Görüş Tabanlı Navigasyon Teknolojisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federal Çalışma Ajansından yapılan açıklamada “Gerçek şu ki, Almanya’da işçi tükeniyor, Hemşirelerden lojistik sektörü personeline kadar, her yerde işçi sıkıntısı olacak.” Deniyor. İşsizlik oranının şu anda %14 civarında seyrettiği İspanya gibi yüksek işsizlik seviyelerine sahip ülkelerde bile, depo personeli ve forklift operatörleri, işleri yapacak nitelikli personel arzının düşük olması nedeniyle yüksek talep görmektedir.

İngiltere‘de, Logistics UK tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete katılanların %13’ü, ciddi depo personeli sıkıntısı çektiğini ve forklift operatörlerinin mevcudiyetinde önemli bir düşüşün büyük bir sorun olarak gösterildiğini açıklıyor.

Avrupa genelinde, işçi eksikliği, depo operatörlerinin ihtiyaç duydukları personelin miktarını ve kalitesini çekmek için daha yüksek ücretler sunmaları gerektiği anlamına geliyor.

İnsan emeğinin zaten bir depoyu işletmekle ilgili en önemli maliyetlerden biri olduğu göz önüne alındığında, forklift operatörlerini veya diğer depo personelini cezbetmek için gereken yakışıklı finansal paketler, giderek daha fazla lojistik şirketini aynı hizmet seviyelerini daha az personelle sunmanın yollarını aramaya teşvik ediyor.

Birçokları için bu, otomasyona geçiş anlamına geliyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Avrupa’nın giderek artan sayıda depo ve dağıtım merkezi operatörü, sürücüsüz forklift teknolojisinin karşılaştıkları işe alım ve istihdam maliyeti zorluklarına en uygun çözümü temsil ettiğini düşünüyor.

Verimliliği optimize etmek için otomatik teknoloji benimseniyor.

Sürücüsüz forkliftlerin getirdiği işçilik maliyetlerindeki bariz tasarruflara ek olarak, diğer faydalar arasında mallara, raflara ve forkliftlere verilen hasarın azaltılması; daha fazla toplama doğruluğu; ve mevcut depolama alanının daha verimli kullanımı.

Dünya çapında, Nestle, DHL ve Walmart, VisionNav sürücüsüz forklift sistemi gibi sistemleri zaten benimsemiş olan yüksek profilli işletmeler arasında yer alırken, sayısız küçük ve orta ölçekli forklift kullanıcısı da benzer çözümlerden yararlanıyor.

Basit bir ifadeyle, ‘görüş tabanlı’ navigasyon teknolojisi, aracın çalıştığı ortamı algılamak için araca monte edilmiş bir kamera kullanır. Forkliftlerin konuşlandırıldığı tesisin yapısal tasarımı ve depolama sistemi yerleşimi ile ilgili bilgiler, forkliftleri mağaza çevresinde verimli ve güvenli bir şekilde yönlendirmek için görsel navigasyon sisteminin kameradan alınan gerçek zamanlı görüntülerle eşleştiği çevrimdışı haritalar olarak saklanır. Sistem tarafından kontrol edilen birden fazla araçla, forkliftler optimum verim performansı için en kısa, en hızlı ve en güvenli rota üzerinden bir sonraki konumlarına yönlendirilir.

Depo ve dağıtım merkezi operasyonlarının ezici çoğunluğu, intralojistik süreçlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi için forkliftlere güvenmektedir ve bir forklift filosunun çalıştırılması söz konusu olduğunda, forklift sürücüsü genellikle en büyük maliyettir.

Maaşlar, ikramiyeler, eğitim ve sayısız diğer masraflar, dikkatsizce sürülen bir forkliftin mallara veya bir binanın altyapısına verilen hasar veya daha da kötüsü personelin yaralanması gibi gizli ekstralarla birleştiğinde, hepsi önemli bir meblağa ulaşıyor.

Bilindiği üzere WIN EURASIA sektörümüz açısından önemli bir fuar. Biz de İstif Material Handling Dergisi olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bir fuar eki hazırlığı içerisindeyiz. Bu dergi ekinde haber ve reklamlarıyla yer almak isteyen dostlarımız geç kalmadan bizimle iletişime geçebilirler.

Görüş Tabanlı Navigasyon Teknolojisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İstif Material Handling ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın