All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

TouchMES’ üretim hızı ve verimliliği arttırıyor.

Teksas merkezli forklift üreticisi Mitsubishi Caterpillar Forklift America Inc. (‘MCFA’)’nin, uluslararası tedarik zinciri çözümleri sağlayıcısı TouchPath’in ‘TouchMES’ üretim yönetim sistemini hayata geçirdiği ve üretim kapasitesini artırmak ve genişlemeyi desteklemek için şirketin ERP sistemine entegre ettiği açıklandı.

Houston’da bulunan yaklaşık 80 bin metrekare alanındaki tesisinde 850 çalışanıyla Mitsubishi forkliftleri, Cat®  istifleyicileri ve  Jungheinrich® depo ürünlerini üreterek 450 bayilik ağıyla bunların Kuzey, Orta ve Güney Amerika ve Karayipler’deki dağıtımını yapmaktadır.

TouchMES, üretim katı işlemleri de dahil olmak üzere tüm üretimin durumunu sürekli olarak izleyen, TouchPath kullanıcı geri bildirimlerine göre daha düşük maliyetle daha düşük maliyetle ERP’yi otomatik olarak güncelleyen modern ve performans odaklı bir sistemdir. Yöneticiler ve amirler,  TouchMES tarafından üretilen, gerçek zamanlı gösterge tabloları ve üretim durumu ekranları kullanarak daha yüksek verimlilik ve üretkenlik için yönetim karar vermeyi destekleyen temel performans göstergelerine anında erişebilir.

MCFA için yüklenen ek TouchMES özellikleri arasında, sistem genelinde üretimin görünürlüğünü ve alt montajların işlevselliğinin takibi yer almaktadır. TouchMES, üretim sürecini kontrol etmek için MCFA tanımlı kurallar kullanmaktador: örneğin sürükle ve bırak özelliği, şirketin siparişleri planlamasına ve üretim katına bunlar için onay vermesine imkan sağlamaktadır. Siparişlerin karışımını gerçek zamanlı olarak kontrol eden kapasite kuralları uygulanmaktadır.

MCFA’nın TouchMES’i devreye alma kararı hakkında yorum yapan MCFA Operasyon Planlama üst düzey yöneticisi Matthew Downey şunları söyledi: “Dikey olarak entegre olduğumuz için, üretim ve dağıtım süreçlerimizin gerçek zamanlı kontrolünü, özellikle de önemli süreç-içi alt montajların imalatını optimize etmemiz gerekiyordu. TouchMES, her müşterinin özel taleplerini karşılarken kapasiteyi yönetmemize ve en üst düzeye çıkarmamıza olanak tanımakta. Kısacası, sistem son derece duyarlı kalırken üretimi ölçeklendirmemize izin veriyor. ”

TouchPath Uluslararası CEO’su David Myers sistemi şöyle anlatıyor: “TouchMES tüm üretim, makine kontrol verilerini gerçek zamanlı olarak ERP ortamına taşıyarak şirket performansını artırıyor.”

TouchPath, şirkete göre, daha iyi iş performansı ve daha hızlı yatırım getirisine yönelik daha fazla bilgi yakalayan bir sistem teknolojisini kullanarak, kullanıma hazır bir fiyata özelleştirilmiş bir çözüm sunmak adına hemen hemen her kombinasyonda uyarlanabilen akıllı ve esnek modüller kullanıyor.

TouchPath’in İngiltere’de (Halifax HX1 5ER) ve ABD’de (High Point, NC 27265) operasyonları bulunmaktadır.

www.touchpath.com

Okunma 480 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…