Forklift Teknolojisindeki Yenilikler Güvenliği Artırıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forkliftlerin karıştığı iş yeri kazalarının sayısı sürekli olarak yüksek olmaya devam etmektedir. Gerçekten de, ulaştırma ve dağıtım sektöründeki bir işçi çok zaman bir forkliftin karıştığı bir olay sonucunda ciddi bir yara alıyor. Bir koridora girerken veya çıkarken çarpışan forkliftler, devrilen forkliftler ve bir depo veya başka bir sanayi sitesi içindeki yayalarla çarpışan forkliftler kaydedilen en yaygın kaza türlerindendir. Ve, vakaların ezici çoğunluğunda, aksiliğin sorumluluğu başlangıçta forklift operatörüne ait olarak kabul edilir, bu nedenle, açıkça, operatörü yaklaşan risklere karşı uyaran forklift teknolojisindeki yeniliklerin, forkliftlerin ve çalıştıkları ortamın herkes için daha güvenli hale getirilmesinde önemli bir rolü vardır.
Telematik tabanlı filo yönetim araçlarıyla, modern depo profesyonelleri, her forkliftin ve her bir forklift operatörünün güvenli performansını sürekli olarak ölçmek ve analiz etmek için ellerinde bir dizi veriye sahiptir.

Örneğin, filo yönetim teknolojisi, her operatörün bir forklifti çalıştırmak için kendi PIN kodunu veya akıllı erişim kartını kullanmasını gerektirecek şekilde programlanabilir. Operatörler, bir vardiya sırasında yaptıklarından sorumlu olduklarının farkındadır ve bu hesap verebilirliğin forklift operatörlerini – bilinçli veya bilinçsiz olarak – günlük rutinlerine devam ederken daha fazla özen göstermelerini istediklerini görüyoruz, bu da elbette daha güvenli bir ortam ve ürün, forklift veya bina altyapısı hasarının azalmasına neden oluyor.

Buna ek olarak, GPS izleme işlevi, yönetime kamyonların depo veya dağıtım merkezi tesisinde tam olarak nerede bulunduğuna ilişkin bir görüş sağlayabilir. Bir kaza durumunda, bir telematik sistemi, çarpmanın meydana geldiği site içindeki tam noktayı izleme ve tanımlama kapasitesine sahip olmalıdır. Bu bilgi, yöneticilerin mağazalarında görünürlüğün artırılabileceği veya diğer güvenlik önlemlerinin getirilebileceği alanları belirlemelerine olanak tanır.
Bir binanın altyapısı veya forkliftin kendisi genellikle bir forkliftin toplam işletme maliyetlerinin% 5-15’ini temsil eden mallara, bir binanın altyapısına veya forkliftin kendisine yanlışlıkla verilen hasarlardan kaynaklanan kayıplarla, filo boyutundan bağımsız olarak, kazayla oluşan hasarı azaltma yeteneği genellikle telematik teknolojisi için ikna edici bir ekonomik durum oluşturabilir.

İş yeri güvenliğinde gerçek bir fark yaratabilecek çok çeşitli basit cihazlar da mevcuttur. Örneğin, yaya olan depo personeline yönelik riski azaltmak için, güvenlik spot lambaları basit, ancak yine de yayaları bir forkliftin varlığına karşı uyarmanın son derece etkili bir yoludur. Mütevazı fiyatlı, sığması kolay LED ışıklar, yaklaşan bir forklift olduğu konusunda yaya olanları uyarmak için forkliftin birkaç metre arkasında veya önünde açıkça görülebilen bir ışık noktası yansıtır.

Alternatif olarak, forklift operatörlerini ve yayaları çarpışmaların olası tehlikelerine karşı uyarmak için ısı emisyonlarına tepki veren çok daha karmaşık uyarı sistemleri mevcuttur. Forklift endüstrisi, riskleri azaltmak için teknoloji geliştirme konusunda büyük adımlar atmış olsa da, forkliftlerin faaliyette olduğu tüm sahalardaki yöneticiler ve süpervizörler, saha güvenliğini optimize etmede önemli bir role sahip olmaya devam ediyor. Tabii ki, işverenlerin güvenli çalışma sistemleri ve yeterli denetim sağlamaları yasal olarak zorunludur: kaza oranlarını azaltmak için iyi ve etkili kaideler defalarca gösterilmiştir. Forklift kazaları, verim kaybı, bina veya ürün hasarı ve çoğu durumda para cezaları ve tazminat talebi ödemeleri sonucunda her zaman önemli maliyetler getirir. Bununla birlikte, en büyük etki genellikle bir yaralanmaya maruz kalan veya tanık olan işçi veya işçiler üzerindedir. Bu nedenle, başarılı depolama ve sipariş karşılama tamamen verimliliği ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmakla ilgili olsa da, bu ortak hedeflere güvenlik pahasına asla ulaşılmamalıdır.

Forklift Teknolojisindeki Yenilikler Güvenliği Artırıyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın