesinde bulunan işletmelerden ortalama 65-70 adedi bu bölgede faaliyet gösteriyor. Analizlerimize göre yıllık olarak ülkemizde forklift lastiklerinin %15 ila %20’si bu bölgede satılıyor. Rekabet açısından da önemli bir bölge olması bu bölgede yapılanmamıza neden oldu.

İzmir dışında hizmetiniz var mı?

Hizmet bölgemiz İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla illerinden oluşmaktadır. Forklift firmalarının yoğun olarak bulunduğu İzmir Işıkkent Geri Kazanımcılar Sitesi’nde bulunan satış noktamız ve depomuz marifetiyle yukarıda bahsi geçen illere aynı gün içinde teslimat ve mobil servis ulaştırmayı hedefliyoruz.

İzmir’de ne gibi hedefleriniz var? Kimlere hizmet vermeyi planlıyorsunuz?

Sektörümüzün servis ve hizmet anlamında aksamadan çalışmasının teminatı olan kıymetli forklift servis ve bayilerinin ihtiyaçlarına çözümler sunmayı hedefliyoruz. Son tüketici kanalında bölgemizdeki organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların da hizmetine talibiz. Genel olarak öncelikli hedefimiz bölgemizde satışını yaptığımız ürünler bazında pazar lideri olmak.

Hedeflerinizi büyütmeyi düşünüyor musunuz?

Uzun vadede forklift sektörünün yedek parça ve aksesuar gruplarında yeni yatırımlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hitap ediyorsunuz?

1 adet dahi olsa forkliftin çalıştığı tüm işletmelere hizmet sunmaya talibiz. Sürekli sahada olup, müşterilerimizle dirsek temasını kesmeden hızlı bir şekilde ihtiyaçlarına cevap vermek ve hizmet sunmak en büyük amacımız. 7 gün, 24 saat işletmelerdeki makinelerin ihtiyaçları için çalışacak ve verdikleri hizmetlerin aksamaması için elimizden geleni yapacağız.

Şirketin kuruluş hikayesini Uğur Fidancı’dan dinleyebilir miyiz?

İki lastik sektörü profesyoneli yeni bir iş modeli ile güçlerini birleştirdi, diyebiliriz. Ortağım Solidlas Otomotiv’in kurucusu ve sahibi Refik Aydın’ın 30 yılı aşan sektör tecrübesi bulunuyor. Kendisi üretim, teknik ve satış olmak üzere sektöre öncülük eden firmalarda farklı departmanlarda tecrübe sahibi.

Geçtiğimiz 8 yıl içerisinde Solidlas sunduğu kaliteli ürün ve hizmetler ile sektörde büyük başarı kazandı. Tüm forklift sektörü tarafından güven duyulan ve bilinen bir marka oldu. Ben de 10 yılı aşan lastik ve yaklaşık 5 yıllık forklift sektörü tecrübem ile yaklaşık 1 yıl kadar kendisi ile çalışma ve firmasına katkı sunma fırsatı yakalamıştım.

Solidlas olarak Ege bölgesindeki müşterilerimize daha fazla temas etmek, kullanıcıların ihtiyacı olan ürünleri doğru tespit ederek forklift lastiklerinden aldıkları faydayı arttırmak, yerinde hizmet vererek müşterinin lastik değişiminden kaynaklanan zaman kaybını en aza indirmek ve aynı gün içinde teslimat gerçekleştirmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Bu hedefleri yeni bir oluşum üzerinden gerçekleştirmeye karar verdik. Böylece 2023’ün Aralık ayında Solidair Endüstriyel Lastikleri Ltd. Şti. doğdu. Yeni markamızla müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

“Forklift Çalıştıran Tüm İşletmelere Hizmet Sunmaya Talibiz”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın