“Fuarlarda Doğru Strateji Başarı Getirir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi tipi tekerlekler konusunda adından sıkça söz ettiren Emes Teker, WIN Eurasia Fuarı’nda yerini aldı. Firmanın Yurt Dışı Satış ve Pazarlama Müdürü Ayten Nayır fuar hakkındaki düşüncelerini dergimizle paylaştı.

WIN Fuarı’nda hangi markalarınızla ve hangi ürünlerinizle katıldınız? Ürünlerinizin özelliklerini ve kullanım alanlarını paylaşır mısınız?

Enerjik ve dinamik ekibimizle her zamanki gibi fuarda iyi bir performans sergiledik. 26 yıldır sanayi tipi tekerlek piyasasında, alanının en güçlü markalarından biriyiz. Standımıza hem mevcut müşterilerimiz hem de potansiyel müşterimiz yoğun ilgi gösterdiler. Standımızı ziyaret eden herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Standımıza gelen ziyaretçilerin “Piyasada Emes denilince ilk aklımıza gelen kalite oluyor” demeleri bizleri ayrıca gururlandırdı.

Kurulduğumuz andan itibaren kaliteden asla taviz vermeden, mutlak müşteri memnuniyeti anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz. Fuarda standart ürünlerimiz yanında yeni ürünlerimiz olan istifleme tekerleklerine de ağırlık verdik. Müşterilerimizden gelen talep üzerine teker sektöründeki uzmanlığımızı bu alana kaydırdık. Şu an bu alanda da emin adımlarla ilerliyoruz. Hedefimiz Türkiye yanında dünya pazarlarında da bu ürünlerimizle bir marka olma yolunca ilerlemek.

Yurt dışından ziyaret eden müşteriniz olduysa hangi ülkelerden ziyaret aldınız?

Standımıza gelen ziyaretçiler bu yıl iç piyasa ağırlıklıydı. Ürünlerimize yoğun ilgi vardı. Hedeflediğimiz bazı firmalar da bizleri ziyaret etme nezaketinde bulundular. Bu da bizim için ayrı bir motivasyon ve enerji oldu. Fuarda yurt dışı ziyaretçi sayısı çok azdı.

Diğer stantları gezme, görme imkânınız oldu mu? İzlenimleriniz nelerdi?

Fuarlar sadece ürün sergilemek için değil aynı zamanda piyasa hakkında istihbarat toplamak için de önemli kaynaklar arasında yer alıyor. Fuar sırasında diğer stantları gezme ve hedef müşterileri ziyaret etme şansımız oldu. Fuara katılan diğer Türk firmalarının da çok başarılı işler yapıyor olmasını görmek bizleri gururlandırdı. Diğer firmaların da stantlarına yoğun ilgi vardı. Yurt dışı katılımcıların da ülkemize ilgi göstermesi sevindiriciydi.

Komatek Fuarı’nı genel olarak değerlendirdiğinizde neler söylersiniz? Fuar yöneticilerine iletmek istediğiniz bir öneriniz var mı?

WIN Fuarı başarılı fuarlardan biri ve PR çalışmaları çok iyi yapılıyor. WIN Fuarı ekibini bu noktada tebrik ediyorum ve çalışmalarını dikkatle izliyorum. Yurt dışı ziyaretçi sayısı biraz daha arttırılabilse fuarın verimliliğinin daha da artacağını düşünüyorum. Bu konuda neler yapılabileceğine dair katılımcılarla birlikte çalışabilir ve fikir alınabilir.

Yurt içinde ve yurt dışında 2024 ve 2025 dönemi için hangi fuarlara katılmayı düşünüyorsunuz?

2024 fuarlarımıza, yılın ikinci yarısında yurt dışı ayağı ile devam edeceğiz. Her yılsonunda belirlemiş olduğumuz hedef ülkelerle seçmiş olduğumuz fuarlara düzenli olarak katılıyoruz. 2025 yılı hedef ülkelerimiz ve fuar takvimimiz de netleşti. 2025 yılında da gerek iç gerekse dış piyasada yüksek enerjimiz ve yeni ürünlerimizle devam edeceğiz.

Okurlarımız için eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Okurlarınız için naçizane birkaç önerim şu şekilde olur: önemli olan fuarlardan kart toplamak değil, kartları müşteriye dönüştürebilmektir. Bu belki fuar sonrası hemen olmayabiliyor, belirli bir süreç gerektiriyor. Ancak fuar öncesinde, fuar sırasında ve fuar sonrasında üzerinde durulacak konulara stratejik bakılırsa ve fuarlardan verimli sonuçlar almak için bir yol haritası oluşturulursa başarı kaçınılmazdır. Tüm katılımcıların fuardan hayırlı ve verimli sonuçlar çıkarmasını temenni ederiz.

“Fuarlarda Doğru Strateji Başarı Getirir”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın