” Geleceğe Depar Atıyoruz ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Örsismak Lonking İstanbul Anadolu Yakası bayii Depar Forklift kurucuları ; Cemal SARIER ve Gökhan SARIER ile genç, dinamik ve sektöre adına yakışır bir şekilde giriş yapan, Depar Forklift’i sizlere tanıtıyoruz.

Okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız ?

Cemal Sarıer : 1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi işletme bölümünü tamamladıktan sonra iş hayatıma 2004 yılında Otomotiv Yedek Parça sektörü liderlerinden olan Müfit İşçi A.Ş. de mali işler sorumlusu olarak başladığım görevimde genel müdürlük pozisyonunda bırakarak 2013 yılında 650 çalışanlı ile sektöründe 1 numara olan İş Sağlığı ve Güvenliği firması Wellpoint Şirketler Grubu’nda mali ve idari işler müdürü olarak görev aldım. 2021 yılında kardeşim Gökhan Sarıer teşviki ile forklift sektörüne giriş yapmış bulunmaktayım.

Gökhan Sarıer : 1988 İstanbul doğdum. 2010 yılında Uludağ üniversitesi sigortacılık bölümünden mezun oldum, 2010-2016 yılları arasında bir çok firmada saha satış ve pazarlama personeli olarak görev yaptım. 2016-2021 yılları arasında Makliftsan İş Makineleri A.Ş. ( HANGCHA ) firmasında bölge sorumlusu pozisyonunda Türkiyenin birçok bölgesinde satış personeli olarak görev yapmış bulundum ve 2021 yılı itibari ile abim Cemal SARIER’in destekleri ile DEPAR Forklift ve İstif makinelerini kurdum.

Depar Forklift firmasını anlatır mısınız ? (kaç yılında, kimler tarafından, ne amaçla kuruldu)

2021 yılının Şubat ayında Bostancıda küçük bir dükkanda kurulan şirketimizi 5 ay sonra sektörde farklı bir imaj çizerek Tuzla Orhanlı’da bulunan 300 metrekare kapalı, 50 metre karelik açık alanlı showroom kurduk. Amacımız müşterimizin ürünleri daha kolay incelemesi ve test etmesini sağlamak.

Depar Forklift’te bayiliğini yaptığınız markalar var mı ?

Bizim gibi bu sektöre yeni ve hızlı bir giriş yapan Örsismak İş ve İstif makinaları şirketinin distribütörlüğünü yaptığı Lonking ve Tailift markasının İstanbul ve Batı Karadeniz bayiliğini yürütmekteyiz. Hasel İstif Makinalarının markası olan Liftfit ve Balatlı Dış Ticaret firmasının Rolwal marka ürünlerininde satışını yapmaktayız.

Hangi ürünleri satıyorsunuz. Bize özelliklerinden bahseder misiniz ?

Lonking marka Dizel ve Elektrikli Forklift çeşitlerini, Liftfit marka elektrikli istif makinaları ve transpalet çeşitlerinin satışı yapılmaktadır.

Satışta sizler için ürün özellikleri ne derece önem taşıyor. Hizmetiniz mi ön planda, satışını yaptığınız ürün özellikleri mi satışa etki ediyor ?

Satışını yapmış olduğumuz ürünlerin kalitesi ve uzun ömürlü olması bizim 1. önceliğimiz. Satmış olduğumuz markalar sektörde kendini ispatlamış olduğu için müşterilerimize vermiş olduğumuz satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ön plana çıkmaktadır.

Bayiliğini yapmış olduğunuz markalarla ilgili bir sorun yaşıyor musunuz ?

Bayiliğini yaptığımız firmalar ile kurmuş olduğumuz güçlü iş ortaklığından dolayı hiçbir sorun yaşamamaktayız.

Depar Forklift’in gelecek planlarından bahseder misiniz ?

2022 yılı itibari ile satışını sürdürdüğümüz illere müşterilerimizin ürünlere daha kolay ulaşması ve test edebilmesi için şubeleşme yönünde adımlar atacağız.

Niçin Orhanlı bölgesini lokasyon olarak belirlediniz, bir avantajı oldu mu ?

Birçok fabrikanın ve sanayinin aynı lokasyonda olması showrumumuzunda yol üzerinde olması tabela değerinin yüksek olmasından sebep çok fazla avantajını gördük.

Depar Forklift’in hizmet anlayışından, benzer firmaların farkından bahsedebilir misiniz ?

Öncelikli olarak müşterilerimizin neye ihtiyacı olduğunu tespit ettikten sonra kullanacakları ürünleri yerinde demo yaptırarak en iyi ve en doğru ürünleri almasını ve oluşturduğumuz çağrı merkezi sayesinde müşterilerimizin servis ve bakım gibi teknik işlerinin hızlı bir şekilde çözülmesini sağlamaktayız.

Müşterilerinize nasıl ulaşıyorsunuz. Yeni müşteriler sizi nasıl buluyor ?

İş yerimizin cadde üzerinde olmasından kaynaklı ayak müşterisi fazla uğramaktadır. Satışını ve servisini yapmış olduğumuz müşterilerimizin olumlu referansından dolayı müşteri ağımız her geçen gün genişlemektedir. Ayrıca internet üzerinden yapmış olduğumuz paylaşımlar ve güncel ilan performansımızdan kaynaklı yeni müşterilere ulaşmamız kolay oluyor.

” Geleceğe Depar Atıyoruz ”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın