Geleceği Konferansı ENOSAD İşbirliğiyle WIN EURASIA’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ENOSAD ve WIN EURASIA işbirliği ile organize edilecek olan ‘Endüstriyel Otomasyon ve Geleceği Konferansı’, iki keynote oturumu ile dört ayrı sektörel panelde, endüstrinin önemli konuşmacılarını misafir edecek.

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde otomasyon, yapay zeka ve dijital teknolojilerin yaratacağı ekonomik fayda ile Türkiye’nin 3 milyon yeni iş yaratma potansiyeli var. Dijitalleşme göstergelerindeki performans artışı ve burada sağlanacak ekonomik etki ile Türkiye’nin dijitalleşme endeksindeki 1 puan artıs, 26 milyar $ katkı oluşturabilir.

2028’e kadar küresel endüstriyel otomasyon pazarının her yıl %8 artış ile yaklaşık 465 milyar $ olması bekleniyor. 2028’e kadar 8.2 milyon endüstriyel robotun dünya genelinde fabrikalarda işbasına geçmesi yine tahminler arasında. Endüstriyel otomasyon teknolojilerinin, ekonomiyi hızlandırmak için, üretimi otomatikleştirmede kilit bir rol oynayacağı belirtiliyor.

ENOSAD ve WIN işbirliği ile organize edilecek olan ‘Endüstriyel Otomasyon ve Geleceği Konferansı’, iki keynote oturumu ile dört ayrı sektörel panelde, endüstrinin önemli konuşmacılarını misafir edecek.

Geleceğin fabrikalarında robotların günlük 10 terabyt ile 40 terabyt arasında data üreteceği tahmin ediliyor. 2022 yılını 134 trilyon $ ile kapatan küresel ticaret hacminin %43’ü otomasyon teknolojilerinden gelmekte. Küresel fabrikalardaki endüstriyel otomasyon sistemlerinin katma değeri 2020 itibari ile 21 trilyon $’ı geçti. Türkiye sanayisi olarak bu katma degerin endüstriyel otomasyon sektörü için %0,9’unu almaktayız.

Dünya üzerinde 1.8 milyar işi makineler, robotlar, otonom sistemler ve yazılım robotları yapmakta! Geleceğin işgücü sanal dünyada yani Metaverse evreninde gerçekleşecek. Dijitalleşmenin benimsenmesi ile yeni iş modelleri ile iş sahaları, endüstriyel otomasyon pazarını büyütecek. Başta Fabrika, Proses ve Robot endüstrileri olmak üzere Yapay Genal Zeka, otomasyonun en önemli itici gücü olacak.

Geleceği Konferansı ENOSAD İşbirliğiyle WIN EURASIA’da

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın