“Fuarın En Yoğun Stantlarından Biriydik”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş makinaları sektörünün birçok alt dalında faaliyet gösteren Çinli marka Tysim’in Türkiye distribütörlüğünü yapan İzzet Örgen’le Komatek Fuarı üzerine konuştuk.

Komatek Fuarı’na hangi markalarınızla ve hangi ürünlerinizle katıldınız?

Fuara Tysim markamızla katıldık. KR60C ve KR150M fore kazık makinaları, TS06, TS10, TS12 makaslı platformlar, TF30L elektrikli ve TF30R dizel forkliftler için standımızda lansman yaptık.

Ürünlerinizin özelliklerini ve kullanım alanlarını paylaşır mısınız?

Fore kazık makinalarında 2023 pazar lideriyiz. Caterpillar ile çözüm ortaklığı yapıyoruz. Forklift grubunda elektrikli ve dizel ürünlerimiz mevcut. Türkiye pazarına uygun tripleks asansör, 4.8 kaldırma, side shifter, 4. yol valfi, OPS sistemli ürünlerimizi tanıttık. Çin de Tysim’e ait OEM fabrikalarımız da mevcut. Farklı ülkelerden, farklı müşterilerimiz kendi markalarıyla fabrikamızdan üretim desteği almaktadırlar. Ülkemizde de birçok firma fabrikamızdan bu şekilde yararlanmakta ve satışını yapmaktadır. Manlift grubumuz, forklift gibi kendi fabrikalarımızda üretilmekte ve OEM/ODM hizmeti vermektedir. Makaslı platformlarda ve tüm ürünlerde orijinal kompenantlar kullanmaktayız. Çin’de orijinal kompenant kullanan birkaç firmadan biriyiz.

Standınızı kimler ziyaret etti, satışa dönüşen görüşme oldu mu?

Fuarın muhtemelen en yoğun standı olduğumuzu düşünüyoruz. Bir saniye bile ziyaretçilerimiz eksik olmadı. Herkese teşekkür ederiz. Sektörün en önemli firmaları, bayi olmak isteyenler, servis hizmeti vermek isteyenler, tedarikçiler ve dostlarımızla yoğun bir süreci keyif ve heyecan ile geride bıraktık. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Satışlarımızı gerçekleştirdik ve teslimatlarımızı yaptık. Yeni siparişlerimizi aldık, kaporamızı aldık.

Yurt dışından ziyaret eden müşteriniz olduysa hangi ülkelerden ziyaret aldınız?

Evet yurt dışından özellikle ziyaretçilerimiz oldu. Sırbistan, Romanya, Rusya, Dubai, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Kosova, Avusturya gibi birçok ülkeden ziyaretçilerimiz oldu. Sıcak satışımız da oldu. Fore kazık makinası satışımız oldu, forklift bayiliği, makaslı platform bayiliği verdik.

Komatek Fuarı’nı genel olarak değerlendirdiğinizde neler söylersiniz? Fuar yöneticilerine iletmek istediğiniz bir öneriniz var mı?

Fuar organizasyonu güzeldi. Organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür ederiz. Eleştirilerimiz mevcut elbette. Fuar hizmetini veren diğer firmaların fiyatları normal değildi. Aldığımız hizmetlerin bedeli piyasanın çok üstündeydi. Buna dikkat edilirse, gerçek oyuncuları korumuş olurlar. Bunu herkes dile getirmeyebilir ama biz dile getiriyoruz. Şeffaf olmalıyız.

Yurt içinde ve yurt dışında 2024 ve 2025 dönemi için hangi fuarlara katılmayı düşünüyorsunuz?

Önümüzde platform günleri var, orada da katılımcıyız. Kasım ayında Çin’de, Şangay’da Bauma Fuarı’na katılımcıyız. 2026 da yine Komatek Fuarı’na katılımcı olarak başvurumuzu yaptık.

Okurlarımız için eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Değerli okurlarımıza bizi takip etmelerini önemle rica ediyoruz. Çünkü biz makinalarımızın arkasında, müşterilerimizin yanındayız. Samimi ve şeffafız. Tanıştığımız her yeni firma, bizimle iş birliği yapmakta geç kaldığını söylüyor. Bizi önceden tanımıyorlardı. Şimdi tanımaya başlayan herkes Tysim markasına yöneliyor. Çünkü biz bu işi seviyoruz, bu işi sevenlerle ortak noktada buluşabiliyoruz, birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Değerli okurlarımız, Material Handling aracılığı ile bizlere ulaşabilir. Biz ucuz makina vaadinde bulunmuyoruz, daha çok kazandıran, değerli makinaları taahhüt ediyoruz, vizyon ekliyoruz. Okudukları her satır için teşekkür ediyor, saygılarımızı iletiyoruz.

“Fuarın En Yoğun Stantlarından Biriydik”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın