All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Jungheinrich “50 sürdürebilirlik ve iklim liderleri” girişimine katıldı

Jungheinrich iklim koruma ve sürdürülebilirlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinin bir grup "50 Sürdürülebilirlik ve İklim Liderleri" girişimine katıldı. Kampanyaya katılan farklı sektörlerden 50 uluslararası şirket, iklim değişikliğiyle mücadelede öncü bir rol üstlenmeyi ve böylece 17 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi'ne (UNSDGs) ulaşmalarına katkıda bulunmayı hedeflemiştir.

Jungheinrich AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Lars Brzoska.

"İklim değişikliği zamanımızın en acil konularından biridir. Jungheinrich olarak sürdürülebilirliği ekonomik, ekolojik ve sosyal yükümlülüğümüz olarak görüyoruz. '50 Sürdürülebilirlik ve İklim Liderleri' girişimine katılımımız bunu yansıtmaktadır. Enerji tasarruflu forkliftlerimiz ve akıllı otomasyon çözümlerimizle, intralojistikte CO2 emisyonlarını azaltıyoruz. Bu şekilde, sürdürülebilir bir değer yaratıyor ve iklim değişikliğine karşı yarışın birlikte kazanılmasına katkıda bulunuyoruz, "diye açıklıyor

Jungheinrich, yakın zamanda sunduğu Strateji 2025+'ta sürdürülebilirlik konusunu şirkete daha da sağlam bir şekilde yerleştirmiş ve iddialı hedefler koymuştur. Bunun bir parçası olarak, Grup co2 tarafsızlığı elde etme hedefini kendisi belirlemiştir. Jungheinrich, şirket içinde ve tüm tedarik zinciri boyunca sistematik sürdürülebilirlik yönetimini tanıtarak net sorumluluklar tanımlıyor ve daha fazla sürdürülebilirlik için şeffaflık yaratıyor. Dr Brzoska : "Jungheinrich bir aile şirketi olarak, kurumsal sorumluluk üstlenerek sosyal ve ekolojik yönleri ile karlı büyüme birleştirmek anlamına gelir. Bu öz-imaj bizi sektörümüzün ve ötesindeki geleceği şekillendirmeye itiyor."

Jungheinrich depolamada enerji verimliliğinde bir numaradır ve yenilikçi enerji sistemlerinin geliştirilmesinde intralojistik içinde lider bir konuma sahiptir. Jungheinrich tarafından üretilen forkliftlerin  yaklaşık yüzde 98'i şu anda elektrikle çalışıyor. Bu da Jungheinrich'i kendi sektöründe önde gidiyor. Şirket kurulduğu 1953 yılından bu yana elektrikli sürücüler kullanıyor.

Şu anda dünya çapında 1.000.000'den fazla Jungheinrich elektrikli forklift kullanılmaktadır. İntralojistikte başka hiçbir şirket lityum-iyon bataryaya bu kadar tutarlı bir şekilde dayanmaz. Bir özelliği: Jungheinrich kendi ürettiği pillerde kritik hammadde kobalt gerektirmeyen bir hücre kimyası kullanır. Bir lityum-iyon forklift dizel motorlu bir daha yüzde 52 daha az CO2e yayar. Bu, uzun ömürlü pillerin daha fazla kullanım ömrü için yeniden kullanılmasını içermez.

Jungheinrich, forkliftlerin endüstriyel olarak yeniden üretilmesi sayesinde iklim korumasına önemli bir katkı sağlıyor. Kullanılmış forkliftlerin  yenilenmesi ve iki adet inoluşturulması, bazı durumlarda üç yaşam döngüsü hammadde ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır. CO2e emisyonlarının yaklaşık yüzde 80'i yeni üretime kıyasla bu şekilde kaydedilebilir.

Aynı zamanda, kullanılan forkliftler kelimenin tam anlamıyla yeni kadar iyi duruma gelir. Jungheinrich'in kullanılmış forkliftleri böylece ekonomik, teknik ve ekolojik avantajları bir araya getirmektedir. Yüksek kaliteli yenileme nedeniyle, Jungheinrich kullanılan forkliftlerin özellikle güvenilir ve arıza riski düşüktür.

Jungheinrich aynı zamanda otomasyon ve dijitalleşme alanlarında da öncüdür. Depo teknolojisi, kamyonlar ve yazılımlar büyük bir bütün oluşturur ve insan, makine ve deponun iletişim kurmasını, işbirliği yapmalarını ve birbirini tamamlamalarını sağlar. Bu, sürücüsüz taşıma araçları tarafından küçük bir ölçekte ve 40 metreden yüksek otomatik yüksek raflı depolar tarafından büyük ölçekte gösterilmiştir. Otomasyon çözümleri daha az hata yapar, gereksiz taşımalardan kaçınır, daha az kazaya neden olur ve böylece lojistikte enerji tüketiminin ve emisyonların azaltılmasına önemli ölçüde katkıda bulunur. Jungheinrich, bir ortakla birlikte "dikey tarım" için tam otomatik bir çözüm geliştirmiştir. Buradaki temel faktör, bu yeni, modern tarım türünde mümkün olduğunca çok şekilde verimlilik ve sürdürülebilirlik elde etmek ve etkinleştirmek için akıllı çözümler kullanmaktır.

Okunma 162 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…