Fuarlar, Seyahatler ve İki Müjde!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlarımız. Şu an elimizde tutmuş olduğunuz İstif Material Handling 103.sayısının hazırlıkları hayatımın en yoğun dönemi oldu.

Ankara firma ziyaretlerinden sonra Antalya komatek fuarı ve Antalya ziyaretleri ile bir 10 gün tamamladıktan sonra 20 gün sonra bu defa ikinci kez Ankara seyahati yaklaşık 10 firma ziyareti ve ardından İyilik Hikayeleri Ankara imza gününe katıldım.

H kitap kafe’ nin Ankara şubesinde bir çok kitap severle buluşma imkanımız oldu.

Ankara programını tamamlar tamamlamaz İzmir Mermer Fuarına doğru hareket ettim. İzmir Mermer fuarını beklediğimden iyi buldum. 4 holüde mermer firmaları doldurmuştu ve yerli yabancı binlerce konuk ağırlıyordu. Yabancı derken Hintliler, Çinliler, Japonlar, Ruslar, Tayvanlılar, İran, Iraklılar, Afrika ve Avrupa ülkelerinden gelenlerle rengarenk bir fuardı.

Üst katta yedek parçacıları, istifleme, makine ekipmanları, yapıştırıcılar, lojistik gibi sektör temsilcileri yer alırken iş makinaları ve forklift sektörü açık alanda ürünlerini sergilemeyi tercih etmişlerdi.

Mermer fuarıyla ilgili iki eleştirim var. Fuar güzel organize edilmişti. Bence İzfaş’taki dostlarımız tam puan aldılar. Ancak stantlar çok fazla birbirine benziyordu. İkinci eleştirim ise bizim sektöre! İstif, kaldırma, taşıma ve forklift sektörü mermer fuarına gerekli ilgiyi göstermedi. Oysa mermer ağır malzeme bizim sektöre birçok safhada ihtiyaç duyuyorlar ama sektör genel olarak duyarsızdı diyebilirim.

İzfaş yetkilileri de Sektörün ilgisini çekecek bir organizasyona girişebilir. Bu konuda İzfaş yetkilileri de fuar esnasında davet ettiler. Yaptığımız toplantıda düşünce ve önerilerimi kendileriyle paylaştım. Umarım seneye mermer fuarı için söz konusu aksaklıklar giderilir ve sektörümüz açısından çok daha verimli bir fuar haline gelir.

Mart ayında Antalya Anfaş Komatek fuarında biz de birçok sektör temsilcisi gibi standımızda konuklarımızı ağırladık.

Her ne kadar katılımcılar hava şartlarından, organizasyondan ve lokasyondan şikayetçi olsalar da biz Rev Medya ve İstif Material Handling Dergisi olarak çok başarılı bir fuar geçirdik. Anfaş Komatek fuarında Mekalift, Daimalift, Mst, Hidromek, Tetaş, Still Arser, Gama Akü, Global Grup, diğer firmalardan bir adım öne çıktılar diyebilirim.

İzmir programına Seferihisar portakal bahçeleri arasından gelen bir davete icabet ettim. Bizi mutlu eden bir tanışma ve görüşme oldu. Digmaq ataşman markasıyla atılımlarını sürdüren Aksan Makine Genel Müdürü Osman Aksu ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

İzmir dönüşü Manisa Öge Forklift durağımız oldu. Manisa bölgesinde sektörü domine eden Hakan ve Gökhan Öge kardeşlerle hem yıllık anlaşmamızı güncelledik hem de keyifli ziyaret oldu.

Manisa’dan Bursa’ya geçtik. Bursa’nın ve çevresinin en önemli lastik tedarikçilerinden Forklas’ın sahibi Veysel Kılıç beyi ziyaret ettik. Veysel beyin ofisi İstif Material Handling arşivi gibi. Masaların üstü, sehpalar, dolaplar her yerde dergimiz vardı.

Buradan bir müjdemi paylaşmak istiyorum. Dergimiz 104: yani Temmuz sayısından itibaren aylık çıkacak. Haber ve içerik anlamında artık daha taze bilgiler, sektörel gelişmeler masanızda olacak.

Bir diğer haberimiz de e-dergi formatımız. Dergimizin e-dergi hali artık her ay binlerce firmaya ulaşıyor.

Yeni ve güzel projelerde buluşmak üzere…

Fuarlar, Seyahatler ve İki Müjde!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın