GLOBAL; “Fuarlardan Verim Alıyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bünyesinde Alfa Forklift, Sigma Forklift, Rentalline, Global Ataşman ve Gama Akü bulunan, Global Group’taki gelişmeleri, fuar
izlenimlerini ve gelecek planlarını firmanın dış ticaret ve satış sorumlusu, Mehmet ERGÜN ile görüştük.

Sektörünüzün fuarlara olan ilgisini nasıl
değerlendiriyorsunuz ?

Sektörümüz üretim, planlama, lojistik , depolama gibi prosesleri gerçekleştiren tüm firmalara hitap etmektedir. O nedenle geniş bir müşteri kitlesine sahip olduğumuz için farklı lokasyonlardaki müşterilere hizmetlerimizi tanıtabilmek ve yeniliklerden onları da haberdar edebilmek adına fuarlar bizim için önemli bir iletişim ve sunum aracıdır. Fuarlar bizler için ciddi bir maliyet oluştursa da müşterilerimize birince gözden uygulamalı olarak ürünlerimizi gösterebileceğimiz alanlar sunmaktadır. Hizmet ve SSH odaklı çalıştığımız için bu uygulamaları doğrudan müşteriye gösterebilmek ve iş ortaklarımızla ilişkilerimizi pekiştirebilmek için fuarlarda yer almayı ön planda tutuyoruz.

Okurlarımıza kendinizden ve firmanızdan
bahsedebilir misiniz ?

Merhabalar ben Mehmet Ergun. Global Group bünyesinde Dış Ticaret ve Satış Yöneticisi olarak 4.5 senedir görev almaktayım. Global İstifleme Hafriyat İş Makinaları Ltd. Şti. 2009 senesinde Bursa’da kurulmuş bir firmadır. Cascade Markasının Türkiye Yetkili Satış ve Servis Bayiliğini yönetmektedir. Bursa Merkez lokasyonumuza ek olarak, Tekirdağ-Çerkezköy, İzmir-Işıkkent, Kocaeli-Gölcük de satış ve servis lokasyonlarımız bulunmaktadır. Cascade Markası ise dünyada ataşman sektörüne öncülük eden bir markadır. Merkezi Amerika olan firmanın 14 farklı ülkede fabrikası bulunmaktadır. Sektöre öncülük eden bu markanın yetkili satış ve servis bayisi olarak en iyi şekilde hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz. Öncelikle Beyaz Eşya, Kağıt, Otomotiv, Metal, Tekstil gibi sektörlerin malzeme elleçleme ve lojistik operasyonlarında ; ürünlerimiz süreç verimliliğini arttırarak sektör müşterilerimizin operasyonlarını rahatlatmaktadır. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirebilmek adına her geçen gün organizasyonumuzu büyütmekte ve her zaman daha iyisini hedeflemekteyiz.

Sektörünüz ile ilgili bilgi verir misiniz ?

Biraz önce de belirtmiş olduğum üzere ; malzeme taşıması , yükleme ve istifleme; tedarik zincirinin en önemli unsularındandır. Malzeme elleçlemesi yapabilmek adına ürün sağlayan ve hizmet veren sektörümüzün hitap ettiği sektörler bir hayli fazladır. Bu nedenle üretim , lojistik, depolamanın olduğu her yerde sektörümüz de yer almaktadır.

WIN Fuarına yönelik ne gibi izlenimlere sahipsiniz ?

Birçok sektörden katılımcının fuar alanlarını ziyaret etmesi bizim için çok önemli bir durumdur. Pandemi nedeniyle bir çok firma fuardan çekilmiş olmasına rağmen WIN fuarının firmamız için önemi büyüktür. Bu nedenle her sene katılım gerçekleştirmekteyiz.

Firma olarak beklentilerinizi karşıladı mı ?

Geçtiğimiz fuarlara göre daha sönük geçen bir fuar süreci olmasına rağmen, fuar sonrası ziyaretçi ve katılımcılarla etkileşimlerimiz olmuştur. Katılımcı firma ve ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıllara göre daha az olsa bile ürünlerimiz fuar alanında ciddi ilgi çekmiştir.

Fuarlar’dan firmalar daha fazla istifade edebilirler mi ?
sizce ?
Yeni teknolojilerin tanıtılması, bilinmeyen ürünlerin daha fazla kişiye ulaşabilmesi adına fuarların önemi büyüktür. Yurtiçi ve yurtdışı katılımcı ve ziyaretçilerin arttırılması yönünde çalışmaların yapılması durumunda tabi ki firmalar fuarlardan daha fazla istifade edebileceklerdir.

Fuar’da hangi ürünleriniz sergilendi ?

Fuarda Cascade’in yeni teknolojisi C serisi, Teleskobik Çatal(Uzatma Çatalı), Çatal Konumlayıcı (Fork Positioner), Makaralı Çatal ( Roller Platens ), Kağıt Bobin Ataşmanı
sergilenmiştir.

Ürünlerinize olan ilgiden memnun musunuz ?

Kurmuş olduğumuz hidrolik sistem sayesinde ürünlerimizin çalışma sistemi ziyaretçilere gösterilmiştir. Ürünlerin çalışma sistemini gören ziyaretçilerin ilgisi çok yüksek seviyelerde olmuştur. O nedenle karşılaştığımız ilgiden son derece memnunuz.

Fuarda yer verdiğiniz ürünleriniz ve hizmetinizle ilgili bilgi verebilir misiniz ?

Sergilenen ürünlerden en önemlilerinden birisi Teleskobik Çataldır. Hidrolik olarak uzama özelliğine sahip bu ürün, operatör kabininden kumanda valfi ile yönetilebilen bir üründür. Özellikle kamyon yükleme-boşaltmaları ve derin raflar bulunan depo sistemlerinde tercih edilen bu ürün; yükleme-boşaltma sürelerini kısaltmakta, derin raflarda arkada kalan paletleri elleçleme konusunda operasyonu rahatlatmaktadır. Bu ürün sayesinde raflı sistemleri olan depolarda raf aralıkları düşürülerek yerden de tasarruf edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında; operasyon verimliliği ve yer tasarrufu düşünüldüğünde müşterilerimizin memnuniyetle kullandığı/ kullanacağı bir ürün olduğunu düşünmekteyiz.

Fuarlara hangi aralıklarla katılıyorsunuz ? katıldığınız diğer fuarlar için bilgi verir misiniz

Başlıca WIN fuarı olmak üzere senede minimum 2 adet fuara katılım göstermekteyiz. Önümüzdeki yıl Antalya’da gerçekleşecek KOMATEK ve WIN 2022 fuarında da standımızla ve ekibimizle yerimizi alacağız.

2022 yılında katılacağınız fuar var mı ?

KOMATEK ANTALYA WIN 2022

Ürünleriniz veya hizmetinizle ilgili kamuoyuna bilgi vermek istediğiniz bir yenilik veya değişiklik var mı ?

Yukarıda da bahsetmiş olduğum C Tipi Teleskobik Çatallar ; çift silindir teknolojisi ile üretilmiştir. External bir valf gerektirmeyen ürünün montajı forkliftlere hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Cascade Markası ataşman sektörüne öncülük eden bir firmadır. Bu anlamda yoğun bir ARGE çalışması yürütülmektedir. Tabi bu ARGE çalışmaların sonuçlarını da yeni teknoloji ürünlerle almaktayız. Örnek vermemiz gerekirse; Çift Palet Ataşmanları için geliştirilen Rapid Synchronisation (Hızlı Senkronizasyon) özelliği sayesinde; artık çift palet ataşmanları %45’e kadar daha hızlı açılıp kapanacaktır. Bir diğer örneğimiz ise Camera&Sensor Forks (Kamera ve Sensör Sistemli Forklift Çatalları) . Çatalların alt kısmına yerleştirilen kamera ve sensörler, forklift kabinine yerleştirilen bir ekrana wifi aracılığıyla bağlanmakta ve çatalların ön kısmından ekrana görüntü yansıtmaktadır. Bu sayede özellikle depolama firmalarında yüksek raflardaki ürünler operatör tarafından görüntülenebilmekte ve problemsiz bir şekilde taşıma sağlanmaktadır. Bu ürün operasyonel verimliliği arttırırken, iş kazası risklerini de minimum seviyeye indirgiyor olacaktır. Okuyucularımız ürünlerimizin kataloglarına www.cascorp.com üzerinden oluşabilirler.

Ürünleriniz veya hizmetinizle ilgili kamuoyuna bilgi vermek istediğiniz bir yenilik veya değişiklik var mı ?

Pandemi ve piyasa dalgalanması birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzü de etkilemiştir. Tedarik zincirinin kırılması nedeniyle fiyat değişlikleri meydana gelirken, tedarik sürelerinin uzaması sonucu kullanıcılarımızın stok arttırma yönündeki eğilimleri, son süreçteki ürün taleplerinde artış meydana getirmiştir.

Şirketinizin gelecek planlarıyla ilgili bilgi verir misiniz ?

Hali hazırda uyguladığımız büyüme politikasını devam ettirerek daha fazla alana müşteri memnuniyetini de arttırarak hitap etmeye çalışacağız.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı ?

İlginiz, alakanız ve vaktiniz için çok teşekkür ederiz.

 

GLOBAL; “Fuarlardan Verim Alıyoruz”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın