Forklift Ve İş Makinalarında Rekor Büyüme 2

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Makinaları Pazarı 2021 Yılında %67 Büyüdü!

Türkiye iş makinaları sektörü ekonomi ve yatırımları aynen yansıtmaktadır. Bunun ile beraber başta kamu sektörü olmak üzere yatırımın olduğu tüm sektörlere önemli hizmetler vermektedir. 22 yıldan fazla İş ve İstif makinaları sektöründe bir fiil çalışan Faruk AKSOY, yine en güvenilir ve resmi veriler ışığında sektör veri ve tahminlerini bizler ile paylaşıyor. İMDER Türkiye İş Makinaları Distribütörleri Birliği Kurucusu ve Genel Sekreterliğini 15 yıldan fazla yürüten Aksoy, TUİK Türkiye İstatistik Kurumu Verileri, sektör tecrübesi, uluslar arası veriler ışığında 2021 yılını değerlendiriyor.
Raporun birinci bölümü istifmaterialhandling.com portalımızda yayınlanmıştır.

Gelecek Afrika’da! Afrika İçin Kalite!
Türk Yatırımcılara Açık Davet!

Siftamec Global Makine Tekrar Keşfedilen Kıtada Yerini Aldı!

SİFTAMEC Global CEO ‘su ve Yönetici Ortağı olan Faruk AKSOY ile Genel de AFRİKA ama özelde Batı Afrika ve SENEGAL için Türk yatırımcılara ortaklı

İhtiyarlayan Avrupa, yeni pazarlar arayan Amerika eskimeyen sömürgesi AFRİKA’YA tamamen yönünü Çevirdi. Çin ise 25-30 yıldır bölgede her ülkede her sektörde, her alanda milyonlarca insan gücü ile büyük bir oyuncu olduğunu gösteriyor ve gücünü kaybetmek istemiyor. Çin Afrika Pazarında en büyük oyuncu olmasına rağmen 2021 yılında Pazar’da etkinliğini %8 daha arttırmış ve %60’lara ulaşmıştır.

%50 Alman ve %50 Türk ortaklığı, 30 senelik Global tecrübe ile 2019 yılında kurulan SİFTAMEC GLOBAL MAKİNA, Türkiye, Almanya, İngiltere, Senegal, Gambiya, Batı Afrika, BAE, IRAK ve Hindistan ülkelerinde şuan faaliyet göstermektedir. Başta Afrika (Senegal) olmak üzere, Küresel pazarda önemli yatırım ve ticari faaliyetlerde bulunduklarını belirten FARUK AKSOY. Başta Makine, İş ve İnşaat Makinaları, Tarım ve Tarım Makine ve Aletleri, İnşaat Malzemeleri, İnşaat sektörü, Gıda, Enerji, Kiralama, başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini belirtti. 30 senelik tecrübe ve 41 ülkede oluşan dostluk ve iş birliklerinin TÜRKİYE için meyvelerini şimdi toplamaya başladıklarını belirtti. SİFTAMEC olarak “başta Türkiye’de ürettirdiğimiz ve temin ettiğimiz her türlü makine, teçhizat ve malzemeleri öncelikle kendi projeleri ve 20’den fazla ülkede kurduğumuz kendi ağımız ile hem ihracat hem de yatırım yapıyoruz” diyen Aksoy, Türk Yatırımcıları bölgede beraber yatırım yapmaya davet etti.

Niçin Senegal!
Bağımsızlığını kazandığı günden bugüne ihtilal ve askeri darbe olmayan nadir ülkelerden, istikrar lı bir ekonomi ve ortalama %5-6 büyüme oranı, yıllardır istikrarlı bir döviz kuru politikası, AB ve AMERİKA ile STA (Serbest Ticaret Anlaşması ile %0 gümrük), Batı Afrika Birliği –ECOVAS ile 15 ülke 400 milyon nüfusa %0 gümrük , ortak para birimi , Güvenli ve huzurlu bir ülke, nüfusunun %95 Müslüman, 1 milyondan fazla konut talebi, Yabancı Yatırımcıyı koruyan kanunlar, Fransız yasalarının hâkim olması ve en önemlisi Türkleri çok sevmeleri başta olmak üzere yüzlerce sebep sıralayabiliriz.

“Gelecek Afrika’da” sloganımız ile SENEGAL’de yatırımlar yapan SİFTAMEC, 400 milyon nüfusu olan Batı Afrika (ECOWAS) bölgesindeki 15 ülkede çalışmalarına başladı. Bir SIDIO GRUP firması olan SİFTAMEC, Senegal’de 15 yıldır faaliyet gösteren ve grup firmaları ile öncelikle;
• Tarım
• Tarım Makine ve Ekipmanları
• İş Makinaları ve Kiralama
• İnşaat (Altyapı ve Üstyapı)
• İnşaat Malzemeleri, Doğal Taş ve Maden
• Gıda sektörü
• Savunma Sanayi
• Enerji sektörleri başta olmak üzere 17 farklı sektörde yatırımlar yapmayı planlıyor.

Senegal’de 10.000 Sosyal Konut projesi için Mart ayında imzaya oturacak olan SİFTAMEC, ilk etapta 147 villa, ikinci etapta 625 villa konut projelerini 2023 yılında bitirmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar 100.000 konut talebi olan SENEGAL’de önemli bir oyuncu olmayı planlıyor. Aynı zamanda Pirinç Fabrikası Ocak ayında, Yer Fıstığı yağı fabrikası 2022 Ocak ayında üretime geçti. 40 Hektar üzerinde Moringa Ağacı yetiştirmenin yanında 500 hektar alanda Yer fıstığı, meyve ve sebze yetiştirmeye başlıyoruz.
Türkiye’nin gücünü, kalitesini, iş gücünü, üretimini, bilgi ve tecrübesini iş ortakları ile SENEGAL’e taşımayı hedefleyen SİFTAMEC “Afrika için Kalite” sloganı ile hareket ediyor. Alman Yatırımcı ve işadamı Sidy G. DİOP Almanya’nın ve Avrupa’nın lider Lojistik sektöründe faaliyet gösteren 50 yıllık imalatçı firması olan TRANSNORM’u, 2019 başında rekor fiyata Amerika’nın en büyük Sanayi firmalarından birisi olan HONEYWELL’e satışını gerçekleştirdi. Sidy G. DİOP Bey 30 senelik dünya çapında tecrübesi, Faruk AKSOY’un 22 senelik Makine ve sanayi alanında hem yurt içinde hem yurt dışı tecrüberini birleştirerek Geleceğin Üretim, sanayi ve Pazar üssü olan Afrika’ya taşımaya başladı.

Gelin Beraber Yatırım Yapalım!

SİFTAMEC olarak Türk iş dünyasına başta İNŞAAT, TARIM, İŞ MAKİNALARI, KİRALAMA ve GIDA Türkiye İş Makinaları ve Forklift sektörü ile yeni yatırımlara Afrika ve Senegal’de yakında başlıyoruz. Hem distribütörlük, hem imalat, hem de kiralama sektörlerinde SİFTAMEC olarak beraber iş birliklerine hazırız. Sürekli büyüyen bir Pazar sağlam yatırımcıları bekliyor. Tüm dünya tekrar yönünü Afrika’ya çevirdi. Senegal halkı ve bölge ülkeler TÜRKİYE’Yİ hayranlıkla takip ediyor ve çok seviyor. Haydi, bunu SİFTAMEC ile fırsata çevirelim!

Not :
1. TUİK verileri
2. Uluslararası veriler Off-Highway Research Firması
3. Türkiye verileri 20 firma ile görüşülerek Siftamec Global Danışmanlık olarak hazırlanmıştır.

Executive Management Partner & CEO

Kısaca Faruk AKSOY :
1976 yılında doğan Faruk AKSOY, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilen Faruk AKSOY, başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

SANKO HOLDİNG Sanko Makine’da İş hayatına Başlayan Aksoy, (1996-2002) Pazarlama Direktörlüğü pozisyonunda çalışmıştır.

2002-2017 yılları arasında kurucusu, Başkan vekili ve Genel Sekreteri olduğu İMDER Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği ve İSDER İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneğinde Türkiye’nin en büyük holdingleri üst düzey yöneticileri ile beraber çalışmıştır.

7 sene İZFAŞ Mermer Danışma Kurulu Üyeliği yapmıştır.
TOBB Makine Sektör Meclis Başkan Vekilliğini 7 Sene yürüten Faruk AKSOY, Makine sektörü Federasyonu MAKFED kurucuları arasında ve kısa süre Genel Sekreter Vekilliği görevini yürütmüştür.
2006-2018 yılları arasında Avrupa Brüksel’de olan CECE, ECED, F.E.M, ERA gibi federasyonlarda Yürütme Kurulu Üyelikleri yapmıştır.

2003-2018 yılından itibaren bazıları devam eden T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlık’larında çeşitli komite ve organizasyonlarda Yürütme Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

2017 yılından itibaren AEM Amerikan Tarım ve İş Makinaları Federasyonu ve Conexpo-ConnAgg Fuarlarının (ENT Fuarcılık ile beraber) Türkiye temsilciği ve ortaklığını yürütmektedir.
2019 yılında Alman ortağı ve uluslar arası yatırımcı Sidy G. DİOP bey ile SİFTAMEC GLOBAL MAKİNE firmasını kurarak Afrika, Avrupa, Ortadoğu başta olmak üzere global pazarda imalat, ihracat, distribütörlükler, danışmanlık ve yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

Forklift Ve İş Makinalarında Rekor Büyüme 2

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın